Skocz do zawartości

Kącik turystyczny - polecane campingi


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

O samym bornym można poczytać na ich stronie: http://www.bornesulinowo.pl/

Camping jest to po prostu polana w lesie położona przy pensjonacie i restauracji PRL (są wymalowane portrety Gierka i Jaruzelskiego :hmm:.

Teren nie jest ogrodzony. Pensjonat ma pokoje z łazienkami i bez. Dla tych pokoi bez łazieniek są 2 łazienki (toaleta, umywalka, prysznic) na korytarzu z których mogą korzystać osoby przebywające na campingu. My byliśmy pod koniec września więc byliśmy praktycznie sami ale w sezonie może być problem. Do Bornego jest też dosyć kiepski dojazd. Trzeba jechać lokalnymi drogami więc nie opłaca tam się wpaść na 2-3 dni. Natomiast jak pisałem wcześniej okolice są po prostu bajkowe. Woda, las i czisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Zachęcony przez Tomiiego opowiem troszkę o campingach jakie odwiedziliśmy w tym roku w Polsce. Wakacje zaczęliśmy na campingu w pobliżu Olsztynka w Swaderkach nad jeź. Maróz www.biwak.go3.pl , wybraliśmy to miejsce bo chcieliśmy zobaczyć inscenizację bitwy pod Grunwaldem - bardzo fajna impreza. Impreza i sam camping godne polecenia. Camping jest duży ale jeszcze nie całkiem zelektryfikowany. Umiejscowiony jest w lesie nad samym jeziorem. Odwiedzany głównie przez rodziny stacjonujące w jednym miejscu. Kibelki to niestety "sławojki" w dość dobrym stanie higienicznym ale jest też normalna toaleta i prysznice - płatne :] 1 i 5 zł. Trochę się złoszczę bo uważam, że w dzisiejszych czasach dobra toaleta i prysznice dla osób stacjonujących na campingu powinny być dostępne w ramach ceny za pobyt. Jedyny problem bytowy to brak miejsc na opróznianie zbiorników z brudną wodą. Właściciel doradza wylewanie pod krzaczek ale w przyszłości chce coś w tym kierunku zrobić

Drugie odwiedzone miejsce to Mikołajki i camping wagabunda www.wagabunda-mikolajki.pl/. Camping nie jest tani ale zapewnia wysoki standard. Odwiedzany głównie przez turystów zagranicznych. Miejsca postojowe (większość) odgrodzone są żywopłotem, warunki sanitarne- super, czyściutkie toalety i prysznice ciepła woda z kolektorów słonecznych, do dyspozycji pralka, miejsce na czyszczenie toalet chemicznych, spust brudnej wody.

Trzecie miejsce to Białowieża i camping w Grudkach www.camping.bialowieza.net.pl/. Mały, przytulny camping. Super właściciel. Camping licznie odwiedzany przez Holendrów. Warunki sanitarne jak na możliwości w tym miejscu to super. Toalety typ "sławojka"- ale naprawdę super pod względem higienicznym. Prysznice do dyspozycji- wliczone w cenę. Ciepła woda z kotła opalanego drewnem ale non stop jest. Rozmawiałem z Holendrami i byli zadowoleni z warunków bytowych - mimo wspomnianych "sławojek". Miejsce bardzo spokojne, cicho i świetna atmosfera wśród odwiedzających.

PS

Pierwsze zdjęcie z wątku "rura bagażowa" to camping Białowieża

Drugie to Swaderki

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Swaderki - byłem tam w maju niestety nie mogłem zostać na nocleg :]. Miejsce piękne - nawet był opis campu na naszej stronce tylko po przebudowie strony nie dodałem go jeszcze :].

Nie wiedziałem, że ta toaleta zaraz przy wjeździe jest płatna :] - prysznic 5 zł to rozbój w biały dzień :].

 

Wagabung też jest mi znana - no camping zadbany, tylko według mnie tak bez klimatu i troche za "wysoko" nad wodą :).

 

Ta Białowieża wygląda bardzo sympatycznie więc trzeba się będzie wybrać i odwiedzić :].

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jeżeli zależy komuś na bardzo niskich kosztach pobytu, a standart jest na dalszym planie to proponuję miejsce na które jezdze już od kilku lat. Dąbki k/ Darłowa, ul. Wydmowa, koło kościoła, teren przywatny. Cena jaka płaciłem w tym roku to 23pln (samochód, przyczepa,3 osoby, pies, prąd). właścicielkami terenu są dwie bardzo sympatyczne starsze panie. Zaletą tego miejsca oprócz ceny jest równiez fakt, że przyjeżdzają tam przewaznie ci sami ludzie z rodzinami, niektórzy nawet trzymają tam swoje przyczepy cały rok. Jest wiec spokojnie, nie słyszałem o kradzieżach, włascicielki udostepniaja swoja kuchnię w razie potrzeby, oraz zabudowania gospodarcze np. zeby schować rowery. Są tez i minusy. Należą do nich tylko dwa kibelki (plus miejsce "stojące&quot ;) , które są "użytkowane" non stop. co stwarza pewne "niedogodności", natomiast są na bieżąco sprzątane. Poza tym w budyneczku w którym się one znajdują jest gniazdko el. które słuzy "namiotowcom" do ładowania komórek, więc niekiedy tworzy się tam klub dyskusyjny, co nie bardzo służy korzystaniu w tym momencie :drive: . Jest tylko jeden prysznic (płatny 2pln / 10minut ciepła woda) do którego wieczorem jest kolejka. Teren składa się jakby z dwóch częsci, głowny plac jest równy, ubity, ale dość ciasny i szybko się zapełnia, natomiast boczny jest piaszczysty gdzie bardzo łatwo się zakopać. Do plaży 100m, plaża ładna szeroka, przystań rybacka, jez. Bukowo ze szkółką windsurfingu, w niedalekim sąsiedztwie mnóstwo ogródków piwnych (również z potańcówkami). Trochę mi sie już znudziło tam jezdzić więc jeśli ktoś zna podobne miejsca w innych miejscowosciach nadmorskich, to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
3. Dźwirzyno nie pamiętam nazwy ale na wylocie w kierunku na Kołobrzeg - dosyć duży ale za to czysty, z miłą obsługą czystymi sanitariatami , blisko plaży. Ceny także umiarkowane jak na warunki "morskie".

 

Ja pamiętam :) możliwe, ze Ci chodzi o " Biała Mewa" nr. 88. Byłęm tam rok temu ale i w tym mam zamiar wrócić :) bardzo przyjemna okolica, czysta plaża no i ceny rzeczywiście bardzo umiarkowane. http://www.camping88.dzwirzyno.pl/ Jakieś fotki:

 


post-20169-imported-c318b9c7-7bec-4191-a488-edcb31fc05ff_thumb.jpg

 

 

post-20169-imported-5de365c1-5df5-4da3-b7dd-c47a544eae66_thumb.jpg

 

plac zabaw dla dzieci

post-20169-imported-f1e000fd-ffaa-4096-a88d-516a10a8b1da_thumb.jpg

 

plaża- wschód

post-20169-imported-58ebef1f-a37a-4852-8254-b018f2fcbe2b_thumb.jpg

 

plaża-wschód

post-20169-imported-c2c42199-0f9a-4498-a039-f179e5ecc4f5_thumb.jpg

 

plaża-zachód

post-20169-imported-2ce6908a-cad0-4a46-963e-4a78771d0f86_thumb.jpg

 

woda...bardzo czysta choć nie za bardzo widać na fotce

post-20169-imported-591e1f50-5261-430b-a5a6-61185989498a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić kemping "Polana Sosny" w Niedzicy

Kilkaset metrów od granicy ze Słowacją.

Pięknie położony, przede wszystkim profesjonalnie zrobione miejsca kempingowania.

Dla mnie rewelacja, czysto, nie wiem jak prysznice i sanitariaty bo nie korzystaliśmy.

Prysznice płatne osobno na automacik :)

No i ponoc drogo, ale ja się nie znam za bardzo.

! doba - kampiór + 2 os. dorosłe i 3-latka 45 zł - prąd, woda i ścieki :).

 

Przy kazdym boksie miejsce do spuszczenia WC , woda , prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie na kempingu AMBRE nr 41 w Łebie

 

z tych po tej stronie miasta jest najlepszy ładnie odnowiony, boksy na kampera czy przyczepe odzielne stanowiska dla młodzieży. wc prysznic kuchnia pralnia siłownia- luksus.

 

fotki po powrocie do domu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z "Polany Sosny" w Niedzicy, poniżej kilka jeszcze "ciepłych" zdjęć.

Warunki sanitarne i otoczenie super !!!

 

Dodatkowe zalety:

- 4 km do przystani gdzie zaczyna się spływ Dunajcem

- 300 m do przejścia granicznego ze Słowacją

- kilka kilometrów do zamków w Czorsztynie i Niedzicy

 

Doskonałe miejsce na weekend. Polecam.

post-20412-imported-3a50fa3b-65ad-445b-873d-c48978f5991b_thumb.jpg

post-20412-imported-b3516900-4633-46ad-af91-d9ddd1e03268_thumb.jpg

post-20412-imported-52ba4528-592e-4f7a-ba5e-31f9275cf9c7_thumb.jpg

post-20412-imported-d04b34d5-1077-49fa-b0f2-1c97743d77e2_thumb.jpg

post-20412-imported-81bad284-f446-4399-a968-224ce76624a2_thumb.jpg

post-20412-imported-44c0b1c8-b941-4ec4-aa24-d7504df5b347_thumb.jpg

post-20412-imported-9384a7b5-204c-46e0-8c74-2fde82a23832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, ja polecam Wam następujące campingi w Polsce (nasze ulubione) , na których bywaliśmy przez ostatnie 7 lat naszego podróżowania z przyczepką:

1. Leśna Oaza w Borach Tucholskich w miejscowości Okoniny Nadjeziorne - camping nad samym jeziorem, z pięknym widokiem, słabo zacieniony ale to nie przeszkadza, prąd, prysznice, wc - toyki, słabo "zaludniony" nawet latem, cena 30 zł. za 3 osoby z przyczepką - nasze ulubione miejsce w Borach Tucholskich

2. Camping na terenie gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Milkowo koło Dziemian. Piękne duże pole, czyste jezioro, prąd, sanitariaty, prysznice z ciepłą wodą, cena 35 zł. za 3 osoby z przyczepką - nasze drugie ulubione miejsce. http://www.milkowo.idara.pl/milkowo/

3. camping "Górna Wetlinka" w Wetlinie w Bieszczadach - cudowne miejsce, olbrzymie pole, dokoła góry, prąd, sanitariaty, prysznice z ciepła wodą - cena 30 zł. za 3 osoby + przyczepa

4. reszta to campingi albo mniej udane, o których nie piszę, albo chorwackie, ale tu piszemy o campingach w Polsce

Pozdrawiam serdecznie wszystkich karavaningowców

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, a ten mostek nad Dunajcem do Czerwonego Klasztoru ze Sromowców to już zbudowali ?

Może wiesz, bo 2 lata temu mieli budować.

 

Okolica naprawdę piękna, też gorąco polecam.

 

Witus, a zamek , raczej tzw. trwałą ruinę zamku w Czorsztynie to już otworzyli dla turystów, bo jak ostatnio byliśmy to przez mur nielegalnie skakałem , może byłeś Tam co ?

 

No napisz jak coś wiesz.

 

Serdecznie pozdrawiam, Jacek.

 

Ps. A byłeś w skansenie w Kluszkowcach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam, jeżeli zależy komuś na bardzo niskich kosztach pobytu, a standart jest na dalszym planie to proponuję miejsce na które jezdze już od kilku lat. Dąbki k/ Darłowa, ul. Wydmowa, koło kościoła, teren przywatny.

Jest tylko jeden prysznic (płatny 2pln / 10minut ciepła woda) do którego wieczorem jest kolejka.

 

Andriu, czy to jest tylko jeden camping, który kojarzysz w Dąbkach? Bo mnie bardzo zniechęca do niego ten płatny prysznic, to jakiś koszmar :bukiet:

 

Tak konkretnie to interesują mnie pola namiotowe, choć oczywiście tam gdzie karawaningi, to tam znajdzie się miejsce dla namiotów :hehe::hehe:

 

Cena jaka płaciłem w tym roku to 23pln (samochód, przyczepa,3 osoby, pies, prąd). właścicielkami terenu są dwie bardzo sympatyczne starsze panie.

 

A ta cena? Czy to jest od osoby, bo zabrzmiało jakbyś za 23zł opłacił full-serwis? :hehe:

 

 

Teren składa się jakby z dwóch częsci, głowny plac jest równy, ubity, ale dość ciasny i szybko się zapełnia, natomiast boczny jest piaszczysty gdzie bardzo łatwo się zakopać.

 

To znaczy, że tam jest lampa i nie ma ani jednego drzewa? Jeśli tak, to tragedia, zwłaszcza pod namiotem.

Pozdrawiam :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest od osoby, bo zabrzmiało jakbyś za 23zł opłacił full-serwis?

Chyba od całej wycieczki. Pola namiotowe nie są drogie. Ja też mniej więcej płacę w tych granicach za 2 dorosłe 2 dzieci, samochód i przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Andriu, czy to jest tylko jeden camping, który kojarzysz w Dąbkach? Bo mnie bardzo zniechęca do niego ten płatny prysznic, to jakiś koszmar :bukiet:

 

 

NIestety ale na wiekszosci kempingow nad morzem prysznce sa platne extra. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Slodka woda, w dodatku ciepla, jest na wage zlota (a dokladniej 2 zlotych :hehe: )

I to nie zaden koszmar, a raczej wygoda - uzywasz placisz, nie uzywasz - nieplacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.