Skocz do zawartości

Po zakupie budki - jakie jeszcze czekają wydatki?


Gregorov

Rekomendowane odpowiedzi

noooo, chłopaki polecieli wersję maksimum-maksimorum

a ja proponuję minimum, wybrać się gdzieś blisko i zobaczyć czego mi naprawdę brakuje, u mnie zakupione zostało:

1. bezpieczeństwo: zamek do drzwi (bo stary się zepsuł), kłódka na zaczep haka, tablice ostrzegawcze - ok 150 PLN

2. media: zbiornik na wodę czystą, chemia do toalety, przeróbka instalacji gazowej - ok 200 PLN

3. inne: stopień wejściowy, przejściówki na angielskie gniazdka, itp. - wszystko góra 200 PLN

4. spróbować wszystkie urządzenia w przyczepie pod domem, dokupić to, co jest potrzebne do ich funkcjonowania

klucz do podpór, koło zapasowe, wózek, zbiornik na wodę szarą, miałem w komplecie z przyczepą,

inne rzeczy pozabierałem z domu: przedłużacz, meble ogrodowe, naczynia i sztućce, zestaw narzędzi, radio, itd...

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od kilku lat kompletuję to czego mi brakuje, a ostatni nawet zauważyłem, że rezygnuję z przedmiotów, które skompletowałem na początku, bo myślałem, że mi się przydadzą, no ale ja to gadżeciarz jestem :hehe:

 

Fakt jest taki, że człowiek po prostu wygodny się robi, większy zbiornik wody, węże itd itp. Ostatnio nawet kupiłem rozgałężnik przykręcany na kran, żeby ktoś inny mógł pobierać wodę jak ja się podepnę.

Edytowane przez Sowa_77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi. Myślę że temat również przyda się innym kupującym. Jednym słowem wydatki można podzielić na dwie kategorie: te niezbędne oraz te które ułatwiają życie na kempingu. Reasumując po zakupie budki przydałby się jeszcze 1000pln tak na "dzień dobry" a później w miarę potrzeb i możliwości można ten dodatkowy ekwipunek powiększać. Powstaje pytanie co się dzieje z MW przyczepy. niewiem.gif

A tak na marginesie może zamiast nazywać przyczepkę "skarbonką" nazwijmy ją "inwestycją" ?270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa ze spaniem? Kołdry, prześcieradła, poduszki zabieracie z domu lub też macie jakieś "dyżurne bety" w przyczepce? :sleep:

 

moja Pani Żona zarządziła, ze względu na małe dzieci, komplet pościeli do przyczepy (naczyń i sztućców też) jest przechowywany w domu, i przed wyjazdem przynoszony

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa ze spaniem? Kołdry, prześcieradła, poduszki zabieracie z domu lub też macie jakieś "dyżurne bety" w przyczepce? :sleep:

 

zabieram z domu, nie wiem czy pościel leżąc w budce była by "świeża" ?

 

Co do wyposażenia to IMO trzeba realnie ocenić co potrzeba, a co jednak jest zbytkiem

po drugie można przecież stosować zamienniki o których na forum jest mnóstwo ...

choćby np zbiornik szarej wody - można kupić za 150zł oryginalny, a można dopasować za 0zł (u mnie znalazł się w garażu pojemnik po impregnacie)

 

pisałeś że budki są wyczyszczone, to szukaj takiej co nie jest ;)

u mnie tragedii nie było, w sumie po przełożeniu gratów z niewiadki można było ruszać w trasę ;)

(był zbiornik i pompka, była butla nawet z gazem -zminiłem na 11kg, był przedłużacz - choć zabieram jeszcze bęben od kosiarki, itd)

 

nigdy w sumie nie liczyłem ile dołożyłem :hmm:

dużo rzeczy kupuje na zasadzie ... a trafi się ... np stolik w Lidlu, saperka w biedronce, jakaś lampka w innym markecie itd ...

w sumie do hobby kupiłem:

2010r.

podłoga do przedsionka z włókniny - 50zł

butla 11kg dla wygody - 150zł (100 butla 50 gaz)

grill plus węże 400zł

jakieś tam naczynia na wyprzedaży 100zł

kółko reanimacja 50zł

taśm led, wyłączniki itp jakieś 200zł

lampa sufitowa 100zł

chyba tyle ... kurcze uzbiera się :look::-]

 

a w tym roku

nowe opony 300zł

kpl do ciepłej wody 200zł (zostaje do kupienia bateria prysznicowa za 200zł)

wentylatorki do lodówki 100zł

zbiornik solarny (kanister 10L) - 20zł

gaz 50zł

 

nie liczę chemii do WC, czy do mycia ... pewnie kolejne 50zł/rok

przegląd/oc itd - 100zł/rok

 

a w planach daszek, wspomniana bateria do łazienki, iskrownik do lodówki przydało by się zmienić ... :bzik:

 

a sporo rzeczy jednak przełożyłem z poprzedniej ... mebelki, garczki i naczynia, "sprzęt plażowy", zbiornik, stopień ...

 

lepiej nie sumować hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powstała piękna lista. Z niej wniosek że jeszcze troszkę trzeba poodkładać do "skarpetki" na te dodatki najbardzej potrzebne. Najlepiej jednak kupić większość razem z przyczepką. Dzięki za rady. Z kupnem budki poczekam na koniec sezonu. Czytałem gdzieś że tak najlepiej a narazie wybieram się 31.07 do Chorwacji na Istrię w okolice Rovinj, niestety solo. Będę Was wypatrywał na trasie :przyczepa: i zazdrościł :slina: waszych przyczepek :D . Ja niestety nieoklejony bo nie mam na czym ;) . Ale to tak OT.

Pozdrowionka :banan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powstała piękna lista. Z niej wniosek że jeszcze troszkę trzeba poodkładać do "skarpetki" na te dodatki najbardzej potrzebne. Najlepiej jednak kupić większość razem z przyczepką. Dzięki za rady. Z kupnem budki poczekam na koniec sezonu. Czytałem gdzieś że tak najlepiej a narazie wybieram się 31.07 do Chorwacji na Istrię w okolice Rovinj, niestety solo. Będę Was wypatrywał na trasie :przyczepa: i zazdrościł :slina: waszych przyczepek :D . Ja niestety nieoklejony bo nie mam na czym ;) . Ale to tak OT.

Pozdrowionka :banan: .

 

Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku, no a okleić to zawsze możesz jeszcze holowniki :mikolaj::drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze koszt nalepki i flagi www.karawaning.pl :)

Pisałem o tym na poprzedniej stronie :mikolaj:

 

EDIT: No i wszyscy zapomnieliśmy o najmniejszym wydatku ale najważniejszym :mikolaj: naklejce karawaning.pl !

 

 

 

kółko reanimacja 50zł

 

 

 

mógłbyś oświecić swieca.gif do czego służy niewiem.gif

 

Nie wiem :niewiem: ale może koledze chodziło o zestaw naprawczy do koła w puszce

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.