Skocz do zawartości

Kupno nowej przyczepy N126ntl (łazienka i prysznic)


e2rd66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam samochód Skoda Octavia 1.6 102 konie .+ gaz

 

 

Zastanawiam się poważnie nad zakupem nowej fabrycznie przyczepy z Niewiadowa ale czy warto?

 

-nigdy jeszcze nie miałem przyczepy

 

-myślę o trasach po 600-800 kilometrów w jedną stronę

 

-stan rodziny 2 osoby dorosłe + jedno dziecko 12 lat ( czyli perspektywicznie przyczepa na 3 dorosłe osoby)

 

-Słyszałem i czytałem że n126n.. z laminatu są lepsze na polskie drogi od zachodnich (blacha, styropian i deski) nie rozszczelniają się po setkach kilometrów .

 

Enki na stronie producenta wyglądają całkiem całkiem

 

- małe lżejsze –czyli ekonomiczniejsze jak dotąd jeździłem tylko z namiotem -to tooo był by Wersal

 

 

-była by na lata minimum 10 lat

 

- -czy są bezpieczne podczas jazdy

 

 

 

ALE CZY WARTO jakie są minusy tych przyczep (cena z dodatkami ponad 35,000) a jakie zalety i co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moim zdaniem wszystko zależy od tego jakim jesteś człowiekiem i czego oczekujesz.

 

Ja niedawno szukałem lekkiej przyczepki i też przeszła mnie myśl zakupu nowej n126 jednak różnica w cenie pomiędzy b.dobrze utrzymaną a nową jest kolosalna.

Doszedłem do wniosku, że wydając zaledwie 20% ceny nowej przyczepy można mieć nie wiele gorszą przyczepkę.

Różnica będzie w wyposażeniu, ale myślę, że to możesz sam sobie zmienić i jeszcze pozostanie ci sporo budżetu na wyjazdy czy inne poprawki Po obejrzeniu kilku zachodnich modeli ( w tej klasie wagowej) uznałem, że n 126 to najlepsze co można mieć no i co najważniejsze - DOBRE BO POLSKIE :)

 

Oczywiście jeśli chcesz mieć spokój - chociażby nie martwić się podklejeniem tapicerki przez najbliższe 10 lat to raczej kieruj się nowością. Ja jednak wiem, że ulepszanie czy naprawianie przyczepki to też przyjemność i nie warto z niej rezygnować.270635636-JUMP2.gif

 

moja budka jest 1998roku i więcej mi nie trzeba a myślę, że jestem wymagającysmirk(1).gif

moja rada - poświęć trochę czasu na poszukiwanie używanej, nową możesz kupić w każdej chwili.

 

tu masz wątek z mojego zakupu - może się przyda.

http://eth.pl/fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2128&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się poważnie nad zakupem nowej fabrycznie przyczepy z Niewiadowa ale czy warto?

 

To co dla ciebie jest bardzo ważne, dla mnie może być bez znaczenia. Czyli mamy różne oczekiwania i różnie kryteria wyboru.

 

Cokolwiek przeczytasz na tym forum to, Ty musisz mieć przekonanie, że dokonałeś dobrego wyboru.

 

Jeśli nie masz doświadczenia to może zacznij od wypożyczalni. A jeśli na kempingu spotkasz innych karawaningowców możesz się zaprzyjaźnić i popatrzeć czym oni dysponują.

 

PS. Czy w N126 można założyć spodnie na stojąco? Jeśli nie to dla mnie odpada :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy w N126 można założyć spodnie na stojąco? Jeśli nie to dla mnie odpada :czerwona:

 

jeśli nie masz 2m wzrostu to można ;), o ile pamiętam to wew jest niecałe 2m (1.8m na pewno) trza sprawdzić

 

wracając do pytania e2rd66, piszesz o 2+1 ? to odpada eNka z łazenką, bo ona ma tylko jedno spanie raczej na 2osoby

zostaje więc opcja bez łazienki :hmm:

 

co do ceny, czy te 35tyś uwzględnia dodatki ? tzn co jest w std, bo np masz prysznic, ale nie ma bojlera, za trume (ogrzewanie gazowe) też sobie liczą nie mało

i teraz pytanie czy zależy Wam na lekkiej przyczepie ? bo za 35tyś ... może 40tyś kupisz już zachodnią budkę, która będzie miała w/w w std

ale faktycznie masa będzie o to 200-300kg większa :hmm: - masa całkowita czyli z tym co załadujesz, bo MW może być podobna, ale przegląd trza robić ;)

 

np http://otomoto.pl/in...0-T1890638.html

czy na mobile http://szukaj.pl.mob...Caravan&lang=pl

np http://szukaj.pl.mob...van&tabNumber=1

tu np

kupując nową przyczepę raczej te 10lat pojeździ, ale może niech wypowiedzą się osoby które miały nowe budki :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy planowanym wydatku ~35tys zdecydowanie zastanowiłbym się nad nowymi przyczepami proponowanymi wyżej przez konrada ...

 

N-ka jest fajna ale pod warunkiem że kupujesz ja używaną za niewielkie pieniądze :) inaczej to nie bardzo się opłaca ... brak ociplenia ścian ... nawet przy delikatnie chłodniejsze nocy musisz w środku grzać bo zmarzniesz ... mimo wszystko mała buda ...

 

Albo coś nowego w klasycznej zabudowie albo jednak coś mało używanego nowoczesnego i też będziesz zadowolony :)

 

Moim zdaniem nowa N-ka to zdecydowanie pieniądze wyrzucone w błoto... ale możesz mieć odmienne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz 2m wzrostu to można ;), o ile pamiętam to wew jest niecałe 2m (1.8m na pewno) trza sprawdzić

 

Konradzie,

Nie wiem jak nowe N-ki, ale mam coś podobnego do tej z twojego awatara i stoję w środku tylko po podniesieniu dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie,

Nie wiem jak nowe N-ki, ale mam coś podobnego do tej z twojego awatara i stoję w środku tylko po podniesieniu dachu.

 

z mojego avatara to jest mała, zapiekanka, ew pingpong :-] (mam nadzieje że Jędruś nie czyta ;))

czyli model 126b, (literki a, b, e, d) i w niej faktycznie staje się po podniesieniu dachu

 

a kolega pyta o tą większą

zresztą sam zobacz http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11

 

były jeszcze modele 127 i 132 też wyższe od tych małych

www.fanklub-niewiadowek.com

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 126b, (literki a, b, e, d) i w niej faktycznie staje się po podniesieniu dachu

 

Tia, Ujazd to moje rodzinne strony. Stąd nie mam wątpliwości co znaczą powyższe literki.

Nigdy nie miałem wątpliwości, o której fabryce opowiada Smoleń w

skeczu.

 

Po okolicy krążył też dowcip:

- Gdzie pracujesz?

- W Niewiadowie.

- O! Dużo zarabiasz?

- Nie mogę powiedzieć bo to tajemnica wojskowa.

:jump:

 

Przez wiele lat nie wiedziałem co to zelmer. Wszystkie młynki i roboty kuchenne w domu były z Niewiadowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się poważnie nad zakupem nowej fabrycznie przyczepy z Niewiadowa ale czy warto?

 

-nigdy jeszcze nie miałem przyczepy

 

-myślę o trasach po 600-800 kilometrów w jedną stronę

 

-stan rodziny 2 osoby dorosłe + jedno dziecko 12 lat ( czyli perspektywicznie przyczepa na 3 dorosłe osoby)

 

-Słyszałem i czytałem że n126n.. z laminatu są lepsze na polskie drogi od zachodnich (blacha, styropian i deski) nie rozszczelniają się po setkach kilometrów .

 

 

Jeśli nie miałeś jeszcze przyczepy to może zacząć od czegoś tańszego i po peirwszych wyjazdach sprecyzować swoje wymagania, zobaczyć, czego brakuje, co jest niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówczynię.

Nową przyczepkę zawsze zdążysz kupić.

Na początek wypożycz sobie lub kup jakąś młodszą N126N za 4000 - 5000 zł ( za te pieniądze powinna być w bardzo dobrym stanie ) - przejedź się z nią na kemping i zobaczysz czy spełnia Twoje oczekiwania.

Bo może okazać się, że jest za mała, a z pieniędzmi którymi dysponujesz jest w czym wybierać ( nawet przy nowych przyczepkach ).

Oczywiście nie mam na celu odradzania Ci zakupu nowej Niewiadówki - przeciwnie, ale kupić to nie problem ... tylko co wtedy gdy okaże się, że spełnia Twoich oczekiwań ... może okazać się, że sprzedasz ją za max. 10 000 zł, bo za więcej nikt jej od Ciebie nie kupi ( i ponad 20 000 zł w plecy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dołożę od siebie.

Może i Niewiadów fajny bo polski. Ale ta kasa. I jakość = jakoś.

Sorki, ale 35 tysia to potworna kasa za takie kanciaste meble.

No a jeszcze model N sport 520 za 60 tysięcy - zgroza. Hobby proponuje za 10 tyś więcej standard o którym w "N"-ce można pomażyć.

 

Co innego "n"-ki z lat 90-tych miały coś w sobie. Proste, fajne i miłe.

Też miałem parę lat tą większą n-kę i była super.

 

Myślałem, że dzisiejsza "N"-ka to naprawdę wyższy standard, a tu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 7700EUR można kupić nowego Knausa DESEO:

http://www.knaus.pl/...11%20klient.pdf

 

oczyście golasa...

 

 

No tak, ale to DESEO to już total golasek. Jak dołożysz minimum z minimum to już się sumka zrobi. No to tyle, że Knaus. Marka sama w sobie, bo wygląd jest..... dla mnie .... be. No ale to dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.