Skocz do zawartości

Moc Silnika A Ciągnięcie Przyczepy


alegremente

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze to co zacytowales w/g Ciebie wyczerpuje temat ?

No wiec sie myslisz. Prawo o rucho drogowym to jedno, rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia to drugie. Oba jednoczesnie musza byc spelnione. A rozporzadzenie mowi jasno: W przyczepie o DMC nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, ktorego dopuszczalna masa cakowita wynosi nie mniej niż 1.33 DMC przyczepy, dopuszcza sie hamulec typu bezwladnosciowego (najazdowy),dzialajacy co najmniej na kola jednej osi; .... Takze, jak narazie Ty piszesz glupoty i nie masz wiekszego pojecia o istnieniu powyzszego ograniczenia.

 

Maciej

 

 

 

I jeszcze jedno: musi byc wyposazona w hamulec, nie koniecznie najazdowy, moze byc elektryczny, pneumatyczny lub jakikolwiek inny homologowany.

 

Maciej

 

Poproszę o paragraf, ustęp, punkt, bo jakoś tego nie widzę - może czytać nie umiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poproszę o paragraf, ustęp, punkt, bo jakoś tego nie widzę - może czytać nie umiem?

 

Nie powinienem byc bezczelny, ale nie pozostawiasz mi wyboru - najwyrazniej czytac nie umiesz...

Dzienik Ustaw nr 32 poz. 262, Rozdział 4, paragraf 14, punkt 7

Akurat dzis w innym watku pojawil sie ten sam problem, cytujac kolege: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030320262

 

MAciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest taki zapis, pytanie tylko czy mnogie późniejsze zmiany nie objęły akurat tego zapisu. Nie będę się napinał i przyznam że nie wiedziałem o takim przepisie. Natomiast w przywołanym przez ciebie artykule są akurat sprzeczne ze sobą informacje:

"Jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec bezwładnościowy, to dopuszczalna masa całkowita ciągnącego ją pojazdu, musi wynosić minimum 1.33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy"...

"Jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec bezwładnościowy, to może być ciągnięta przez pojazd, którego masa własna jest co najmniej równa dopuszczalnej masie całkowitej przyczepy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec bezwładnościowy, to dopuszczalna masa całkowita ciągnącego ją pojazdu, musi wynosić minimum 1.33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy"...

"Jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec bezwładnościowy, to może być ciągnięta przez pojazd, którego masa własna jest co najmniej równa dopuszczalnej masie całkowitej przyczepy."

 

Tu faktycznie ten redaktorek sie nie wykazal. W rozporzadzeniu nie ma zapisu ze DMC przyczepy musi byc mniejsze niz MW holownika

To o czym pisze wynika z prawa o ruchu drogowym, nie ma znaczenia czy hamulec jest najazdowy czy nie i obowiazuje tylko dla kategorii B. Dla B+E nie ma juz takiego ograniczenia, nadal pozostaja jednak ze MW holownika nie moze byc mniejsza niz MW przyczepy. Ja dla swietego spokoju zrobilem kiedys B+E bo nie spelnialem warunku DMC przyczepy < MW holownika.

 

MAciej

 

Faktycznie jest taki zapis, pytanie tylko czy mnogie późniejsze zmiany nie objęły akurat tego zapisu.

 

Na pewno nie, obowiazuja nadal. Pytanko jak jest za granica?

U nas generalnie drogowka nie ma raczej pojecia o istnieniu takiego przepisu (pytalem juz z 10 patroli). Ale ubezpieczalnie na pewno o nim wiedza wtedy kiedy nam na tym nie zalezy.

 

MAciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jak jest za granica?

 

MAciej

 

Jeśli to oryginalny wytwór naszej biurokracji to pewnie za granicą nic o tym nie wiedzą ale może prawodawcy skopiowali coś co obowiązuje w całej unii i wtedy niektórzy mają problem. Akurat szybko podzieliłem 1970 przez 1300 i wyszło całkiem ładnie powyżej 1,5 więc nie jest źle w moim przypadku.

Edytowane przez waldy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam nie bijcie ale jestem nowy i dopiero się oswajam z waszym forum, z racji że szukam do wynajęcia przyczepy mam pytanie odnosnie masy przyczepy a hamulca najazdowego, masa własna octavii to 1400 kg, dmc przyczepy też 1400kg, czyli mogę zapiąć przyczepę z hamulcem najazdowym która ma w dowodzie dmc 1400kg? Tak? O moc auta się nie martwię bo 230 koni na pewno da radę i to nie pod jedną górkę:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam nie bijcie ale jestem nowy i dopiero się oswajam z waszym forum, z racji że szukam do wynajęcia przyczepy mam pytanie odnosnie masy przyczepy a hamulca najazdowego, masa własna octavii to 1400 kg, dmc przyczepy też 1400kg, czyli mogę zapiąć przyczepę z hamulcem najazdowym która ma w dowodzie dmc 1400kg? Tak? O moc auta się nie martwię bo 230 koni na pewno da radę i to nie pod jedną górkę:palacz:

 

Kilka postów wyżej jest: "Jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec bezwładnościowy, to może być ciągnięta przez pojazd, którego masa własna jest co najmniej równa dopuszczalnej masie całkowitej przyczepy." To chodzi o kat B prawa jazdy.

Ale: "Jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec bezwładnościowy, to dopuszczalna masa całkowita ciągnącego ją pojazdu, musi wynosić minimum 1.33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy" to musisz sam wyliczyć z dowodu rejestracyjnego.

A to o przepis którego nikt nie zna łącznie z policjantami a ja od godziny już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, hej. Wróciliśmy szczęśliwie z Chorwacji.

Jestem z siebie dumna. Ciągnęłam cepkę ponad 5mb , przejechałam ponad 3700km. Jechałam autostradą nawet 120km/h - choć tym nie powinnam się chwalić, bo są przecież ograniczenia. Skorzystałam z wielu Waszych rad, jak pakować, jak ciągnąć, jak stabilizować. I powiem Wam, że już wiem - podoba mi się cepkowanie. Wolniej się jedzie, ale można świat oglądać i mniej nerwowo niż przy dużej prędkości. Spać można o dowolnej porze , na dowolnie wybranym parkingu. A do cepki załadowaliśmy 5 rowerów i deskę surfingową. Urlop ze wszech miar udany . Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady.

A jeszcze jedno. Nadal nie umiem cofać z takim kolosem, ale sprytnie dawało się tak stawać, żeby zawsze do przodu.

Edytowane przez alegremente (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej. Wróciliśmy szczęśliwie z Chorwacji.

Jechałam autostradą nawet 120km/h - choć tym nie powinnam się chwalić,

Faktycznie szczęśliwy powrót, bo przy tej prędkości to by dużo z was nie zostało przy ...

Ja tez myślałem że koła w przyczepach się nie urywają ... ale to sobie można poczytać na forum w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szczęśliwy powrót, bo przy tej prędkości to by dużo z was nie zostało przy ...

Ja tez myślałem że koła w przyczepach się nie urywają ... ale to sobie można poczytać na forum w innym miejscu.

 

A człowiek myśli, że wraca w przyjazne strony....dlaczego nie potrafisz być miły, a jedynie zgryźliwy. Krzywdę można zrobić sobie wstając z łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Hej, hej. Wróciliśmy szczęśliwie z Chorwacji.

Jestem z siebie dumna. Ciągnęłam cepkę ponad 5mb , przejechałam ponad 3700km. Jechałam autostradą nawet 120km/h - choć tym nie powinnam się chwalić, bo są przecież ograniczenia. Skorzystałam z wielu Waszych rad, jak pakować, jak ciągnąć, jak stabilizować. I powiem Wam, że już wiem - podoba mi się cepkowanie. Wolniej się jedzie, ale można świat oglądać i mniej nerwowo niż przy dużej prędkości. Spać można o dowolnej porze , na dowolnie wybranym parkingu. A do cepki załadowaliśmy 5 rowerów i deskę surfingową. Urlop ze wszech miar udany . Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady.

A jeszcze jedno. Nadal nie umiem cofać z takim kolosem, ale sprytnie dawało się tak stawać, żeby zawsze do przodu.

 

Nie chcę się czepiać, ale to są głupie przechwałki jeśli chodzi o prędkość i nie chodzi o ograniczenia, ale o zdrowy rozsądek. Prosilibyśmy aby na Forum nie reklamować się tego typu wątpliwymi rekordami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.