Skocz do zawartości

co polecicie z 2-osiowych?


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

dam kilka linkow na cepki - jako ze skusilem sie na opcje ze duze jest tanie :) rozgladam sie za cepka pokaznych rozmiarow

 

bede ja wykorzystywal tak jak swoja obecna... jade na 2 tyg stawiam w jednym miejscu i tyle - uroki jazdy z duzym ogonem znam wiec pomijam te kwestie...

 

interesuje mnie cepka z wydzielonym prysznicem aby bylo mozna go latwo przerobic :D na moje potrzeby :palacz:

 

moze ktos zna cepki z ponizszych ogloszen:

 

http://otomoto.pl/de...0-T2334368.html

post-728-0-70875500-1312546871_thumb.jpg

 

http://otomoto.pl/fe...z-T2455573.html

 

post-728-0-17054600-1312546890_thumb.jpg

 

http://allegro.pl/ho...1752234287.html

 

post-728-0-24961800-1312546912_thumb.jpg

 

 

lub taki rodzynek - pokutuje juz dlugo do sprzedania wiec jakby sie urwalo jakas duza sumke - :) to mozna by wpakowac w nia nascie tys zł i dostosowac ja do swoich potrzeb i zrobic na bostwo

 

http://otomoto.pl/ho...e-T1987650.html

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

ten "rodzynek" jest do naprawy, ale koszty są duże. W aktualnej mojej przyczepce też miałem pękniętą pokrywę kufra ( ale bez uszkodzonej podłogi - tak jak na zdjęciu ).

Całkowite koszty naprawy były znaczne, ( kwota " czterocyfrowa " ) więc nie wiem czy miałby sens się w nią "pchać" :niewiem: ?? Być może koszt zakupu i naprawy doszedłby do kwot za pozostałe przyczepy :niewiem:

 

Pozostałe wydają się ciekawymi propozycjami, ale i tak trzeba dobrze je obejrzeć przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta 590 to jaka ma szerokosc w srodku?

 

 

590 ma tyle samo co moja cepka /560/ - calkowita szerokosc wynosi 250cm - szerszych juz nie produkuja :)

 

dlatego nie obawiam sie wielkosci gdyz te co wskazalem sa nieco ponad 1m tylko dluzsze i ciezsze 200-400 kg ;)

 

sadze ze dla mojego holownika nie zrobi to roznicy poza spalaniem - z obecna cepka radzi sobie bdb a 6 biegowa skrzynia z krotkimi przelozeniami pozwala sprawnie sie tym bujac

 

przy 100km/h mam na 6 biegu juz ponad 2000rpm i nie czuje "mulenia" czy "buczenia" mozna spokojnie jechac nawet pod lekkie wzniesienia, a juz przy 85km/h wrzucam 6 bieg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki silnik masz kolego w tym SHARANIE no i ile można doczepić do tego auta?:)

 

 

2.8 V6 - 204KM... w papierach mam 1530kg - ale wg VW bez problemu mozna u dealera dostac kwit na 2000kg w poczatkowej fazie podobno tak byly homologowane ale pozniej zmnieniono te wratosci na taka jak maja tdi - 2000kg

 

mam hak uciag 2100kg i nacisk na kule 100kg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja chyba zrobię to E i też nie będę sobie żałował z wielkością mam 3500 kg na haku to trzeba to będzie wykorzystać :slina:. A jeżeli chodzi o przyczepki i to dużeja bym rozejrzał się za TABBERTEM są duże i naprawdę solidne a TABBERT lubi i potrafi robić duże przyczepy.:thank:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb jak nie chfesz wydać dużo ja bym się zastanowił nad ta propozycją. TUTAJ, szwagier ma takiego i powiem tak bardzo salidna firma, Jakbyś się zdecydował to mogę ci załatwić części do tabberta bardzo tanio wszystko co potrzeba, zresztą do hobby również mogę pozałatwiać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że tydzień temu zmieniłem cepke też się zastanawiałem nad dwoma osiami. Zostałem jednak przy jednej bo obawiam się że na zalesionych kempach będzie problem z tym się postawić, jednak 6,5m + dyszel to daje prawie 8 a to już jest dużo.

Ale jak najbardziej mi się takie przyczepki podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci będzie tym Sharanem sie manewrowało na kempingu ;)

Taki Fendt to jednak znacznie lepiej wykonana przyczepa od Hobby szczególnie mowa o nowszych HOBBY gdzie (ta firma poszło na jakieś mega oszczędności wszystko plastikowe) okucia meblowe prowadnice drzwi uchwyty jednym słowem tandeta.

Fenda obejrzyj na żywo i sam wyrobisz sobie opinie;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Fendt to jednak znacznie lepiej wykonana przyczepa od Hobby szczególnie mowa o nowszych HOBBY gdzie (ta firma poszło na jakieś mega oszczędności wszystko plastikowe) okucia meblowe prowadnice drzwi uchwyty jednym słowem tandeta.

 

 

Przemo nie zgodziłbym sie z tobą, fakt, że są to rzeczy plastikowe to fakt ale firma hobby dąży do odciążenia przyczepy z niepotrzebnych kg. kiedyś dawano blaty drewniane, dziś s a one wykonane z pianki. Druga rzecz fent jest pochodną hobby i materiały uzyte w hobby są w ponad 50% montowane te samew Fendzie. Wiem to an 100% poniewaz staram się w tej chwili zostać dilerem hobby. I nie obym bronił firmy Hobby, Zgodziłbym się z Tobą jakbys porównał marke LMC to jest teraz jedna z wyzszych półek przyczep pod wzgledem wykończenia i funkcjonalności.

Edytowane przez voice (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo nie zgodziłbym sie z tobą, fakt, że są to rzeczy plastikowe to fakt ale firma hobby dąży do odciążenia przyczepy z niepotrzebnych kg. kiedyś dawano blaty drewniane, dziś s a one wykonane z pianki. Druga rzecz fent jest pochodną hobby i materiały uzyte w hobby są w ponad 50% montowane te samew Fendzie. Wiem to an 100% poniewaz staram się w tej chwili zostać dilerem hobby. I nie obym bronił firmy Hobby, Zgodziłbym się z Tobą jakbys porównał marke LMC to jest teraz jedna z wyzszych półek przyczep pod wzgledem wykończenia i funkcjonalności.

 

Nie chodzi mi o to, że takie rzeczy jak zamki, zamki szafek prowadnice drzwi, rolki są plastikowe bo jak by to był plastik który posiada jakąś wytrzymałość i nic sie z tym nie dzieje to bym słowem nic nie napisał..

Ale w takiej przyczepie jak Twoja z Avatara po roku użytkowania nowej przyczepy w czasie jazdy szafki sie same otwierają, te plastikowe uchwyty to jakaś pomyłka projektanta, uchwyty drzwi przesuwnych są do bani od początku użytkowania balaty jak napisałeś pięknie wyglądają jak sie ich nie dotyka!, bo rysują sie chyba od wszystkiego.

Ciekawe jak będzie z rama wykonana już nie przez ALKO tylko samo HOBBY...

Można to i tak nazwać jak Ty nazywasz czyli :" firma hobby dąży do odciążenia przyczepy z niepotrzebnych kg" ja nazywam to po imieniu czyli tandetą.

Jak porównam te rzeczy do swojej przyczepy to jednak ciesze się, że nie kupiłem HOBBY choć sam dizajn jest bardzo ładny jak stoi na wystawie;)i niczego sie nie dotyka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voice - a gdzie to sie podziewal ze dawno nie widzialem na forum... a wracajac do tematu... tabbert jako nie leza mi na oku, za bardzo oble sa :)

 

pozatym skupiam sie na cepkach gdzie raczej kibelek i prysznic sa osobno... bedzie latwiej conieco poprzerabiac :D

 

a jak zauwazylem to tylko fendt lub lmc robia taki wariant, hobby ma razem wc i prysznic i najwyzej umywalke osobno

 

kiedys pojawialy sie takie duze 2-osiowe hobby bez kibelka i prysznica... tam bylo duzo miejsca i bylo by pole do manewrow i przebudowy wg wlasnego widzi mi sie :) ale nie pamietam jekie to byly modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.