Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze w cenie 25-30 tys.


tutankhamon

Rekomendowane odpowiedzi

Może i masz rację nie upieram się bo jeszcze mam za małą wiedzę na ten temat, ale jeśli jednak ktoś ma swoja wyrobioną opinię na temat ww modelu (ewentualne plusy i minusy) to będę wdzięczny.

 

już to pisałem chyba w ankiecie n/t marek ... jak myślisz ile przyczep "przerobili" ludzie na forum ? 2-3 ?

czy były one w takim samym, lub chociaż podobnym stanie ? (czy jedna trafiła się mina a druga już wyszukana w dużo lepszym stanie)

 

widzisz ja mam np hobby z 91 roku i jakieś tam przemyślenia na podstawie doświadczeń i obserwacji budek kolegów

i absolutnie nie jestem w stanie powiedzieć czy np knaus, adria, angielka są gorsze/lepsze ...

 

większość różnic widać "gołym okiem" - np delikatniejsze meble w angielce, lepsze wyposażenie itd ... ale konstrukcja :niewiem:

 

druga sprawa - stan, u mnie np widać już zacieki na podłodze, można by wnioskować że hobby z tych roczników cierpi na taką przypadłość (inne też mają)

a ostatnio widziałem budkę która miała zdrowiutkie narożniki podłogi, na w prawie nowej ... i co powie taki użytkownik jak zapytasz go o podmakającą podłogę ?

 

ktoś już wspomniał, to nie samochody gdzie np dziennikarze robią testy porównawcze i coś tam można wywnioskować ...

a rynek też jest o wiele mniejszy niż samochodowy ... i o ile w autach łatwo znaleźć usterki trapiące dany model, tak w przyczepach ... :niewiem:

chyba ciężko będzie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! miałem Hobby /identyczne jak pokazałeś na początku wraz z innymi przyczepami/.Było nowe, było moją pierwszą przyczepą i byłem zachwycony.Po paru latach i wyjazdach wakacyjnych już wiedziałem, że; te dwa osobne łóżka można połączyć np. układając między łóżkami stołki i na tym zrobione na zamówienie ''pufy z pianką''/takie osobne łóżka może są dobre dla obcych ludzi ale jak się chce przytulić do żony to jest to bardzo niewygodne- zbyt wązko/ , super sprawa to mikrofalówka-praktycznie wszystko w niej się przygotuje,klimatyzacja jest ok ale musisz jeżdzić daleko na południe do ''ciepłych krajów'' / u mnie była używana tylko raz w Chorwacji/, ciepła woda musi być, choć chcąc brać natrysk to raczej więcej problemów niż pożytku / zbyt ciasna toaleta/. Okazało się że jest to przyczepa zbyt duża / problemy przy manewrowaniu dla początkującego miłośnika karawaningu/. Hobby z zewnątrz bardzo ładna a i środek pakowny. Teraz mam Knausa i wiem, że jest ''solidniejszy''; jakby grubsze scianki,układ wnętrza już taki jak mi się podoba / łóżko podwójne, większe wc z natryskiem, ale w porównaniu z Hobby jakby mniej pakowna / sama przyczepa jest mniejsza/, mikrofalówke kupiłem i rozkładam w ''kuchni'' / tam była wbudowana w szafki/, ogólnie bardziej jestem zadowolony z Knausa. Innych modeli przyczep nie znam. To są moje subiegtywne uwagi i gdybm miał taką wiedze pare lat wstecz to moją pierwszą przyczepą byłby Knaus.

Edytowane przez zybog (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne może się wydać co napiszę, ale najsolidniejsze przyczepy pod względem konstrukcji to Knaus i LMC w rocznikach do 2003. Później zaczyna się często erzac i odpadające meble. Tamte konstrukcje były naprawdę solidne. Dlatego jak czytam coś o rocznikach, mam wrażenie, że osoba to pisząca myśli o zakupie auta a nie przyczepy. Tak naprawdę ważny jest stan ścian, podłogi podwozia. Czy jest porysowana ma mniejsze znaczenie.

Wolę starego LMC czy Knausa niż niejedną markę nowych przyczep, dłużej mi posłuży i meble mi nie odpadną:)

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajman - częściowo się zgadzam, ale kwestia porysowania może mieć znaczenie. Może nawet nie porysowanie ale powgniatanie. świadczy o kontakcie z czymś. Ważne jak mocnym i czy obciążenie nie zostało przeniesione na szkielet, lub czy się budka nie rozszczelniła.

Oczywiście - braki estetyczne też są ważne, ale raczej dla zbicia ceny :-)

Jak będę Knausa zmieniał, to raczej na rocznik właśnie 2001-2003 (500TK).Oczywiście na Knausa.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyczepy skandynawskie ? holenderskie ? ... czy nawet marka taka jak tabbert ?

jak się popatrzy na stare budki z lat 70 to często jest to właśnie tabbert

nie wspominając już o takiej marce jak eriba, która jest klasą samą w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Robicie Koledzy jakąś ankietę dla wypożyczalni??? :niewiem:

 

37 postów i żadnych konkretów. :hmm:

 

Pozdrawiam :banan:

Kolega Tomii gdzieś już podobną ankietę ogłaszał na Forum.

Edytowane przez Sławcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność dla każdego może oznaczać coś innego:

1.Łóżko francuskie czy 2 pojedyncze? Ja wolę podwójne, ale są osoby, preferujące 2 osobne. A może piętrowe dla dzieci?

2.Kuchnia na ścianie od strony przedsionka, czy z przeciwnej?

 

Szczegóły, prawda? Ale jednak wpływają na wybór.

 

DMC 1500 to chyba przyczepy poniżej lub koło 5 m. Moja 540 ma DMC 1600 i jest z 2004 r. Producenci z roku na rok robili cięższe (bezpieczniejsze ?) przyczepy używając jednocześnie coraz gorszych materiałów wnętrza :(

Edytowane przez fomicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba będę sprzedawał swojego Knausa... Wracam do mniejszej salonki mam nadzieję że do sezonu 2012 się wyrobię :)

Cena będzie jednak wyższa@2001 aniżeli wymagania autora tematu. To tak na oziębienie emocji i dla sprowadzenia na ziemię.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ale muszę się przyznać, że właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem przyczepy Dethleffs Camper 440D z 2007r. ! W związku z powyższym temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ale muszę się przyznać, że właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem przyczepy Dethleffs Camper 440D z 2007r. ! W związku z powyższym temat uważam za zamknięty.

Brawo!!! Witaj w kręgu szczęśliwych posiadaczy :) Zapodaj jakiś link, no... pochwal się noooo... ile cię wyniósł zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.