Skocz do zawartości

Prosze o rade odnosnie forinta


krisio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na przyszlosc, choc wiem ze to juz nieaktualne ale moze komus sie przyda. Jezdze co roku na Wegry. Zawsze kupuje w kantorze troche forintow na poczatek. Pozniej wymieniam zlotowki na forinty, ale w kantorze nie w banku. Zwykle jest to ta sama kwota, odchylki byly minimalne raz w jedna raz w druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no tak :sciana::mlot: juz podaje. Pobyt miał by trawac ok tygodnia załózmy że od poniedziałku a w niedziele powrót. Co do żywienia do troche z domu by sie wzieło, hm, może pół na pół. Co do atrakcji to nie wiem czego mam oczekiwac. Wiem tylko ze baseny są w cenie poka kempingowego .:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszlosc, choc wiem ze to juz nieaktualne ale moze komus sie przyda. Jezdze co roku na Wegry. Zawsze kupuje w kantorze troche forintow na poczatek. Pozniej wymieniam zlotowki na forinty, ale w kantorze nie w banku. Zwykle jest to ta sama kwota, odchylki byly minimalne raz w jedna raz w druga strone.

 

a jak się to ma do płacenia kartą ? bo to IMO najwygodniejsze rozwiązanie ;)

w zeszłym roku byliśmy na Węgrzech i nie miałem ani forinta, też dało radę :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak: ceny są zbliżone do naszych, może ciut wyższe. Zastanów się ile wydajesz w domu i łatwo policzyć.

Co do ceny kempingu to nie jestem pewna jak to liczyłeś. Czy brałeś z tej strony:

http://bogacsitermalfurdo.hu/hu/bogacs-szallas/szallas-arak-bogacs.html

Jakie duże masz dzieci? bo jeśli ponad 4 latka to policzyłeś za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie placilem karta. Podejrzewam, ze przelicznik bedzie zalezny od banku i umowy z nim. Mozna to jednak latwo sprawdzic jezeli wiesz jak Ci przeliczali wyplacone forinty. Natomiast raz zamienilem w banku w Bogacs i wiecej tego nie zrobie. Ucieklo pare zup gulaszowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat płacimy tylko kartą na Węgrzech jeśli tylko jest taka możliwość ( w Hajduszoboszlo i Buk ). Kartą można tam płacić za kemping, w sklepach itd. Jedynie na terenie basenów za posiłki trzeba mieć gotówkę ale bez znaczenia jaką - przyjmą każdą ( może trochę gorszy kurs ale biorą wszystko hehe(1).gif). Ceny zbliżone do polskich ale jednak ciut wyższe - my zawsze braliśmy tylko niewielką ilość złotówek i na miejscu w kantorze na forinty na drobne wydatki - reszta kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze płacimy kartą jak tylko jest taka możliwość BZ WBK , w tamtym roku 2011 na kekempingu Bogacs nie przyjmowali karty ale w tym roku podobno można płacić ( kolega Piterek z forum pisze ze przyjmuja kartę) zakupy w marketach itd. . Co do waszego wyjazdu myśle że ta kwota spoko wystarczy (bez szaleństw) to po co jedziecie na baseny jest na miejscu, zawsze z używek można zrezygnować czyż nie TAK ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wróciłem z BOGACZ.

Kurs forinta na granicy w Barwinku: za 100,38 zł dostałem 6000 forintów a w TESCO (okolice Bogacz) za 100 zł dostałem 6600 forintów. Wniosek - złotówki na forinty wymieniaj na Węgrzech .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.