Skocz do zawartości

Szukam dobrego kempingu nad BAŁTYKIEM w sierpniu.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po kilkunastu latach ponownie wybieram się nad BAŁTYK . Nie chcielibyśmy z małżonką się rozczarować naszym pięknym wybrzeżem z powodu kiepskiego i głośnego kempingu .Dlatego proszę o porady i wskazania dobrych polecanych kempingów położonych najlepiej bezpośrednio nad samym morzem .Ważny jest dostęp do ciepłej wody (prysznice) ,WC, prąd, miejsca postoju,itp. :przyczepa: Proszę o podpowiedzi i porady . Pozdrawiam Lucek .:gitara:

 

Wyspa Wolin jest piękna.Morzesz jechac w ciemno lub zapytac o warunki np.w Międzywodziu (wszedzie na osrodkach wczasowych ) w Wolinie na zalewem piękne pole z wszystkimi mediami bardzo tanio i wiele innych miejsc gdzie możesz wstawic przyczepę bo teraz klient to nasz Pan.Duży kemping masz w Swinoujsciu blisko morza ale chodzi oto aby nie było głosno a sympatycznie.Wystarczy po szperac po stronach i co znajdziesz dla siebie.Nad morzem liczy się tylko pogoda a reszta się dopasuje.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad 10 lat jeżdzę nad nasz bałtyk, od kilku z przyczepą, zawsze półwysep helski, ja stacjonuje na kempingu Chałupy 6, to kemping który jest juz w Chałupach, coż więcej - to kemping który jest już w mieście więc do sklepów, smażalni blisko, max 100 kroków masz do wody w zatoce i 200 metrów do morza :), koszty 2 osoby dorosłe, dziecko ( 10 lat ) za 2 -latka nie liczyli , przyczepa średnia ( 5,5 m ), przedsionek, auto, prąd jak dobrze pamiętam niecałe 90 pln za dobę. ogólnie bardzo duzo ludzi jak na całym półwyspie częs o trasa z Chałup do władysławowa trwa 2 godz a to niecałe 8 km,są mega korki , podróż bardzo wcześnie rana albo późny wieczór, . kemping 6 po jednej stronie( prawa od wjazdu same przyczepy jedna na drugiej po lewej stronie namioty + przyczepy, toalet po prawej stronie spoko po lewej gorzej ale już uporządkowali własność do terenu więc zmienia się na lepsze, bardzo często okazuje się że na weekend nie ma miejsc na kempingu w tygodniu można coś znaleźć, kemping bez cienia ale po co komu cień nad bałtykiem :)

jadąc od władysławowa po prawej stronie ( zatoka ) masz kempingi jeden po drugim aż do 6, 3 jest ciekawy ale tam to chyba nie ma miejsca już w czerwcu, moj znajomy zaprowadza tam budkę na week majowy aby mieć dobrą miejscówkę, jest też kilka w jastarni i są na helu ale tych nie znam za dobrze. Ogólnie od 1 do 6 to chyba 5 jest mało oblegana bo i sanitariatów jak na lekarstwo,kempingi od 1 do 6 to raj dla serferów, po półwyspie bez sensu jest się poruszać samochodem, więcej stoisz niż jedziesz, fajnie jest w pociągu to najszybszy środek lokomocji - zawsze zapchany ale to jedna wielka impreza ,od Władysławowa na sam Hel jest ścieżka rowerowa, co zwiedzić : chata rybacka w jastarni + helu, port Jastarnia, Jurata - nie bardzo jest co chyba że chcesz popatrzeć na hotel jakieś apartamenty, Hel całodzienna wycieczka : fokarium, port, cypel, bunkry ( w Jastarni też ), no i oczywiście słynna plaża nudystów ( między Chałupami a Kuźnicą - bliżej kuźnicy), w Kuźnicy mini porcik codziennie rano godz 7, 8 możesz kupić świeżą rybkę flądra chyba 3 zł za sztukę, jak lubisz wyprawy na dorsze kilkanaście kutrów z Władysławowa od 150 do jak się nie mylę 300 pln za dzień

kiedyś były bary na plaży ale teraz to teren natura 2000 i już ich nie ma, kempingi też się rozpanoszyły bo sypali ziemię zasypując zatokę i w ten sposób powiekszali teren ale też już w zeszłym roku było sporo zagrodzone nad zatoką aby się nie rozbijać tuż przy wodzie oczywiście spacerować wolno.

z ciekawszych atrakcji przeżyłem sztorm na kempingu, większość namiotów odleciała, ludzie w samochodach, w łazienkach nocowali myślałem że woda się poprostu wleje na kemping, na półwyspie zawsze wieje więc mocno wbijaj śledzie i liny sztornowe do trzymania przedsionka konieczne

aha na kempingu ochrona, kamery.

opisałem w kilku słowach półwysep i kempingi jak to pomoże to się cieszę cypel był i jest oblegany ciszy i spokoju tam nie ma albo Cię zniechęciłem albo kogoś innego zachęciłem tym opisem :)

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_Mari, jestem przerażony tym opisem półwyspu helskiego.

 

Jak w takich warunkach wypoczywać ? :niewiem:

 

Nie jestem pewien, czy Twój opis nadaje się do niniejszego tematu, który ma mówić o "dobrym kempingu nad Bałtykiem" ?

 

Ale dzięki. :ok: Mnie tam raczej nie zobaczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_Mari, jestem przerażony tym opisem półwyspu helskiego.

 

Jak w takich warunkach wypoczywać ? :niewiem:

 

podpisuje się pod tym co napisałeś Spablo1, ale każdy lubi coś innego...

 

poszukaj tutaj, podobny temat ;)

http://forum.karawan...__1#entry209269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić kemping Filarówka w Łebie. Do morze około 150-200m, cisza, spokój, wysoki poziom sanitariatów, mój opis jest w katalogu kempingów, a ich strona to Filarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Łeba - to dobre miasto na wyjazd z budką czy namiotem - każdy znajdzie dla siebie miejsce - przynajmniej moim zdaniem - kempingów jest na prawdę dużo - a większość w pięknym lesie na wydmie - szczególnie na wprost ośrodka dawnego - Huty Częstochowa - aktualnie RFG.

 

Łeba ma też minusy - cena, cena i jeszcze raz cena. Tam wszystko kosztuje niesamowicie drogo (czerwiec 2010r) - od kiełbasy w sklepie - najtańsze to praktycznie od 18zł/ kg, obiady w knajpkach to minimum +50 % w stosunku np do Ustki - a nie mówię już o Kołobrzegu - który ze względu na swój charakter bardziej sanatoryjny - i rozmiar - ma bardzo dobre ceny dla turystów. Wynika to chyba z tego, że najwięcej turystów w Kołobrzegu - jada obiady w sanatoriach, a tylko nieliczni w knajpkach.

 

dla przykładu ceny z czerwca 2011r :

 

Dorsz smażony 100gr - Kołobrzeg - 4,90zł - 7,50zł - drożej nie widziałem, Ustka - 100gr Dorsza - 6,00 - 9,00 (ale byłem tylko 1 dobę - pewnie można znaleźć drożej).

 

Wszystkie ceny w tym samym okresie - były w Kołobrzegu tańsze o ok 10-30%. Obiady można było kupić od 12zł, pizze za ok 18 za 40cm.

 

W Łebie gotowaliśmy sami - na cempingu Przymorze -http://www.camping.leba.pl/default.asp.htm - byliśmy z namiotem, mogę bardzo polecić - czysto, dobry internet, bezpiecznie, cicho, dobre delikatne oświetlenie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad 10 lat jeżdzę nad nasz bałtyk, od kilku z przyczepą, zawsze półwysep helski ...

[...]

opisałem w kilku słowach półwysep i kempingi jak to pomoże to się cieszę cypel był i jest oblegany ciszy i spokoju tam nie ma albo Cię zniechęciłem albo kogoś innego zachęciłem tym opisem :)

 

Moim zdaniem, dobrze, że "Marc_Mari" napisał ten opis i że trafił on tutaj :ok: .

Jeśli ktoś się tam wybierał, to teraz nie będzie miał już wątpliwości na "tak lub nie" ;)

Opis napisany i tak w wielkim skrócie, ale o Półwyspie Helskim inaczej się nie da, można pisać bardzo długo.

Marc_Mari zapomniał tylko dodać, że większość przedstawionych sytuacji, ma miejsce w szczycie sezonu, spostrzeżenia jednak są trafne. W późniejszym czasie, nie jest już tak bardzo źle.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_Mari zapomniał tylko dodać, że większość przedstawionych sytuacji, ma miejsce w szczycie sezonu, spostrzeżenia jednak są trafne. W późniejszym czasie, nie jest już tak bardzo źle.

 

Dokladnie tak. Ja jezdze na "polwysep" jeszcze w czerwcu, gdy nie ma tloku ani korkow, a juz jest pogoda. Polecam, ma to swoj klimat, choc o spokoju to nie mozna mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jeżdżąc w tym okresie, ja byłem kiedyś nawet w maju :skromny: - trafiłem na super pogodę.

Zazdroszczę Ci, że masz tak blisko :ok:

 

Odnośnie kempingu, o którym pisał Marc_Mari (Chałupy VI), to dodam, że w ubiegłym roku mieli następujące ceny:

Pobyt osoby dorosłej 13 zł

Przyczepa campingowa - mała (N-126) 14 zł

Przyczepa duża 18 zł

Przystawka mała 11 zł

Przystawka duża 15 zł

Samochód osobowy 16 zł

Wjazd bez noclegu 15 zł

Przyłączenie energii elektrycznej 9 zł

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc OT na temat półwyspu Helskiego należy dodać bardzo specyficzny sposób ustawiania przyczep na kempingach. Generalnie na zwykłych parkingach są większe odstępy pomiędzy pojazdami.

Poza tym nie możesz odwieźć budki na półwysep w maju, żeby zablokować miejsce, bo z czym będziesz jeździł na spotkania z Nami i na Węgry niewiem.gif ??

 

 

Lucek - wydaje mi się, że wiem czego szukasz a więc od półwyspu trzymaj się z daleka :)

W Łebie czy Ustce znajdziesz fajne miejsca, a jeśli nie przeszkadza Ci trochę dalsza odległość do morza to spróbuj okolice Smołdzińskiego Lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem kiedyś na Pół. Helskim na campingu w Chałupach - strach nawet pomyśleć. Właściciel tak poupychał przyczepy, że nie dało się całkowicie otworzyć drzwi - wychodzili ludzie przez uchylone drzwi - masakra. Tak jak pisał Miodzio -unikaj Helu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Filarówka Łeba

Mogę polecić. Tylko warto zadzwonić o wolne miejsce. Jeśli ceny odpowiadają to tylko jechać. Standard gwarantowany.

 

Witam,

Również śmiało polecam filarówkę w Łebie. Wysoki standard, bardzo czysto, super placyk zabaw dla dzieci - miejsce do grillowania i ogniskowania.

Obiekt jest własnością mojego kolegi, więc jeżeli potrzebujesz jeszcze jakiś informacji to mogę je mieć z pierwszej ręki

 

pozdrawiam,

lukas_lmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obiekt jest własnością mojego kolegi, więc jeżeli potrzebujesz jeszcze jakiś informacji to mogę je mieć z pierwszej ręki

 

pozdrawiam,

lukas_lmc

 

 

Nie chcę się narzucać ale może załatwisz jakieś zniżki dla forumowiczów... ja tam spędziłem 3 ostatnie wakacje z rzędu i jeśli w tym roku dopisze pogoda to zapewne znów tam pojadę, chyba że nie będzie dobrych prognoz to jadę na Węgry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.