Skocz do zawartości
kit

drzwi łazienkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Romas

Odgrzewam "starego kotleta" , ale może lepiej późno niż wcale.

W moim Knausie Suedwindzie 440 z roku 1988, drzwi od zawsze miały zawiasy z prawej strony. Nie podejrzewam mojego poprzednika o jakieś przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

wszystko zależy od układu budki :-] z której strony jest część "dzienna" i od upodobań użytkownika czy lepiej obchodzić drzwi w dzien czy w nocy :bzik:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ufolz

Kit jak nie wykonałeś jeszcze to pomyśl o przesuwnych drzwiach. Mnie też to męczyło w Burstnerze i przerobiłem i wyszło jak by oryginalnie. Mnie się podoba, żona zachwycona, dzieciaki nie muszą się mijać.

Blokada jest standardowa a w czasie jazdy nic nie się nie rusza. zdjęcia gdzieś umieszczałem w modernizacjach Burstnera. GrzesiekW widział w Lipcach Rejmontowskich wykonanie.. jak chcesz wiecej fotek to pisz.

Edytowane przez ufolz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

Teraz po przeróbce jestem bardzo zadowolony z drzwi i ich usytuowania :ok: ale foty możesz wrzucić ... chetnie zobacze jak to rozwiązałeś i jak wyszło :hmm: Drzwi przesuwne mam w sypialni i są praktyczne a podczas jazdy też niemam z nimi problemów :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregorio

Kit jak nie wykonałeś jeszcze to pomyśl o przesuwnych drzwiach. Mnie też to męczyło w Burstnerze i przerobiłem i wyszło jak by oryginalnie. Mnie się podoba, żona zachwycona, dzieciaki nie muszą się mijać.

Blokada jest standardowa a w czasie jazdy nic nie się nie rusza. zdjęcia gdzieś umieszczałem w modernizacjach Burstnera. GrzesiekW widział w Lipcach Rejmontowskich wykonanie.. jak chcesz wiecej fotek to pisz.

Widziałem. Profesjonalnie to wykonałeś, ale w Knausach nie da się zastosować Twojego pomysłu ze względu na umiejscowienie drzwi. U Ciebie drzwi są z lewej strony i odsuwają się na prawo. W Knausie (moim) są na środku łazienki i gdyby zrobić odsuwane czy w lewo, czy w prawo chowałyby się tylko na pół szerokości . Zostawałoby bardzo wąskie przejście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

No w moim przypadku zrobienie drzwi suwanych to też byłoby nie lada zadaniem :hmm: dlatego poczekam na foty bo jestem ciekaw pomysłu, rozwiązań i wykonia :-]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ufolz

No w moim przypadku zrobienie drzwi suwanych to też byłoby nie lada zadaniem :hmm: dlatego poczekam na foty bo jestem ciekaw pomysłu, rozwiązań i wykonia :-]

Kit obiecane foty - przepraszam za jakość ale stojąca w garażu przyczepa nie dostaje tyle światła dlatego wspomogłem się lampą błyskową :hej:

1. Drzwi zamknięte - dołożone szyny oryginalne

2. Drzwi zamknięte - pokazane jak zamontowałem szynę górną (materiał idealnie dobrałem w Castoramie)

3. Drzwi otwarte - u mnie po odsunięci całkowitym zwęża się przejście o 3cm czyli tyle ile zamek (jednym słowem niewiele)

4. Zakmnięcie oryginalne które wchodzi w szczelinę i uniemożliwia przesuwanie się drzwi w czasie :drive:

Listewka która była wykorzystana do montażu zawiasów odwróciłem do środka i zamontowałem wieszaczki w łazience.

Pozdrawiam.

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi