Skocz do zawartości

Prosze o rade odnosnie forinta


krisio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiedzcie mi proszę jak będzie korzystniej załatwic sprawe z walutą Węgierską,czy wymienić w Polsce ze złotówek czy lepiej zabrac tam złotówki i wymienić na forinty? Czy wypłacac z Bankomatu forinty? a może jakaś inna opcja?

pozdrawiam Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi proszę jak będzie korzystniej załatwic sprawe z walutą Węgierską,czy wymienić w Polsce ze złotówek czy lepiej zabrac tam złotówki i wymienić na forinty? Czy wypłacac z Bankomatu forinty? a może jakaś inna opcja?

pozdrawiam Kris

Ja zawsze biorę trochę forintów na drogę a na miejscu wypłacam z bankomatu, albo płacę gdzie się da kartą.

Przy wypłatach z bankomatu zawsze wychodził lepszy kurs nawet jak się policzy z prowizją i przewalutowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata za wypłatę z bankomatu ? ... bo u mnie min 12zł :(

druga sprawa że mnie np kurs w euro wychodził kiepski, kupowałem euro po 3.98, a na karcie było 3.99-4.05zł :niewiem:

a przy forintach jest przewalutowanie na euro/usd i dopiero na złotówki

 

nie wiem jak z forintami, ale w sumie są to groszowe sprawy :hmm:

 

tak to u mnie wyglądało

TRANSAKCJA ZAKUPU 25.06.2011

KWOTA 7350,00 HUF

KURS 100 HUF/EUR 0,3720 EUR/PLN 4,1

7350 HUF = 112,95zł

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata za wypłatę z bankomatu ? ... bo u mnie min 12zł :(

druga sprawa że mnie np kurs w euro wychodził kiepski, kupowałem euro po 3.98, a na karcie było 3.99-4.05zł :niewiem:

a przy forintach jest przewalutowanie na euro/usd i dopiero na złotówki

 

nie wiem jak z forintami, ale w sumie są to groszowe sprawy :hmm:

 

Jasne że groszowe ale jakoś nie lubię mieć przy sobie większej gotówki.

Ja za wypłatę z bankomatu za granicą mam liczone 5PLN w Unii i 10 PLN poza plus przewalutowanie, chociaż teraz podobno nie ma już na USD a potem na EURO i PLN tylko wszystko lecie w EURO ale nie jestem tego na 100% pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się w swoim banku, bo może masz zero prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą ( teraz już większość banków to wprowadza ).

W zeszłym roku kupiłem forinty w Polsce w kantorze, ale płaciłem również kartą. Kartą okazał się trochę lepszy kurs. Nie pamiętam teraz, ale za 100 zł miałem coś około 6500 forintów. Wypłacałem też z bankomatu, ale bez prowizji. Kurs podobny - nie ma dużych różnic.

Na pewno nie opłacało się wymieniać na miejscu ( Balatonfured ) złotówek na forinty, bo wtedy się traciło - u nas za 100 zł kupowałem 6500 forintów; tam za 100 zł płacili coś około 5000 - 5500 forintów ( nie pamiętam dokładnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to zamienić tu na miejscu a jeśli wymieniasz troszkę więcej to możesz cenke zmniejszyć u nas forint jest 0,16 gr a ja zamieniałem po 0,15

 

sprawdziłem w krk kantorach, jest od 1.53 do 1.57zł

mnie z karty (visa) wyszło 1,54zł

 

więc brałbym trochę gotówki a reszte płacił kartą ile się da ... przez 3tyg wydałem ok 30% gotówką, choć w 20% bym się zmieścił

ale gotówkę trzeba mieć, bo na bazarze czy stoiskach się nie zapłaci, Węgry mają kiepsko z kartami,

w Cserkszlo nigdzie poza dużym sklepem nie zapłaciłem kartą :(

jeszcze mnie babka w barze postraszyła że nie ma w wiosce bankomatu ... widmo głodu zajrzało nam w oczy hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walut z ex komuny nie opłaca się prawie nigdy kupować w Polsce w kantorze. W przypadku omawianego tu forinta jeszcze tragedii nie ma choć tez ździerają, ale już z Kuną chorwacką to są jaja. Na tysiącu kun można być w plecy koło 100 zł w stosunku do wypłaty z bankomatu na miejscu.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.