Skocz do zawartości

Burstner i felgi od samochodu.


DWUGI

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić opony i felgi w mojej przyczepie ( BURSTNER na podwoziu AL-KO)

 

Aktualnie mam założone 13 calowe felgi na 4 śruby (prawdopodobnie 4x100) z oponami 155/80.

 

Od jakiegoś samochodu felgi będą pasowały idealnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem felgi w mojej cepce miałem już 14 tki ale musiałem zmienić bo były szmelc, podjechałem do gumiarza, pomierzył i stwierdził , że pasują od starego mercedesa. Najlepiej weź felgę i jedź tam gdzie mają używki to coś znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam AL-KO na cztery śruby ale to nie jest wyznacznik. Się naszukałęm okrutnie nim ustaliłem, że stary OPEL. No i jeszcze mankament straszliwy bo oryginał na 12-tkach był a ja 13-tki chciałem wrzucić (14-tki się w nadkola nie miaszczą) Rozstaw śrób to nie wszystko, jeszcze średnica piasty się liczy. Się z moim przedmówcą zgadzam w pełni, że starzy "gumiarze" ci to dopasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x100 posiadają felgi od VW z lat 90 , ja mam Hobby na 15" 5x112i pasują od Audi 100 mała różnica ET- mierzyłem , są lepsze niż orginały ( lepiej leżą na piazdzie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przypominam kolegom,że felgi i opony do przyczep są nieco innej konstrukcji .One są wzmacniane,osobiście nie polecam zakładać felg i opon samochodowych,Na orginalnej oponie do pryczepy jest nieco inne oznakowanie.Wulkanizatorzy zazwyczaj nie mają ich na składzie ,na swoje czekałem 2 dni zanim je sprowadzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam kolegom,że felgi i opony do przyczep są nieco innej konstrukcji .One są wzmacniane,osobiście nie polecam zakładać felg i opon samochodowych,Na orginalnej oponie do pryczepy jest nieco inne oznakowanie.Wulkanizatorzy zazwyczaj nie mają ich na składzie ,na swoje czekałem 2 dni zanim je sprowadzono.

 

czemu niby mają być inne opony i felgi skoro naciski na koło są takie same ?

oczywiście jeśli "brakuje" nośności to idzie się w opony wzmacniane, ale dotyczy to cięższych przyczep :ok:

 

edit: felgi mam chyba opla, jest wybite GM, wzór taki jak na aukcji

http://allegro.pl/felgi-opel-vectra-astra-corsa-kadett-lanos-et43-i1954079631.html

podają że vectra/kadet

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić opony i felgi w mojej przyczepie ( BURSTNER na podwoziu AL-KO)

 

Aktualnie mam założone 13 calowe felgi na 4 śruby (prawdopodobnie 4x100) z oponami 155/80.

 

Od jakiegoś samochodu felgi będą pasowały idealnie?

 

 

 

 

opel i daewoo na 14 4X100 jesli masz opony 155/80/13 to spokojnie mozesz załozyc 185/70/14 u mnie w niewiadce podeszły to i do burstnera podejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel i daewoo na 14 4X100 jesli masz opony 155/80/13 to spokojnie mozesz załozyc 185/70/14 u mnie w niewiadce podeszły to i do burstnera podejda

 

Witam, naprawdę opony R13 można zamiennie stosować z R14? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 13 i 14 mają inną średnicę wewnętrzną, nie chodzi tu o wysokość czyli średnicę zewnętrzną lub szerokość opony.

 

 

 

tak ale sa 155/80/13 i sa 155/65/14 jesli chodzi ci o szerokosc opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam ale koledzy gadacie głupoty. :swiety:

 

W większości przypadków felgi do przyczep kempingowych mają zupełnie inne ET ( czyli odsadzenie od środka symetrii )

 

niż samochody. To, że ilość śrub i rozstaw się zgadza nie znaczy, że felga pasuje.

 

Chodzi o to, że przyczepa powinna mieć jak najszerzej rozstawione koła aby była stabilna.

 

Jak chcesz zaadoptować felgi z samochodu to sprawdź czy ET się zgadza bo niestety rzadko się zdarza żeby było identyczne w samochodach i przyczepach

 

przyczepy-viola wam wyraźnie napisał, a on się raczej na tym zna.

 

 

Ja szukałem bardzo długo felgi na zapas do mojego Burstnera i od żadnego samochodu nie podeszła.

 

Mam ET jeśli pamiętam 29. Najbliżej była od Renaulta ET 28 ( lub odwrotnie )

 

DWUGI jeśli chcesz zmienić felgi to szukaj felg od przyczep towarowych wcale nie są drogie ( jak dobrze poszukasz ) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję krótką lekturę: http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset

 

Przyczepy nie są projektowane aż tak starannie jak samochody. Niewielka zmiana offset'u nie będzie miała istotnego znaczenia. Jeśli już koniecznie musisz dobrać felgi inne niż fabryczne (mam na myśli parametry nie producenta) to postaraj się kupić takie, które nie zmniejszą rozstawu kół. Lekkie zwiększenie - o ile będą się mieścić w nadkolach - nie bedzie miało żadnego istotnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze dopasować felgi trzeba odpowiednio dobrać - rozstaw śrub -otwór centujący -odsadzenie (ET) :ok: Oczywiście na wszystko są minimalne widełki i sposoby by zaadaptować inny parametr np śruby "pływające" pierścienie centrujące i dystanse odsadzające Ja jednak proponuje zawsze idealnie dobrać kazdy parametr felgi bo cała reszta to półśrodki :bzik:

 

Aha ... i felgi samochodowwe można stosować do przyczep jeśli ww parametry się zgadzają :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.