Skocz do zawartości

Co myślicie o składanych przyczepach


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku polskim firma go-camp sprzedaje składane przyczepy Fletwooda.

Całkiem ciekawe rozwiązanie, może i samochód można mieć słabszy, ale cena nie jest mała. Około 30 tyś za taką:

fletwood1zq.jpg

no i około 70 tyś zł :bevil::palacz: za taką:

fletwood28vg.jpg

Myśle, że osyby które są w stanie wydać taką kwote na przyczepę mają dobry (silny) samochód i raczej wybiorą przyczepę tradycyjną - np. z tego powodu, że można w niej mieszkać zimą - w tych skłądanych raczej nie :piwko:.

A jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja podzielam zdanie Pana Ryszarda Szepke (wspominałeś o książkach tego autora na swojej stronce, kilka z tych książek już nabyłem oraz przeczytałem), że takie przyczepy nie mają już za dużo wspólnego z karawaningiem. Wspominał, że stowarzyszenia karawaningu w latach 60 i 70 nie przyjmowali ludzi z przyczepami namiotowymi. Bądź co bądź teraz prawie wogóle nie słychać o jakichś klubach karawaningowych. Przy cenach 30-70tys. zł nigdy nie zdecydowałbym się na taką! Powód? - trzeba troszke poświęcić czasu na rozkładanie, dosuszanie, sa mniej trwałe... ale to już kwestia gustu :) Ja wole tradycyjną karawane. Choć miło jest coś takiego i obejrzeć i poczytać jak coś się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem za przyczepami składnymi ale sztywnymi nie namiotowe.Są 2 argumenty za:

1 Łatwy transpory (małe opory powietrza)

2 Owiele mniejszy problem zostawić ją pod blokiem nikt tam się nie włamie

a, po rozłożeniu jest jak normalna przyczepa.Natomiast jeśli chodzi o przyczepy namiotowe to są one ok dla ludzi mających małe samochody,a nie można porownywać konfortu do namiotu,wydaję mi się większch ,chodzby to ,że nie ciągnie od ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak mialbym takie pieniadze przeznaczone na przyczepe, rowniez nie wydalbym tyle kasy na skladanca... Ja posiadam rozkladana przyczepe firmy SKIF, wybralem ta przyczepe z kilku wzgledow. Nie mam gdzie trzymac duzej przyczepy, mam garaz gdzie rowniez powinien stac samochod, Skif mozna postawic na boczna burte pod sciana, lub pionowo, w ten sposob zajmuje bardzo malo miejsca. Sposob rozstawienia przyczepki jest dziecinnie prosty i zajmuje okolo 2 minut, do tego mozna doczepic wielki przedsionek no i wiadomo powierzchnia o wiele sie powieksza, ale rozstawienie zajmuje juz 30min. Jak dla mnie troche ruchu po dluuugiej podrozy nie zaszkodzi :hmm: Wiadomo, w srodku nie ma warunkow jak w tradycyjnym kempingu, ale rowniez jest wiele miejscana na wyciagniecie nog i na obozowanie. Utrzymanie, oraz konserwacja jest znikoma i nie wymaga poswiecenia wiele czasu, od czasu do czasu trzeba rozstawic i przewietrzyc. Zlozona przyczepka jest malych gabarytow, oraz lekka, nie ma zadnych problemow z parkowaniem itp. No i co jest rownie przekonujace, to koszt zakupu, ceny zaczynaja sie od 1000zl (oczewiscie uzywke :hmm: ) No i sentyment z lat ubieglych, jak sie podrozowalo z rodzicami nad morze, wiec kontynuuje rodzinna zajawke...

Jest nawet gdzies w Polsce club namiotowych przyczep, ale juz znalezc nie potrafie w necie... Moze akurat ktos wie??

 

skifdk4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Badz co badz teraz prawie wogole nie slychac o jakichs klubach karawaningowych....

Eee no bez jaj, rozejzyj sie. Na zlotach Ogolnopolskiego Konkursu Caravaningowego bywa niekiedy i 400 zalog :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę tradycyjne przyczepy bo: przede wszystkim wydają się mi bardziej trwałe, są ponadto lepiej wyposażone niż składane czy namiotówki, myślę że i lepiej zabezpieczone przed "nieproszonymi gośćmi". Poza tym jeżeli ich ceny są takie, jakie podałeś Tomii, to jest to żadna konkurencja w stosunku do tradycyjnych:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Każdy ma oczywiście swój gust. Wydaje mi się, że przyczepą namiotową można

bezstresowo pruć szybciej niż ze sztywną, łatwiej przechować (jak pisze Wiciu).

Podane ceny dotyczą "nówek", ta za 30 tyś jest odpowiednikiem przyczepy za

40 tyś, natomiast ta za 70 tyś odpowiada 80 tyś (nie uwzględniam naszych eNek).

Przyczepy takie posiadają lodówkę, kuchnie, itd. w części "twardej",

natomiast śpi się w części "miękkiej". Skoro są "zatwardziali" zwolennicy namiotów

to taka przyczepa (oczywiście nowa lub używana) jest świetną alternatywą.

Kończąc wypada jeszcze dodać, że bezkonkurencyjne są nasze eNki i jeśli miałbym

rozpatrywać wagę i wielkość do ciągnięcia to zdecydowałbym się jednak na nasz Produkt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka namiotowa może być dobra dla posiadaczy małych samochodów w których zabranie całego ekwipunku wakacyjnego i rodziny jest raczej niemożliwe. Pokrywa takiej przyczepy służy często jako bagażnik na np. krzesełka , stoliki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składanych jest 1 mankament mały ,uswiadomil mi go kolega. Jak sie jedzie daleko to przerwe na spanie trudno zrobić na stacji paliw .

No masz racje marku jednak jeśli mieszka się w centrum Polski (np. tak jak ja pod Warszawą) i zakładająć, że jeździsz tylko po Polsce to nie ma takiego miejsca do którego z taką składaną przyczepką jaką ma na stanie kolega WICIU nie dotrzesz w ciągu 12 godzin :hmm: i przerwa na spanie nie jest potrzebna.

 

Co innego jeśli jedziemy zagramanice :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składanych jest 1 mankament mały ,uswiadomil mi go kolega. Jak sie jedzie daleko to przerwe na spanie trudno zrobić na stacji paliw .

No masz racje marku jednak jeśli mieszka się w centrum Polski (np. tak jak ja pod Warszawą) i zakładająć, że jeździsz tylko po Polsce to nie ma takiego miejsca do którego z taką składaną przyczepką jaką ma na stanie kolega WICIU nie dotrzesz w ciągu 12 godzin :] i przerwa na spanie nie jest potrzebna.

 

Co innego jeśli jedziemy zagramanice :hmm:.

 

No masz racje, z taka waga i gabarytami mozna leciec nawet i 150, no i napewno lepiej sie wyprzedza... No co do cpn'ow, to racje, ze niezbyt zrecznie jest rozstawiac sie, ale jesli nikt nie ma nic przeciwko :hmm: , to czemu nie... Co sie nie robi dla podrozy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po pierwsze - kolego Tomii - to ja mieszkam w centrum Polski, mam 20 km do Piątku,

który jest geometrycznym środkiem Polski ! :hmm:

Po drugie - Marek to co znalazłeś to jest rewelacyjne !!!!

Po trzecie - kwestia noclegów, a jak ludziska sobie radzą kiedy jadą pod namiot,

lub na kwatery 2 dni, nocują w autach, na kwaterach pośrednich. Wydaje mi się,

że nie jest to aż taki problem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po trzecie - kwestia noclegów, a jak ludziska sobie radzą kiedy jadą pod namiot,

lub na kwatery 2 dni, nocują w autach, na kwaterach pośrednich. Wydaje mi się,

że nie jest to aż taki problem.

 

 

Pozdrawiam

 

Wiesz kto jak chce nocowac jako sprawa ja porównałem składak do stałej i taka róznic mi sie nasuneła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.