Skocz do zawartości

Podpory przyczepy - smarowanie


adi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem, wiem - na bank są poizrywane gwinty ale chcę je wymontować i może jaki majsterklepka dorobi z metalu. Hmm, swoją drogą to gdzieś czytałem że można to kupić tylko ciekawe za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no no uwazaj jeszcze jaki material azastosuje .. mi tez kiedys dorabial )(fachowiec - wiedzial niby jaki material i te zeczy a przekladnia popracowala powiedzmy miesiac i dupa... a sbacz czy czasami z podnosnikow samochodowych nie beda pasowac.. tam zasada ta sama... a uzywane od szrociarezy mozna kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też wymieniałem jedną "kostke&quot ;( plastikowa) Kupiłem w Campoturze lub camppol.pl. Nowa jest z metalu. Sprzedawca mówił,że są różne gwinty i rozmiary, dałmi najpopularniejszą i wsio pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w swojej wystarczy że posmarowałem prowadnice WD40 a już podnosiło się bardzo dobrze, przed sezonem trzeba posmarować smarem, może ktoś ma pomysł który by był najleprzy, czy grafitowy czy jakiś łt4 czy inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj smaru chyba nie ma większego znaczenia tak myśle. I tak trzeba często czyścić, bo zbiera się na nim kurz. Zastanawiam się czy nie najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite wyczyszczenie i odtłuszczenie, a smarować jedynie np WD40 podczas rozstawiania czy składania. Jak wiadomo on odparowuje wmiare szybko więc nie zbierałby się kurz. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40... hmm to zwykly odrdzewiacz. Jakis olej w plynie... Zeby to smarowalo to za duzo powiedziane. Poza tym jest chyba najdrozszy na rynku... A i tak niezalezny test MOTORu wykazal ze najlepsza jest CocaCola :ok:

 

No prawda - zadziwił ten test :ok: Jako odrdzewiacz bierz cocacole... ale podgrzaną do 40 stopni :zlo: Co do właściwości smarnych też mam wątpliwości - nic konkretnego nie znalazłem w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sobotę przyczepkę technicznie przygotowałem do zlotu (zostało jeszcze mycie),

a co do podpór to wszystkie zdemontowałem, umyłem, wyczyściłem i przesmarowałem :zlo:

i teraz jak podnoszę przyczepkę to kręcą się tak lekko jak na pusto.

Dobrze jest też wybić klin mocujący śrubę i dokładnie wyczyścić podkładkę i śrubę

było tam pełno piachu, który stawia opór przy kręceniu, również prowadnica był zabrudzona smarem z kurzem co dawało kleistą maź. Tak więc polecam poświęcić jakąś 1 godzinkę na dokładne wyczyszczenie podpór a poziomowanie przyczepy będziecie robić jedną ręką, co pozwoli wam w drugiej trzymać :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.