Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze w cenie 25-30 tys.


tutankhamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników karawaningu i jednocześnie zwracam się z prośbą o informacje jaką polecacie przyczepkę (marka, model). Podaję parametry które mnie interesują:

4 - osobowa, dmc do 1500 kg, cena do 30 tys. zł, rocznik od 2005. Ponadto ważna jest dla mnie wygoda i funkcjonalność przy użytkowaniu. Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przyczepę 4 osobową, o DMC mniejszym niż 1500 kg która, jest sucha, szczelna i nie była rozbita skromny.gif.

 

Poczytałeś wcześniej trochę forum ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja polecę coś lepszego:

5 osobową, o DMC mniejszym niż 1495 kg, nie jest sucha, ale za to absolutnie bezwypadkowa, i do tego za 29900PLN

 

 

odpowiedź Tomiiego była jak najbardziej na miejscu, przeczytaj choć kilka wątków w Kąciku Kupującego, to zrozumiesz o co chodzi

nie obraź się, ale tam naprawdę są odpowiedzi na wszystkie (prawie) pytania

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się lecz jedynie nie lubię tekstów typu czytaj forum, bo owszem na forum jest wiele informacji ale nie zawsze w ten deseń co moje zapytanie, a pytałem tylko o polecany przez doświadczonych użytkowników model i markę, gdyż doświadczenia mogą być inne rok i inne 5 lat temu, że nie wspomnę o cenach, dlatego zależy mi na aktualnych informacjach. A o takich truizmach jak suchość czy zapach w przyczepie tacy fachowcy chyba nie muszą wspominać, gdyż tego akurat nie było w zapytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypadkiem składa, że ten fachowiec zakładał to forum, i dzięki niemu w ogóle masz gdzie pisać. Forum nie jest twoim osobistym doradcą, tylko miejscem gdzie ludzie z dobrej woli sobie nawzajem pomagają. Miło by było, gdybyś się dostosował do tego jak to działa, a nie próbował rozstawiać wszystkich po kątach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście na forum miałeś niezłe. Nie sądzę, żeby było wielu chętnych do powtarzania w koło odpowiedzi na te same banalne i wielokrotnie na forum wałkowane pytania. Poza tym sam stosujesz taka metodę, jak napisałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Piotrek, że forum jest miejscem gdzie ludzie z dobrej woli sobie nawzajem pomagają. Zadając pytanie właśnie na pomoc takich ludzi liczyłem, jednak jak widać kończy się tylko na gadce nie na temat i wymądrzaniu się kto tu jest ważny i ważniejszy. Przykro to mówić ale ponownie sprawdza się powiedzenie umiesz liczyć licz na siebie. Pozdrawiam wszystkich uczestników, bądź co bądź jałowej, ale zawsze dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie oburzaj się ale Twoje pytanie jest tak powierzchowne że naprawdę trudno na nie odpowiedź, poszukaj kilka przyczep które by Cię interesowały, pokaż nam linki czy zdjęcia i wtedy zadawaj pytania, a my też dzięki temu będziemy wiedzieli jakie masz przybliżone wymagania.

Przypuszczam że wtedy znajdzie się kilka osób które chętnie pomogą.

pozdrawiam

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bartosz_b na taką konstruktywną rozmowę liczyłem, jeśli potrzeba linków czy fotek to nie ma sprawy. A co do oburzania się - to jestem od tego daleki.

linki

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=146758033&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=35001&ambitCountry=DE&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=2005&licensedWeight=FROM_1001_TILL_1500_KG&lang=pl&pageNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=146077341&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=35001&ambitCountry=DE&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=2005&licensedWeight=FROM_1001_TILL_1500_KG&lang=pl&pageNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=148572641&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=35001&ambitCountry=DE&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=2005&licensedWeight=FROM_1001_TILL_1500_KG&tabNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=148737973&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&maxPrice=35001&ambitCountry=DE&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Caravan&minConstructionYear=2005&licensedWeight=FROM_1001_TILL_1500_KG&tabNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a do czego Ci ta przyczepa i dla jakich 4 osób jej szukasz? Bo usłyszeć chcesz nie wiadomo co, a mało żeś o sobie powiedział smirk(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - aleś dowalił na wstępie. Po takim poście - warto byłoby przeprosić na wstępie.

Co do marek i modelu - nie ma złotego środka, bo jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Polecam Ci szczerze lekturę w kąciku dla kupujących, nie na "odczep się", ale z następujących powodów:

- dowiesz się jak wielkie znaczenie ma (lub nie ma) marka i model,

- dowiesz się co ma znaczenia,

- dowiesz się na co zwracać uwagę, a co można olać,

 

Dodatkowo, gdy dowiesz się na jakie pytania jeszcze nie otrzymałeś odpowiedzi, wtedy je zadasz. Dowiesz się też, jakie informacje powinieneś przekazać aby ktoś mógł Ci coś poradzić.

 

Pewnie po jakimś czasie zrozumiesz, że nie każdemu się chce mnożyć odpowiedzi, że nie ważna marka, rok, tylko stan.

 

Moim mottem jest - żeby coś brać, najpierw trzeba coś z siebie dać. W związku z tym proponuję zaangażować trochę swojego czasu zanim zaangażujesz czas innych.

 

A jak już znajdziesz odpowiedzi i zaczniesz w stosowny sposób odnosić się do Kolegów Forumowiczów - wtedy chętnie Ci pomogę.

 

Oczywiście można też pójść Twoją drogą. Zadać kilka pytań i czekać na proste odpowiedzi. Kilka linków - czy warto. Ale finalnie - ta droga prowadzi donikąd.

PS

Zastanów się dwa razy zanim mnie lub kogoś innego skrytykujesz za rady płynące z dobrego serca. Bo są to dość istotne uwagi, na które powinieneś zwrócić swoją szanowną uwagę.

 

Tymczasem!

 

A z linków nie wynika absolutnie żaden wniosek - jakiej budki poszukujesz.

Ważna uwaga - im gorsze zdjęcie, tym większe ryzyko, że do komisu pojedziesz na darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Lubelszczyzny ! Dziękuję za odpowiedź co do modelu i marki, ale szczerze mówiąc nie o taką mi chodziło. W związku z tym jeszcze raz uściślę moje pytanie - nie chodzi mi na co zwracać uwagę przy zakupie jak. np. stan techniczny, zapach, uginająca się podłoga, itp. lecz pytam przy założeniu, że wszystkie marki są sprawne i jest z nimi wszystko OK - to która z nich np. Adria, Hobby, Knaus, Niewiadów, TEC jest według Ciebie lub innych forumowiczów, którzy mają na ten temat wiedzę najlepsza pod względem jakościowym i funkcjonalnym. I nie zgodzę się z twierdzeniem, że marka i model nie mają znaczenia, gdyż na pewno różnią się one pod wieloma względami. Rozumiem, że opinie będą subiektywne, ale o takie mi właśnie chodzi.

Co do Twojego motta to się z nim jak najbardziej zgadzam - tylko nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że nie zaangażowałem swojego czasu ?

Ponadto, jeżeli ktoś nie ma ochoty odpowiadać na mój apel o pomoc to przecież nikt go nie zmusza - to tylko jego dobra wola. Co do krytyki wierz mi, że się nad nią zastanawiam i krytykując czyjąś wypowiedź proszę pamiętać, że nie krytykuję osoby tylko jej daną wypowiedź, a robię to w sposób, który wg mnie nikogo nie obraża lecz konstruktywnie przyczynia się do rozwoju dyskusji w zasadniczym temacie. Linki wrzuciłem bo podobno wg bartosza_b tego brakowało, a to co mnie interesuje to - najlepsza wg Ciebie i innych przyczepka o parametrach podanych w zapytaniu i nie wiem jakie jeszcze szczegóły mam określić.

Co do przeprosin to nie wiem kogo i za co mam przepraszać, ale jeśli ktoś poczuł się urażony to słucham kto i którą wypowiedzią.

Edytowane przez tutankhamon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby, Knaus- powyżej 2005 do 30tys będzie ciężko, przynajmniej w PL , zostaj ci więc Adria lub Niewiadów.

Piszesz,że wiesz na co zwracac uwage (podłoga,przegnicia itp) a podajesz nierealne parametry -komfort,4osoby,prawie nówka i 30tys... będzie bardzo ciezko.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osób - łatwo się domyślić, że skrytykowałeś Tomiego. I była to krytyka osoby, a nie wypowiedzi.

Co do marki - jeżeli zainwestowałeś czas, to wiesz, że marka ma nmiejsze znaczenie od stanu.

Jest nawet na forum ankieta, która marka jest najlepsza. Ilu użytkowników - tyle odpowiedzi. Na zasadzie - każda myszka swój ogonek (nawet się zgadza ;-) ) chwali.

Ja polecam Knausa. Zapraszam do środka (wątek na naszych pojazdach). Z tym, że cena mojego ezgemplarza jest o połowę niższa od kwoty jaką chcesz wydać, a budka jest conajmniej 3-4 razy starsza :-)

Ale generalnie - Knaus jest godny polecenia. Tylko warto brać pod uwagę to co napisał Bartosz.

 

Co do "danych wsadowych" warto dodać,

1. czy jeździcie 2+2 (czyli dwie osoby dorosłe + dzieci), czy dzieci małe, średnie czy duże (np dane w latach),

2. czy posiadasz uprawnienia BE, czy 1500 kg to dane z Dowodu i czy uwzględniają współczynnik 1/1,33 dmc holownika,

3. czyli czy zestawem chcesz (możesz) przekroczyć 3,5T (opłaty, prawo etc),

4. czy chcesz spędzać czas stacjonarnie, czy raczej podróżując (tu np markiza/przedsionek), czy wogóle na dziko,

5. czy chcesz mieć oddzielną sypialnię, spanie dla dzieci (zakłada - np pięterko) plus dodatkowy stolik na 4 osoby, czy ew. jedno łóżko chcesz zamieniać na stolik,

6. czy zależy Ci na ciepłej wodzie, jeśli tak, to czy chcesz ją grzać gazem/prądem (przy obozowiskach "na dziko"),

 

Na pewno ważną wytyczną jest cena. Ale czy aż tak istotną rocznik?

Bo nap - możesz mieć ubogą wersję prawie nową:

http://otomoto.pl/knaus-deseo-variante-1-plus-w62-400-T2478580.html

A tutaj jest też ciekawa propozycja:

http://allegro.pl/knaus-sudwind-500-tk-2000-2010-r-i1736537203.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.