Skocz do zawartości

Francja-Lazurowe i Ocean


Rekomendowane odpowiedzi

W Piatek startujemy do Francji i jak zwykle plan i miejsce podrozy wybieramy w ostatni dzien haha

 

No wlasnie ale gdzie lepiej pojechac. Myslalem zeby pojechac na zachod nad ocean i po paru dniach pojechac dolem w strone Lazurowego.

Bylem dwa razy na Lazurowym wiec wiem ze jest wszystko fajnie i w ogole cudnie :) ale pozostaje kwestia Zachodniego wybrzeza. Czy warto sie tam pchac bo woda pewnie zimniejsza,wiatry itp. jakie sa plusy i minusy w porowaniu do poludnia?

 

Podopowiem ze je lubie podrozowac i 2 tygodnie na jednym kepmingu to bym oszalal. Generalnie stajemy na 2 max 3 dni w jednym miejscu i jedziemy dalej wiec plan jazdy nad ocean a pozniej na poludnie nam odpowiada pytanie tylko czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto! Proponuję zaliczenie wyspy Normontier nad Zatoką Biskajską na którą można dojechać jedynie w czasie odpływu /ale można!/ Super urokliwa wyspa, gdzie można rozbijać się z obozowiskiem na samej plaży co jest raczej niemożliwe na południu. Wspaniałe warunki dla windsurfingowców za sprawą niezłych wiatrów. Szerokie, piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody, która o tej porze jest obrzydliwie ciepła i najciekawsze to pozostałości na plaży po II wojnie światowej w postaci ogromnych bunkrów poniemieckich. Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest okoliczna miejscowość Saint-Nazaire gdzie w czasie wojny stacjonowały U-booty. Pozostały tam ogromne bunkry dla łodzi podwodnych udostępnione do zwiedzania.Robi wrażenie! Sam przejazd przez Loarę w Saint-Nazaire jednym z największych mostów rzecznych w Europie /płatnym/ pod którym przepływają pełnomorskie statki pozostawia niezapomniane przeżycie. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto! Proponuję zaliczenie wyspy Normontier nad Zatoką Biskajską na którą można dojechać jedynie w czasie odpływu /ale można!/ Super urokliwa wyspa, gdzie można rozbijać się z obozowiskiem na samej plaży co jest raczej niemożliwe na południu. Wspaniałe warunki dla windsurfingowców za sprawą niezłych wiatrów. Szerokie, piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody, która o tej porze jest obrzydliwie ciepła i najciekawsze to pozostałości na plaży po II wojnie światowej w postaci ogromnych bunkrów poniemieckich. Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest okoliczna miejscowość Saint-Nazaire gdzie w czasie wojny stacjonowały U-booty. Pozostały tam ogromne bunkry dla łodzi podwodnych udostępnione do zwiedzania.Robi wrażenie! Sam przejazd przez Loarę w Saint-Nazaire jednym z największych mostów rzecznych w Europie /płatnym/ pod którym przepływają pełnomorskie statki pozostawia niezapomniane przeżycie. Polecam!

 

 

Cenna informacja!

 

Ja bylem jakies 10 lat temu na cyplu w Quiberon czyli troszke tylko wyzej. Sam rejon fajny ale woda jakos mi sie malo podobala moze dla tego ze nie miala tej barwy co na poludniu. Jade z pannami 10 i 12 lat wiec fale to reczej dla nas problem. Bylismy rok temu na Korsyce i przez 3 dni ostro wialo a tym samym i fale byly spore no i troche to niebezpieczne.

 

Co do bylych fortyfikacji to super sprawa bo lubie takie klimaty :)

 

Na tej wyspie jest kemping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam ten wątek z zapartym tchem, gdyż też zamierzamy z żoną pojechać na dniach w tamte rejony. Właśnie zastanawialiśmy się czy warto jechać nad ocean, teraz wiem że tak. Chętnie podłączylibyśmy się do Was, ale piątek, Poznań, pewnie rano, raczej jest nierealny.

pozdrawiam Tadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd w piatek ale czy uda sie z rana to roznie bywa;)

 

Generalnie planujemy skoczyc do Paryza na dzien lub dwa (Disnayland) i pozniej wlasnie nad ocean.

 

Zawsze mozna gdzis w drodze sie dolaczyc lub na jakims kempingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Paryż i Lazurowe tu macie wątek, może się przyda.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/4028-francja-paryz-i-lazurowe-wybrzeze/

 

Z miejscami na kempingach pod Paryżem może być średnio z wolnymi miejscami pod budę ( namiotem sie zawsze gdzieś wciśnie )

 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myśleliśmy o jakimś kempingu w okolicy Paryża, później samochodem lub autobusem dojazd do miasta.

Dojazd z Olsztyna do Poznania to około 6 godzin, a nie chciałbym Was hamować i opóźniać wyjazd.

Patryk - Twoją relację też czytałem DZIĘKI.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Paryż i Lazurowe tu macie wątek, może się przyda.

 

http://forum.karawan...urowe-wybrzeze/

 

Z miejscami na kempingach pod Paryżem może być średnio z wolnymi miejscami pod budę ( namiotem sie zawsze gdzieś wciśnie )

 

Patryk

 

Parking pod disneyland kosztuje za osobowke 20euro i jest zakaz wjazdu z przyczepami. Kampery za to moga parkowac... Bylismy teraz w maju ale tylko w disneyland a teraz chcemy zaliczyc studio. W samym Paryzu chcemy skoczyc do Muzeum nauki i techniki la vilette bo w maju byla przerwa i sie nie zalapalismy. No i dalej w droge

 

Przeczyalem caly watek-pieknie!!! Troche mnie martwi brak miejsc ale wiem ze sierpien to miesiac urlopowy Francuzow wiec moze w lipcu bedzie troszke mniej ludzi. Byliscie blisko a pomineliscie kanion Verdon ;)

 

Też myśleliśmy o jakimś kempingu w okolicy Paryża, później samochodem lub autobusem dojazd do miasta.

Dojazd z Olsztyna do Poznania to około 6 godzin, a nie chciałbym Was hamować i opóźniać wyjazd.

Patryk - Twoją relację też czytałem DZIĘKI.

Tadek

 

 

Jak kolega uwaza w kazdym razie jak by co to jestem chetny na wspolne piwko gdzies nad brzegiem oceanu lub na lazurowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pominęliśmy kanion a był rzut beretem. Zorientowałem się kilka miesięcy później hehe%281%29.gif

 

Może kiedyś tam następnym razem się uda :-) w drodze do np Hiszpanii albo Portugalii - plan jest ale się odwleka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='danielpoz'

 

Na tej wyspie jest kemping?

 

Na wyspie miałem wynajety domek więc nie interesowałem się tym, czy jest tam kemping ale widok przyczep kempingowych na plaży pod wydmą wskazywał by, że pewnie jest bo kempingowcy mieli zarówno przyłącze prądu jak i wody. W necie pewnie znajdziesz jakieś info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pominęliśmy kanion a był rzut beretem. Zorientowałem się kilka miesięcy później hehe%281%29.gif

 

Może kiedyś tam następnym razem się uda :-) w drodze do np Hiszpanii albo Portugalii - plan jest ale się odwleka ;(

 

Haha czyli mamy dokladnie te same objawy bo ja tez czesto po powrocie dowiaduje sie ze bylo cos fajnego pod nosem.

 

Licze ze lipiec bedzie troche mniej zawalony jesli chodzi o campy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Tu masz ceny we Francji:

http://biskaje.w.interia.pl/autostrady.htm

Ale są drogi alternatywne i bezpłatne odcinki autostrad i są nawet całkiem, całkiem. Zależy dokąd chcesz jechać i czy chcesz przy tym sobie pooglądać czy tylko szybko przejechać.

Nie jeździłem tam z przyczepką, ale znam te drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.