Skocz do zawartości

Moc Silnika A Ciągnięcie Przyczepy


alegremente

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czytając przechwałki odnośnie prędkości zestawów nie wiem co myśleć o kierowcach tychże pojazdów.

Przed wyjazdem sprawdziłem kilka punktów samochodu i przyczepy i oczywiście znalazłem :

- dziurkę w osłonie przegubu - małe znaczenie

- zaczep bez luzów nic nie puka

- sprawdzam: najazd, ciśnienie w oponach, oświetlenie łożyska w przyczepie i zdejmuję koło, opona 2005 rok, "C" , bieżnik 8mm pierwszy rzut oka SUPER, po nasmarowaniu min. osi ( kalamitki ) zakładam koło i :look: opona od strony osi przy obwodzie felgi popękana , na całym obwodzie pęknięcia po 5 cm długości . Jakie szczęście ze zdjąłem odpowiednie koło ( drugie nic jak nowe )

ciśnienie odpowiednie 3,4 firma nie byle jaka ( nie "chińszczyzna" ).

Powiedzcie Panowie co może się stać z zestawem i pasażerami przy prędkości np. 110 km/h podczas wyprzedzania zawalidrogi na łuku drogi np Szybkiego ruchu gdy opona pęknie,

co było powodem pęknięć - wada gumy ,

Jadąc spokojnie 95km/h na tzw. autostradzie A1 mały ruch, na TEMPOMACIE ( błąd ) przy zjeździe ze wzniesienia zaczęło tak bujać ( wężykowanie ) że prawie widziałem tablice rejestracyjną c-epy , zagrała elektronika, ale to nic nie dało - ( jak wahadło) tylko "wyciągnięcie " przyspieszenie i hamowanie i tak do skutku - udało się . Uważałem że auto DMC 2280 kg + DMC na haku 1900 kg, przyczepa DMC1350 kg obliczenie jak widać poniżej bez uwag. Co się przyczyniło - TEMPOMAT , brak stabilizatora .

Dobrze że wymieniłem opony, tego by nie wytrzymały, że to była autostrada - nic nie jechało z przeciwka

- późniejsza jazda 70 - w porywach 80 km/h

ABY WSZYSCY MIELI MOŻLIWOŚĆ WYCIĄGNIĘCIA WNIOSKÓW Z CZYSTYM SUMIENIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam związku pomiędzy brakiem stabilizatora, Twoją jazdą na tempomacie ...........a naszymi prędkościami przelotowymi. Zwróć uwagę że chwalipięty co na autostradzie lecą 110-120 to cwaniaki z autami mniej więcej DWA razy cięższymi od ciągniętej przyczepy i nie mówimy o jakimś magicznym DMC tylko o masie rzeczywistej. A z oponami to jest tak że wskazana jest wymiana co 4 lata ..... w max 4 letnich oponach jest mała szansa uszkodzenia. Szczególnie w przyczepie gdzie jednak większość czasu koło się nie kręci. Przy okazji wychodzi przewaga budek 4 kołowych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

:hmm: tempomat powiadasz? z gorki powinien "hamowac silnikiem" wiec skoro cepka pchajac holownik pozamiatala autem to albo cos nie halo z najazdem albo z autem...

 

 

 

Zbyt czuły najazd spowoduje spalenie łożysk i pęknięcie bębna, więc nie tędy droga, a co w aucie może być nie halo ? Problemem jest po prostu bezwładność zestawu o której widzę wielu zapomina. Przecież jedziemy na kołach pompowanych, które posiadają odpowiednią sprężystość i cały zestaw zwyczajnie się buja, a im większa prędkość tym bardziej może się bujać. Myślę, że każdy powinien zachować umiar i rozsądek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając przechwałki odnośnie prędkości zestawów nie wiem co myśleć o kierowcach tychże pojazdów.

Przed wyjazdem sprawdziłem kilka punktów samochodu i przyczepy i oczywiście znalazłem :

- dziurkę w osłonie przegubu - małe znaczenie

- zaczep bez luzów nic nie puka

- sprawdzam: najazd, ciśnienie w oponach, oświetlenie łożyska w przyczepie i zdejmuję koło, opona 2005 rok, "C" , bieżnik 8mm pierwszy rzut oka SUPER, po nasmarowaniu min. osi ( kalamitki ) zakładam koło i :look: opona od strony osi przy obwodzie felgi popękana , na całym obwodzie pęknięcia po 5 cm długości . Jakie szczęście ze zdjąłem odpowiednie koło ( drugie nic jak nowe )

ciśnienie odpowiednie 3,4 firma nie byle jaka ( nie "chińszczyzna" ).

Powiedzcie Panowie co może się stać z zestawem i pasażerami przy prędkości np. 110 km/h podczas wyprzedzania zawalidrogi na łuku drogi np Szybkiego ruchu gdy opona pęknie,

co było powodem pęknięć - wada gumy ,

Jadąc spokojnie 95km/h na tzw. autostradzie A1 mały ruch, na TEMPOMACIE ( błąd ) przy zjeździe ze wzniesienia zaczęło tak bujać ( wężykowanie ) że prawie widziałem tablice rejestracyjną c-epy , zagrała elektronika, ale to nic nie dało - ( jak wahadło) tylko "wyciągnięcie " przyspieszenie i hamowanie i tak do skutku - udało się . Uważałem że auto DMC 2280 kg + DMC na haku 1900 kg, przyczepa DMC1350 kg obliczen,ie jak widać poniżej bez uwag. Co się przyczyniło - TEMPOMAT , brak stabilizatora .

 

A ja radzę wyregulować hamulce w przyczepie(któreś koło nie hamuje lub hamuje z opóźnieniem).

U Ciebie było tak: jadąc na tempomacie ze wzniesienia auto miało zadaną pewną prędkość,masa przyczepy chciała tą prędkość zwiększyć i auto hamowało silnikiem a więc zadziałał najazd,a że któreś koło nie dohamowywało to przyczepę ciągnęło na bok .Kilka takich dohamowań i miałeś wężykowanie.

Hamulce w przyczepie reguluje się co 2000 km. http://www.karawaning.pl/instrukcje/ALKO_podwozie_1.pdf i http://www.karawaning.pl/instrukcje/ALKO_podwozie_2.pdf

Na pewno pomógł by dużo przy tej sytuacji stabilizator,ale sprawne hamulce to podstawa,no i oczywiście zdrowy rozsądek.

Miałem kiedyś ze dwa przypadki wężykowania po wyprzedzaniu przez tira,ale zakupiłem AKS 3004 i powiem że całkiem inna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę wyregulować hamulce w przyczepie(któreś koło nie hamuje lub hamuje z opóźnieniem).

U Ciebie było tak: jadąc na tempomacie ze wzniesienia auto miało zadaną pewną prędkość,masa przyczepy chciała tą prędkość zwiększyć i auto hamowało silnikiem a więc zadziałał najazd,a że któreś koło nie dohamowywało to przyczepę ciągnęło na bok .Kilka takich dohamowań i miałeś wężykowanie.

Hamulce w przyczepie reguluje się co 2000 km. http://www.karawanin..._podwozie_1.pdf i http://www.karawanin..._podwozie_2.pdf

Na pewno pomógł by dużo przy tej sytuacji stabilizator,ale sprawne hamulce to podstawa,no i oczywiście zdrowy rozsądek.

Miałem kiedyś ze dwa przypadki wężykowania po wyprzedzaniu przez tira,ale zakupiłem AKS 3004 i powiem że całkiem inna jazda.

 

 

dokladnie mialem to na mysli...

innego logicznego wytlumaczenia nie ma...

 

a co do " nie halo w aucie" - chocby np amorki, drazek stabilizatora z tylu... niewlasciwa praca hamulcow i niewlasciwe wskazania czujnikow obrotu kola przez co glupieje kontrola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzioklb - co to za heretycki pomysł żeby do V6 2.8 podłączać skrzynie manualną .................. powinien być automat i było by auto prawie idealne.

 

dmuchanie na zimne :D /ewentualna naprawa automatu/

 

jeszcze dorzuce dopoprzedniego posta...

wracajac znad morza mialem niespodzianke na drodze w postaci kobiety na skuterze :klnie: ktora w momencie gdy szybko do niej sie zblizalem i szykowalem sie do jej wyprzedzenia zaczela skrecac w lewo zajezdzajac mi droge... dym z opon w cepce, porozwalane klamoty luzno lezace w cepce i zero wezykowania czy zlamania sie zestawu a bylo grubo ponad 90km/h....

wlasciwe proporcje mas i sprawny sprzet - takie zaplecze pomaga w stresowych sytuacjach

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jedno gwałtowne hamowanie a co innego hamowanie przez tempomat ( silnikiem ) gdy z tyłu pcha przyczepa zanim zadziała najazd ( najazd działa z pewnym opóźnieniem niż hamulce hydrauliczne czy pneumatyczne ) wystarczy że zestaw nie jest w linii prostej a przyczepa pchnie auto a ono z kolei hamuje i przyspiesza do momentu automatycznego wyłączenia tempomatu a zestaw wpadł w wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAQ to jakas ekstrema chyba albo tempomat na linke która się zaciera.Hamowanie silnikiiem bez redukcji nie jest na tyle skuteczne aby złamało zestaw.Wyreguluj wszysto i będzie OK

Chcesz powiedzieć że przy podjeżdzie na tempomacie miałeś zakaldajmy 80km/h a tu nagle a górką auto zwolniło na tyle że złamało zestaw ?:look:

Niedługo jadac z przyczepa będe miał miał koszmary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wypowiedzi Kolegów dotyczące szybkości jazdy zestawami z przyczepą kempingową i jestem zaniepokojony niektórymi stwierdzeniami. Uważam, że nie jest żadnym problemem rozwijanie prędkości wyższej niż nakazuje kodeks drogowy, tylko Ci wszyscy którzy chwalą się ,że jeżdżą z prędkościami powyżej 80 km/h stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Osobiście staram się jeździć zgodnie z przepisami generalnie przestrzegając nakazanych prędkości mimo, że mój zestaw bez żadnych problemów nawet pod górkę jest w stanie wyprzedzić niektóre osobówki jadące solo. :przyczepa: Stare przysłowie mówi; WOLNIEJ JEDZIESZ DALEJ ZAJEDZIESZ, i chyba bezpieczniej czego WSZYSTKIM Kolegom życzę. Pozdrawiam Lucek.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to powazne zagrożenie skoro w Niemczech lub Austrii taki sam zestaw może jechac 100km/h :niewiem: tak Austria już zezwala na jazde z przyczepą zestawem poniżej 3.5t 100km/h bez zbądnych naklejek więc ,że nie każdy "chwalący" łamie przepisy .

 

Tyle że chwalący się wspominali o prędkościach 120 km/h skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle,ze chwalący 120km/h podawali jako krótkotrawały test, a jeżdzą 90-100km/h nie mówcie,że nikt z was nie jeżdźił smochodem powyżej 140km/h lub nigdy nie przekraczał 50km/h w mieście a jesli przekroczył to pękły mu opony ;).Nie popadajmy w skrajności bo równie dobrze można powiedziec ,ze ten który nie robi przerwy 45min co 4h i 11h pauzy po 9 godzinach jazdy powoduje ogromne zagrożenie na drodze.Dla organizmu człowieka nie ma róznicy czy jedzie zawodowo tirem czy na wakacje z przyczepą.;)

Wyluzujmy więc trochę z tymi predkościami bo wychodzi na to,że przy ponad 80km/h opony pękają ,przyczepy latają i inne koszmary, oczywiście mówie o predkościach autostradowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.