Skocz do zawartości

9000 km w 30 dni - dookoła Europy


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mariusz, nie chciałbym abyś mnie źle zrozumiał. Każdy ma swój ulubiony sposób spędzania czasu z przyczepą czy kamperem. Ja jeździłem paręnaście razy busem w tamte części Europy. Pewno, że da się machnąć 1500 km w jeden dzień, tylko co potem? To jest realnie prawie 20 godzin bite siedzenia w samochodzie. Według mnie to bardziej przystoi kurierom niż karawaningowcom.

A jakbyś się skupił na samej Hiszpanii - Valencia, Barcelona, Burgos, Madryd, San Sebastian z całym krajem Basków, to miejsca gdzie nawet po parę dni nie szkoda zostać. Wtedy nawet dodając "wasze obowiązkowe" punkty wycieczki to jest naprawdę co oglądać. Szkoda przejechać tylko od punktu do punktu nic nie widząc. Poza tym podróżując po bezpłatnych drogach średnia prędkość znacznie Wam spadnie, ale to na pewno wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jasne, że na autostradzie lepiej jechać busem niż autem z przyczepą. Ale jest pewne ale - jak polecisz swoim busem 130 km to nie zmieścisz się w 9 l /100 km, a i tak średnia nigdy nie wyjdzie ci 100km/h.

Więc 1500 km to jest minimum 17-18 godzin non stop siedzenia w aucie, a skłonny jestem twierdzić, że bliżej 20 godzin. Też z Kielc nie jedziesz cały czas autostradą...

Najlepiej ma kierowca bo ma najwygodniejszy fotel, a co z resztą? Kwadratowe tyłki z odleżynami pewne ;) ale to już ich problem :)

 

Po niemieckiej autostradzie przyczepy bez TUV na 100km/h jadą 89km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to plan ogólny. Nie po to jadę kamperem, by zdążać od hotelu do hotelu w określonych godzinach. Niech żyje wolność i spontan ;) Kempingów też żadnych nie rezerwuję ;)

 

I tego się trzymajcie - najważniejsze żeby jazda i plan nie przesłoniła Wam przyjemności z wakacji serduszka.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego się trzymajcie - najważniejsze żeby jazda i plan nie przesłoniła Wam przyjemności z wakacji :serducha:.

 

Ja tam myślę Mariuszu,że bez problemu DASZ RADĘ a znając ( trochę) Twoje wcześniejsze eskapady jestem pewien, że choćbyś z takich wojaży wrócił nie do końca wypoczęty to na pewno baterie ( te witalne):serducha: będziesz miał naładowane na full :ok:. Noi suma sumarum będziesz zadowolony :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z przyczepą w Hiszpanii w 2007 roku i uważam że Twój plan jest do wykonania bez problemu. Jak będziesz koło Barcelony to koniecznie pojedz do Tossa de Mar i dalej piękną nadmorską trasą do S'Agaro. Natomiast jadąc we Włoszech lazurowym wybrzeżem musisz zarezerwować sobie sporo czasu bo jest dużo korków. My uciekaliśmy na równoległą autostradę jak puszczały nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andora będzie nawet kosztem Lazurowego Wybrzeża... Ostatecznie Lazurowe Wybrzeże można kiedyś połączyć z północnymi Włochami... Ale myślę, że i Andora i Lazurowe się zmieści :)

 

jak dobrze dołożysz to i odesse zaliczysz :skromny:

ps. nie bój żaby mario, najważniejsze to dobre samopoczucie

post-8560-0-21675300-1329167660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.