Skocz do zawartości

Burstner i felgi od samochodu.


DWUGI

Rekomendowane odpowiedzi

Niewielka zmiana offset'u nie będzie miała istotnego znaczenia. Jeśli już koniecznie musisz dobrać felgi inne niż fabryczne (mam na myśli parametry nie producenta) to postaraj się kupić takie, które nie zmniejszą rozstawu kół. Lekkie zwiększenie - o ile będą się mieścić w nadkolach - nie bedzie miało żadnego istotnego znaczenia.

 

Niestety problem tkwi w tym, że większość felg samochodowych 4x100 ma totalnie inne ET.

Oczywiście można dać pierścienie dystansowe i koniecznie dłuższe śruby niestety to generuje koszty. :niewiem:

Idealne byłyby felgi z cytryny ale mają inny rozstaw śrub. :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej spisac z felgi ET - i zmierzyć średnice otworu centrujacego... reszta to pikuś :)

 

i sadze ze tutaj najbardziej zbliżone sa felgi od mazdy ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy "beruang" i "przyczepy-viola" podali już to, co najważniejsze.

Ja dodam tylko, że wciąż zapomina się o b. ważnym parametrze felgi i opony (a już ktoś o tym wspomniał), jakim jest nośność.

Proszę wziąć pod uwagę, że w samochodzie DMC jest rozkładane na 4 koła, a w przyczepie DMC dzielimy tylko przez 2 (najczęściej) !

Oczywiście są przyczepy b. lekkie, gdzie być może nic się nie stanie z powodu zastosowania felgi o nieodpowiednich parametrach, jednak jest to podzespół mający kolosalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. To nie klamka, czy uchwyt, który źle dobrany może identycznie z oryginałem pełnić swoją rolę.

Często widzę, jak ktoś chce zaoszczędzić niewielką sumę pieniędzy :sciana:, narażając się na wielokrotnie większe straty, nie mówiąc już o własnym życiu.

Koła i opony, czy to w przyczepie, czy samochodzie - muszą mieć ustalone przez producenta parametry i tylko w tym zakresie można się poruszać :excl:

Opony do przyczep powinny być tzw. wzmocnione czyli posiadają oznaczenie C lub Reinforced.

Podaję mój przykład (rys.), jak szukałem felgi na zapas (z uwagi na bezpieczeństwo, kupiłem oryginał).

Widać dokładnie ile jest parametrów, które trzeba uwzględnić.

To nasze bezpieczeństwo :drive::przyczepa::ok:

 

:hej:

post-8228-0-57171000-1322726359_thumb.jpg

post-8228-0-24313000-1322726382_thumb.jpg

opony i felgi do przyczep.pdf

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jest kopiowany ten drugi rysunek z parametrami felf i opisem śrub. Nie zgadzam się z opisem, że łeb śruby ma być tylko kulisty. Zależy to od zastosowanej felgi (nawet w opony i felgi do przyczep.pdf też to widać).

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy "beruang" i "przyczepy-viola" podali już to, co najważniejsze.

Ja dodam tylko, że wciąż zapomina się o b. ważnym parametrze felgi i opony (a już ktoś o tym wspomniał), jakim jest nośność.

Proszę wziąć pod uwagę, że w samochodzie DMC jest rozkładane na 4 koła, a w przyczepie DMC dzielimy tylko przez 2 (najczęściej) !

Oczywiście są przyczepy b. lekkie, gdzie być może nic się nie stanie z powodu zastosowania felgi o nieodpowiednich parametrach, jednak jest to podzespół mający kolosalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. To nie klamka, czy uchwyt, który źle dobrany może identycznie z oryginałem pełnić swoją rolę.

 

i dokładnie tak jest

moja budka ma DMC 1000kg dzielone na dwa (pomijamy nacisk na hak) daje ok 500kg na oponę

opona standardowa w rozmiarze jaki jest w mojej cepce, ma ok 560 (indeks 88), a to daje jakie 1120kg w sumie :yes:

więc dodając nacisk na hak mam prawie 200kg zapasu ponad DMC

 

czemu uważasz że to jest coś dziwnego ?

 

dodam że c-max ma DMC ok 2000kg, dzielone na 4, daje porównywalny nacisk :ok:

auta klasy D mają DMC w okolicy 2500kg, więc tam naciski są większe

 

wiec trzeba czytać co jest w papierach i na oponie :ok:

 

jestem zdania że jeśli producent nie wymaga stosowania opon C to lepiej nie wychodzić przed szereg ;)

(były dyskusje n/t więc nie będę zaczynał kolejnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jest kopiowany ten drugi rysunek z parametrami felf i opisem śrub. Nie zgadzam się z opisem, że łeb śruby ma być tylko kulistu. Zależy to od zastosowanej felgi (nawet w opony i felgi do przyczep.pdf też to widać).

 

Kolego,

napisałem, że podaję to na swoim przykładzie i tego rysunek dotyczył ! Należy dokładnie czytać. :sciana:

Chodziło mi o zwrócenie uwagi na fakt: jak dużo jest parametrów, które należy uwzględnić.

Konkretne wymiary i kształty widoczne na rysunku, odnoszą się tylko do tego, czego ja szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dokładnie tak jest

moja budka ma DMC 1000kg dzielone na dwa (pomijamy nacisk na hak) daje ok 500kg na oponę

opona standardowa w rozmiarze jaki jest w mojej cepce, ma ok 560 (indeks 88), a to daje jakie 1120kg w sumie :yes:

więc dodając nacisk na hak mam prawie 200kg zapasu ponad DMC

 

Dokładnie, w podanym przykładzie masz 120 kg. w zapasie. Nie jest to zbyt duży zapas, ale zbyt mały chyba też nie :niewiem:

Nie słyszałem nigdy, aby ktoś odliczał nacisk na hak, który jest zmienny, zawsze bierze się pod uwagę DMC.

W ten sposób, można by odliczyć jeszcze parę kilo, jak np. wiatr dmuchnie z tyłu budkę smirk%281%29.gif

 

 

czemu uważasz że to jest coś dziwnego ?

 

 

... a gdzie ja tak napisałem :look::niewiem:

 

To co pisałem, nie odnosiło się konkretnie do Ciebie, zasygnalizowałem tylko, co jest istotne przy poszukiwaniu felg smirk%281%29.gif

 

 

jestem zdania że jeśli producent nie wymaga stosowania opon C to lepiej nie wychodzić przed szereg ;)

 

 

Tu się zgadzam :skromny:

 

:hej:

 

Dodam jeszcze, że rysunek zrobiłem sam, na własne potrzeby.

Po tym, jak w wielu "szacownych" firmach mówiłem, że felga ma mieć większą nośność i otwory śrub muszą być sferyczne, a w odpowiedzi słyszałem: " co to znaczy ", lub "a co to za różnica" (!!!) - zrobiłem rysunek, aby więcej nie strzępić sobie języka i wyjaśniać "fachowcom" to, co powinni wiedzieć :zly: .

Ostatecznie zniechęcony poszukiwaniami, kupiłem felgę oryginalną.

Mam nadzieję, że teraz sprawa rysunku jest jasna :hmm:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mogę się z wami zgodzić.Koledzy opony, felgi, zaczep i układ hamulcowy powinny i mają być orginalne.To musi gwarantować bezpieczeństwo!! Na innych rzeczach można oszczędzić,pokombinować lub coś przerobić.Nie wyobrażam sobie kłopotów przy prędkości 80-100km/h z oponą,felgą lub hamulcem tylko dla tego,że można było coś zaoszczędzić.Obecną przyczepę kupiłem jako nówkę i mimo to że jest garażowana opony wymieniłem po 8 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. W pierwszej cepce miałem koło zapasowe.8 lat nie używane.:oslabiony:.Ale w obecnej niema.:niewiem:.Już drugi sezon. Udało się .

A może dojazdówkę na zapas :niewiem:.Próbował ktoś .:oslabiony: Mam rozmiar felgi 14 -5 -112.

Są na Żeranskiej giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież felgi 13 i 14" ET30 w rozstawach 98x4, 100x4 i 112x5 to standard w przyczepach.... gdzie wy szukacie że nie możecie takich znaleźć ?

Przyczepy to nie aż taki wynalazek żeby na siłę kombinować do nich felgi od samochodu, koszt takiej felgi to 100-120zł - można pewnie kupić taniej.

 

Kristofer, wyjaśnij mi pojęcie większa nośność felgi i dlaczego otwory w felgach nie mogą być stożkowe ?

Konrad brawo za wytłumaczenie, masz odemnie plusik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

koledzy "beruang" i "przyczepy-viola" podali już to, co najważniejsze.

Ja dodam tylko, że wciąż zapomina się o b. ważnym parametrze felgi i opony (a już ktoś o tym wspomniał), jakim jest nośność.

Proszę wziąć pod uwagę, że w samochodzie DMC jest rozkładane na 4 koła, a w przyczepie DMC dzielimy tylko przez 2 (najczęściej) !

Oczywiście są przyczepy b. lekkie, gdzie być może nic się nie stanie z powodu zastosowania felgi o nieodpowiednich parametrach, jednak jest to podzespół mający kolosalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. To nie klamka, czy uchwyt, który źle dobrany może identycznie z oryginałem pełnić swoją rolę.

Często widzę, jak ktoś chce zaoszczędzić niewielką sumę pieniędzy :sciana:, narażając się na wielokrotnie większe straty, nie mówiąc już o własnym życiu.

Koła i opony, czy to w przyczepie, czy samochodzie - muszą mieć ustalone przez producenta parametry i tylko w tym zakresie można się poruszać :excl:

Opony do przyczep powinny być tzw. wzmocnione czyli posiadają oznaczenie C lub Reinforced.

Podaję mój przykład (rys.), jak szukałem felgi na zapas (z uwagi na bezpieczeństwo, kupiłem oryginał).

Widać dokładnie ile jest parametrów, które trzeba uwzględnić.

To nasze bezpieczeństwo :drive::przyczepa::ok:

 

:hej:

 

Witam.

Śruby sferyczne stosuje się do felg wykonanych z aluminium, natomiast śruby stożkowe tylko do felg stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy "beruang" i "przyczepy-viola" podali już to, co najważniejsze.

Ja dodam tylko, że wciąż zapomina się o b. ważnym parametrze felgi i opony (a już ktoś o tym wspomniał), jakim jest nośność.

Proszę wziąć pod uwagę, że w samochodzie DMC jest rozkładane na 4 koła, a w przyczepie DMC dzielimy tylko przez 2 (najczęściej) !

Oczywiście są przyczepy b. lekkie, gdzie być może nic się nie stanie z powodu zastosowania felgi o nieodpowiednich parametrach, jednak jest to podzespół mający kolosalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. To nie klamka, czy uchwyt, który źle dobrany może identycznie z oryginałem pełnić swoją rolę.

Często widzę, jak ktoś chce zaoszczędzić niewielką sumę pieniędzy :sciana:, narażając się na wielokrotnie większe straty, nie mówiąc już o własnym życiu.

Koła i opony, czy to w przyczepie, czy samochodzie - muszą mieć ustalone przez producenta parametry i tylko w tym zakresie można się poruszać :excl:

Opony do przyczep powinny być tzw. wzmocnione czyli posiadają oznaczenie C lub Reinforced.

Podaję mój przykład (rys.), jak szukałem felgi na zapas (z uwagi na bezpieczeństwo, kupiłem oryginał).

Widać dokładnie ile jest parametrów, które trzeba uwzględnić.

To nasze bezpieczeństwo :drive::przyczepa::ok:

 

:hej:

Zdecydowanie proponuję wszystkim wziąć pod uwagę powyższy tekst i bardzo ostrożnie podchodzić do wymiany felg na szrotowe od samochodu.

Ja miałem oryginalne, z odpowiednią ładowności i poniżej można zobaczyć co mnie spotkało tego lata. Szczęście w nieszczęściu, że na terenie zabudowanym więc zbyt szybko nie jechałem.

post-9047-0-67196300-1345029016_thumb.jpg

post-9047-0-86492900-1345029225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.