Skocz do zawartości

wiata nad przyczepą na działce


przemkas11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie przepraszam, jeżeli piszę w złym dziale.

Posiadam przyczepkę na działce (taiga eriba 520 ), nigdzie się nią nie ruszam dlatego też w mej głowie wykiełkował pomysł " a moze by tak postawić wiate na nią?". Dlaczego ? otóż do działki mam jakies 100 km, nie jeżdze tam bardzo często a w zimie to już zupełnie nie. Boję się przede wszystkim o dach pod naporem śniegu. Może się zarwać? Czy były wam znane przypadku zarwania się dachu? Wiata kosztowała by około 1100-1200 zł co mało nie jest. Na poczatku byłem napalony na nią ale teraz sobie myslę, że może niepotrzebnie. doradzcie :) Czy może ktoś z Was użytkuje przyczepe podobnie jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiata kosztowała by około 1100-1200 zł

 

zakladasz bardzo optymistyczny wariant...

 

musisz dobrze zabetonowac kotwy na slupki jakies 100-150zł zaprawa...

porzadne kotwy na slupki takie ktore nie skoroduja po 2-3 latach to okolo 50zł sztuka - minimum 6 potrzebujesz

topienie belek w betonie mija sie z celem gdyz jak drzewo namoknie.. a napewno tak bedzie to rozepcha ci beton

same kantowki na slupki i legary na dach to jakies 600zl - musisz jeszcze dociac 12 stezen - tez jakies 150zl

 

do tego blacha trapezowa na dach to wydatek 700-800zł - cenkiej nie zakladaj bo sie powygina pod sniegien a oszczednosc w zakupie mija sie z celem

do tego sruby i wkrety to kolejne 100zł

 

wiec lekko liczac wydasz napewno okolo 2000zł - pod warunkiem ze sam bedziesz to robil i wozil materialy...

przerabialem temat i jedyne co moge ci jeszcze doradzic to wiata minimum 1m szersza i dluzsza niz cepka - inaczej sie mija to z celem bo i tak bedzie pelno sniegu na dachu :) no chyba ze tak jak ja sciany zrobisz z naciagnietej plandeki

 

pozatym byc moze kiedys bedziesz chcial wyciagnac cepke spod wiaty wiec na styk jej nie zrobisz bo moze to grozic uszkodzeniem cepki lub pociagnieciem wiaty

 

.

Boję się przede wszystkim o dach pod naporem śniegu. Może się zarwać?

 

zarwac sie napewno nie zarwie ale snieg roznie przemarza i sie topi, jak ci sie zrobi talez lodu na dachu i przywali swiezym sniegiem to moze przelewac sie przez okna dachowe gdy sie bedzie topic

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwsze co zrobiłem po kunie to wiatę na przyczepkę i to dwa razy, pierwsza była na niewiadówkę ... i trza było przerabiać pod hobby

czasem jak coś przebąknę o kupnie kampera to teściu :nono: - mówi że trzeci raz nie będzie robił (głownie jego robota) hehe%281%29.gif

 

już pomijając śnieg, ale przy stacjonarnej budce znika temat ew przecieków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Panowie za odpowiedzi.

Co do kosztów to liczyłem to tak: 6 belek po 36 zł ( 3 metry impregnowane) 216 zł, chciałem zalać je właśnie w betonie, nie myślałem o kotwach. Oczywiście 20 sztuk po 3 metry - około 180 zł. Pokrycie dachowe, znalazłem w casto, nie jest to blacha ani nie plexa, trudno mi to nazwać ale jest sztywne. cena za sztukę to 26 zł ( 200 cm x 86 cm ), potrzebowałbym z 20 takich sztuk - koszt 520 zł. Zaprawa jak wyżej koło 100-150 zł, śruby, wkręty. wiata miała by wtedy 5 na 4 metry. Czyli w sam raz na długość a na szerokość wystawała by po metrze z każdej strony. tak czy owak, widzę, ze koszta mam zaniżone, nigdy nie budowałem takich rzeczy ale smykałkę mam. i tylko 1200 zł maks. czyli widzę, że nie ma się co brać za to, na razie

Edytowane przez przemkas11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zamiar zrobić tak, że na długość miałaby 5 m a na szerokość 4 metry ( przyczepa ma szerokość 210 cm) wiec wystawała by obu stron na około metr. Po jednej stronie, tam gdzie okna od łazienki chciałem zrobić taką "kabine prysznicowa" czyli wyprowadzić kilka kantówek ze szkieletu dachu, obić to pleksa, na ziemi położyć paleciaka albo jakiś tani brodzik kupić, wężownice na dachu albo wylewka ze ścianki łazienki i kawałek węża z prysznicem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie Tobie to wyszło, a mógłbyś orientacyjny koszt za poszczególne materiały? tylko, że Twoja wiata jest na prawdę duża, nie wspominam nawet o podłodze :) moja była by na styk na długość przyczepy i szersza jedynie o 1,5 m na szerokość.

 

wiata wygladała by jak na fotce, z tym, ze byłaby troche krótsza

post-7049-0-20111600-1312751874_thumb.jpg

Edytowane przez przemkas11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiata ma 5m na 5m tak ze cała cepka z dyszlem się mieści co do kosztów:

pokrycie 1000zł

deski 2000zł i część swoich

śruby, gwoździe bejca około 300 zł + robocizna własna

ale myślę że warto raz zrobiona będzie na lata. teraz trzeba zmieniać domek na nowszy i nieco większy... choć ten jest niczego sobie jak na 1-szy raz

a na zimę chcę jeszcze zrobić okiennice z PCV były ostatnio arkusze w promocji w RCMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też przerabiałem różne pomysły związane z zabezpieczeniem przyczepki na zimę. Obecnie pozbyłem się budki ale następna otrzyma solidne okrycie. Wymyśliłem że poprostu zawiozę przyczepkę do krawca który skroji na wymiar pelisę taką jaką mają naczepy w tirach. Może kolego Przemkas11 też przemyśl ową koncepcję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też przerabiałem różne pomysły związane z zabezpieczeniem przyczepki na zimę. Obecnie pozbyłem się budki ale następna otrzyma solidne okrycie. Wymyśliłem że poprostu zawiozę przyczepkę do krawca który skroji na wymiar pelisę taką jaką mają naczepy w tirach. Może kolego Przemkas11 też przemyśl ową koncepcję :-)

Jurku takie plandeki o której piszesz wykonują w Zabrzu na zamówienie - używam takiej od trzech lat - to dobry pomysł, szczególnie w naszym klimacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.