Skocz do zawartości

Toaleta w przyczepie


Mycha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... czyli masz typ "Thetford C 2", taka jak moja.

Nigdy nie rozbierałem swojej kasety, jednak wiem, że to wszystko się ładnie demontuje.

Wszystkie elementy są dostępne, jako części zamienne.

Może przyda się tobie i innym:

 

post-8228-0-08978100-1360698266_thumb.jpg

 

post-8228-0-77919800-1360698266_thumb.jpg

 

post-8228-0-41161200-1360698265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nigdy nie rozbierałem swojej kasety, jednak wiem, że to wszystko się ładnie demontuje.

...

 

:bzik: a ja rozbierałem, i fakt demontuje się ... ale nie ładnie smirk(1).gif trzeba się nieźle namęczyć i strasznie uważać bo można coś uszkodzić lub połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza, ale filmiki dotyczą kaset "C 200".

Niestety, kasety "C 2, C 3 i C 4" mają trochę odmienną konstrukcję wewnątrz, a co za tym idzie - mocowanie pewnych elementów jest zrealizowane inaczej.

Dodatkowym utrudnieniem jest to, że wszystko robimy po omacku i kierując się widokiem wnętrza "C 200", możemy mieć trudności z prawidłową oceną wnetrza np. "C 2"

 

:hmm:

 

Dla posiadaczy kaset "C 200", film jest :ok:

 

:bravo:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podepne sie pod temat :) jezeli w mojej przyczepie nie ma wogole toalety (mam na mysli kibelek) jedyna opcja jest przenosna turystyczna toaleta?? np:

http://moto.allegro.pl/toaleta-przenosna-turystyczna-potti-165-luxe-xgl-i3071017487.html

http://moto.allegro.pl/toaleta-przenosna-porta-potti-qube-typ-365-marine-i3077521004.html

skad taka rozbieznosc w cenie? kolejne pytanie gdzie to pstawic?? do lazienki nie wejdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Łukasz, W większości większych przyczep jest zazwyczaj możliwość zamontowania stałej toalety.
Przyczepa, o której mówimy, mała nie jest, więc możliwość być powinna.
Faktem jednak jest, że aby osiągnąć dobry efekt wizualny i zrobić to dobrze, to pracy może być przy tym sporo.
Może też pojawić się problem z dopasowaniem toalety wewnątrz pomieszczenia do ścian, mebli (często z tworzywa) i odpowiedniego wykończenia tej zabudowy. Wszystko jest indywidualną sprawą w danej przyczepie. Widywałem takie, w których wystarczało w zasadzie zrobić tylko otwór na drzwiczki i wszystko by pasowało bez dodatkowych prac, ale to rzadkość.
Być może zamontowanie stałego WC będzie w tym przypadku trudne, ale nie niemożliwe.
Trzeba ocenić zakres prac, przeróbek, nakład pracy i opłacalność. Jeśli uznasz, że jednak nie warto się w to bawić, to pozostaje toaleta przenośna. Gdybym miał taką zastosować, to poszedłbym w kierunku "wypasionej" toalety za ok. 600 zł., posiadającej duże zbiorniki na fekalia i wodę, dwa wskaźniki zapełnienia, pojemnik na papier, elektryczne spłukiwanie itp. bajery.

 

post-8228-0-26303000-1363206927_thumb.jpg


W zasadzie wygoda korzystania z takiej toalety będzie porównywalna z tą zabudowaną. Jedyna różnica, to sposób wyciągania zbiornika. Jeśli bierzesz pod uwagę toaletę w zakresie cenowym ok. 300 zł., to moim zdaniem lepiej dołożyć drugie tyle i kupić coś dobrego. Jest duże prawdopodobieństwo, ze nie będzie problemów w układzie spłukiwania, tak, jak to bywa w toaletach z pompkami manualnymi (zwłaszcza pompki mieszkowe). Skuteczność spłukiwania elektrycznego jest również dużo lepsza.

Teraz w kwestii toalet, o które pytasz, czyli: "Porta Potti 165 LUXE XGL" i "Porta Potti Qube typ 365 Marine".

"Porta Potti 165" jest produkowana w dwóch wersjach: kolor szary i kość słoniowa. Ta pierwsza jest bez wskaźnika zapełnienia zbiornika na fekalia.
Toaleta, którą wskazałeś na All... jest w lepszej wersji, czyli ze wskaźnikiem i w kolorze kości słoniowej.

"Porta Potti Qube 365 Marine" jest w zasadzie toaletą o niemal identycznych parametrach, jak "Porta Potti 165 LUXE XGL", a różnice są następujące:
"Porta Potti Qube 365 Marine" posiada pompkę ręczną, tłokową (lepsza), oraz przystosowanie do założenia dodatkowego systemu mocującego do podłoża (np. na jachcie) tzw. "Hold down kit". System jest opcją i dokupuje się go dodatkowo.

"Porta Potti 165 LUXE XGL" posiada pompkę ręczną, mieszkową (słabsza) i nie jest przystosowana do założenia dodatkowego systemu mocowania. To są jedyne rzeczy różniące te toalety, oczywiście poza ceną i drobnymi szczegółami wyglądu.

 

post-8228-0-19579400-1363206833_thumb.jpg

Sprawa cen, to osobny temat i dobrze szukając, można te toalety kupić troszkę taniej.

http://www.bosman.sklep.pl/pl/p/Toaleta-przenosna-THETFORD-Porta-Potti-Qube-165/285
http://www.bosman.sklep.pl/pl/p/Toaleta-przenosna-THETFORD-Porta-Potti-Qube-365/855

Z przenośnych toalet do większej przyczepy, polecam Ci najnowszy produkt Thetforda:

Oferta przykładowa -
http://www.bosman.sklep.pl/pl/p/Toaleta-przenosna-THETFORD-Porta-Potti-Excellence-Electric-/1454

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosc zamontowania toalety stalej jest raczej znikoma... oczywiscie nie niemozliwa :) prysznic jest dosyc nie duzy, sciany sa wykonane z tworzywa i nie maja prostego ksztaltu. Moim zdaniem zbyt duzo pracy trzeba w to wlozyc a to nie o to chodzi :) ma byc prosto i funkcjonalnie :) przenosna toaleta firmy Thetforda ktora proponowales jest godna uwagi tylko gdzie ja przewozic?? pod prysznicem?? troszke nie bardzo postawic ja kolo sypialni na podlodze :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do pytania pierwotnego i odpowiedzi na nie.

często zdaża się, że mechanizm pływaka zacina się z powodu papieru ktory może go zablokować.

po każdym wylaniu nieczystości trzeba czystą wodą kasetę pzepłukać.

jeśli kaseta nie wskazuje poziomu i długo stoi pusta należy ja wcześniej zalać wodą pod korek aby papiery odmokły, a następnie wypłukać.

jeśli te dzialania nie pomogą mozna odkręcić wlot, wyjąć uszczelkę i probować przez ten otwor namierzyć przyczynę.

tu pomocne jest lusterko i latarka.

to wytłumaczenie wyszło z własnej autopsji.

najczęściej dzieje sie tak wtedy gdy zwlekamy z wylaniem nieczystości do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosc zamontowania toalety stalej jest raczej znikoma... oczywiscie nie niemozliwa :) prysznic jest dosyc nie duzy, sciany sa wykonane z tworzywa i nie maja prostego ksztaltu. Moim zdaniem zbyt duzo pracy trzeba w to wlozyc a to nie o to chodzi :) ma byc prosto i funkcjonalnie :)przenosna toaleta firmy Thetforda ktora proponowales jest godna uwagi tylko gdzie ja przewozic?? pod prysznicem?? troszke nie bardzo postawic ja kolo sypialni na podlodze :P

Łukasz, nie znam układu (zdjęć) tej przyczepy. To już sam musisz wykombinować. Zazwyczaj toalety są np. tam, gdzie prysznic, a to pomieszczenie jest przecież w jakiś sposób zamykane. Kwestia pomysłowości. Nie wiem ile i jak duże są tam szafy.

Może jedną przeznaczyć na takie sprawy :hmm: Teraz musisz wykazać się własną inwencją.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.