Skocz do zawartości

Moc Silnika A Ciągnięcie Przyczepy


alegremente

Rekomendowane odpowiedzi

Wyluzujmy więc trochę z tymi predkościami bo wychodzi na to,że przy ponad 80km/h opony pękają ,przyczepy latają i inne koszmary, oczywiście mówie o predkościach autostradowych.

 

Luz, luzem - jasne, że w miarę nowoczesna przyczepa ze stabilizatorem jazdy, nowymi oponami i sprawnym

zawieszeniem spokojnie może jechać 120 km/h. Tyle że problemy zaczynają się w momencie

nagłych, nieprzewidzianych sytuacji awaryjnych. Poszukaj sobie testów np. z awaryjnego hamowania

z budką. Droga hamowania wzrasta kilkukrotnie !!! A jak trzeba będzie jeszcze coś ominąć ?

Motocykliści też nie zabijają się przyspieszając - to każdy potrafi. Tylko potem trzeba łyknąć zakręt lub awaryjnie hamować.

A to już trzeba umieć. A umiejętności czasami też nie wystarczą :niewiem:

Ktoś określa granicę bezpiecznej prędkości na podstawie badań i testów, a nie jakiegoś "widzi mi się". :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

myślę, że każdy tutaj ma racje, wiadomo że da się prowadzić zestaw szybciej niż dozwolona prędkość w Polsce. Ale czy w kryzysowych sytuacjach opanowanie go będzie możliwe - raczej NIE.

 

solo - jeśli po mieście jedziemy szybciej niż 50km/h to nie zależnie jakim samochodem się poruszamy łamiemy prawo i wykraczamy po za prędkość dla której są robione testy bezpieczeństwa. Czy to jest mądre - NIE

 

Jazda solo nie jest mniej odpowiedzialna jak jazda z przyczepą. W każdym przypadku musimy zachować zdrowy rozsądek!

Każdy powinien umieć ocenić warunki ruchu i dostosować do nich prędkość i odstęp do poprzedzającego pojazdu.

 

Uważam, że nie ma co generalizować i nie ma co porównywać nowego odpowiednio skonfigurowanego zestawu do przeciążonej 30 letniej przyczepy,

którą ciągnie holownik u progu dojrzałości.

 

W każdym przypadku najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beruang pisałem już 90-100 , 120 to jednorazowy test na niemieckiej 4 pasmowej autostradzie przy wyprzedzaniu tira. Ktoś określił ja w innych krajach na 100km/h równiez na podstawie testów i śmem twierdzić ,że bardziej rzetelnych.Wiem jak wzrasta droga hamowania nie tylko z budką ale równiez z ładunkiem (na pusto solo ustawiam tempomat na 145km/h z ładunkiem jade już troche wolniej)

Marmur oczywiście ,pisałem już o tym wcześniej jazda poniżej predkości tira jest szalenie niebezpieczna , nie mam tu na myśli programu Uwagi -wal w osobówkę tylko realia na drodze pamiętajcie,ze ten TIR hamuje awaryjnie stanowczo dłużej a tylko jego "dodtyk w przyczepkę" skonczy się na jej dyszlu jak nie dalej.

 

Aby nie było niejasności ,jeżdze codziennie raczej przepisowo i ostrożnie od 21 lat jeden mandat zero punktów ,ponad milion kilometrów za kierownicą.Uważam ,że przy sprzyjających warunkach i obpowiednio dobranym zestawie (za taki uważam swój ;) )nie ma problemu z jazdą 90-100km po autostradzie.Oczywiście jestem za zachowaniem prawidłowego odstępu i nie toleruję pospieszaczy mrugających długimi na tylnym zderzaku .

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beruang pisałem już 90-100 , 120 to jednorazowy test na niemieckiej 4 pasmowej autostradzie przy wyprzedzaniu tira. Ktoś określił ja w innych krajach na 100km/h równiez na podstawie testów i śmem twierdzić ,że bardziej rzetelnych

 

Oczywiście masz rację. Tylko w Niemczech nikt nie holuje już 25 letnich przyczep bez stabilizatora - chyba, że na szrot. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najwazniejszy jest rozsądek i trudno tu mówic,że jadac moim zestawem 90-100 powoduje poważne zagrożenie na drodze (autostradzie) :drive:

 

I obyśmy wszyscy, zawsze dojeżdżali do wybranego celu :hej::przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. Tylko w Niemczech nikt nie holuje już 25 letnich przyczep bez stabilizatora - chyba, że na szrot. :-]

 

 

 

 

No nie przesadzaj. I niemcy a szczególnie holendrzy jeżdżą takimi zabytkami jakich u nas już nie spotkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich postach Koledzy słusznie podkreślili, że głównym problemem powodującym ograniczenie max. prędkości zestawu z przyczepą kempingową jest znacznie wydłużona droga hamowania niż możliwości samego auta. Jednym słowem rozpędzić zestaw do 100km/h jest łatwo a bezpiecznie zatrzymać zestaw bardzo trudno. I to jest główna przyczyna dla której warto podróżować zestawem w sposób ODPOWIEDZIALNY i BEZPIECZNY. Poza tym istnieją duże rozbieżności w długości drogi hamowania osobówek np. od 35 m do 50m. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację gdy jadący przed nami samochód nagle zaczyna hamować z prędkości 100km/h , a my jadąc zanim w odstępie nawet 100m. jesteśmy zagrożeni bo mamy trudności z hamowaniem. On zatrzymuje się np. po 36metrach , a my jak mamy szczęście to może nie WALNIEMY w niego lub przyczepy nie obróci w poprzek drogi lub jeszcze gorzej. Kilka lat temu gdy jeszcze sam nie myślałem o przyczepie kempingowej poważnie ,byłem świadkiem takiego wypadku na autostradzie w Austrii przed Klagenfurtem. Dwa zestawy prawie równocześnie jeden za drugim wpakowały się na ostro hamujący samochód osobowy . Na autostradzie nie było wtedy nawet dużego ruchu . :przyczepa: Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego odległość to podstawa , ja zachowuje bardzo dużą bez względu czy jade z przyczepą czy bez.Wogóle to jeżdze zestawem głównie w niedziele i odległośc mam wtedy jak wzrok sięga ,pusto na drodze.Niestety identycznie edzie przy 80km/h bez odpowiedniej odległości nie wyhamujesz za osobówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMIEWA jak cos wklejacie to postaraj sie o aktualizacje danych :czerwona: co to ma byc :

 

Zgodnie z kodeksem drogowym kierowca samochodu holującego przyczepę musi mieć prawo jazdy kategorii E, jeśli łączna dopuszczalna masa zestawu przekracza 3,5t (poniżej wystarczy kategoria B . Prędkość maksymalna samochodu z przyczepą poza obszarem zabudowanym wynosi 70 km/h

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło mi o tabelkę, taki był temat. Jeśli chodzi o KD to on określa możliwość holowania i prędkości. Kategoria B dla zestawu do 3,5T, prędkość 70km/h poza obszarem zabudowanym na zwykłych drogach, 80km/h na tych " lepszych( dwu jezdniowe, ekspresy, autostrada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekbb zgadzam się z Tobą, że zachowanie należytego (bezpiecznego) odstępu między pojazdami to podstawa bezpiecznej jazdy. Niestety nie w Polsce gdzie bardzo wielu bezmyślnych kierowców jedzie kilka metrów za poprzedzającym ich autem lub dosłownie na zderzaku . To skrajny przykład głupoty i braku wyobraźni delikatnie mówiąc. W Austrii policja za taką jazdę każe dość ostro, u nas też by się przydało aby nie było pobłażania dla takich zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.