Skocz do zawartości
bodzioklb

Klasy emisji spalin naszych pojazdow

Rekomendowane odpowiedzi

jacek00

Ja dalej ćwiczę :) Z homologacją nic nie ustaliłem, znalazłem jakiś artykuł z 2015, to co w DE nijak ma się do nas i ogólny zonk...

Homologację dostajesz przy kupnie nowego auta. Tak samo jak i przyczepy. Na podstawie tego auto jest rejestrowane przecież. WIęć gdzieś Twoja homologacja jest. W karcie pojazdu nie masz wpisu euro?

http://www.auto-swiat.pl/prawo/zakaz-wjazdu-dla-starych-aut-juz-w-2016/x4tzsm

Klasa1  - bez żadnej nalepki – to taka, z którą trzeba się będzie trzymać z daleka od centrów miast – trafią do niej benzyniaki zarejestrowane po raz pierwszy przed 1993 rokiem (!) i diesle zarejestrowane przed 1997 rokiem.

Klasa 2 - klasa „czerwona” – z nią też do ścisłego centrum nie wjedziemy –  dla diesli z pierwszą rejestracją w latach 1997- 2000. Może to zmartwić wielu właścicieli Passatów B5 i Golfów IV „w tedeiku” – oni też czasem wjeżdżają do miast!

Klasa 3 - klasa „żółta” – obejmuje diesle z lat 2001-2005. Według żyjących z naszych podatków posłów to są stare auta, których należy się pozbyć!

Klasa 4 - klasa, „zielona” – obejmuje benzyniaki zarejestrowane po raz pierwszy od 1993 do 2000 roku. Dla diesli przepisy są znacznie bardziej restrykcyjne – zieloną nalepkę otrzymać będą mogły ropniaki z lat 2006-2009

Klasa 5 - klasa „niebieska” – dla benzyniaków zarejestrowanych od 2001 roku i diesli od 2010 roku.

Czyli jak w Polsce jak w artykule : nieudolne kopiowanie tego co już gdzieś jest

Jakie nieudolne kopiowanie i czego? Co to w ogóle ma wspólnego z Viatollem?

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Homologację dostajesz przy kupnie nowego auta. Tak samo jak i przyczepy. Na podstawie tego auto jest rejestrowane przecież. WIęć gdzieś Twoja homologacja jest. W karcie pojazdu nie masz wpisu euro?

Jakie nieudolne kopiowanie i czego? Co to w ogóle ma wspólnego z Viatollem?

Auto jest stare i nie ma informacji o emisji spalin

Kopiowanie pomysłu jaki jest wdrożony gdzieś już - przeczytaj dokładnie artykuł i zobaczysz, że parafrazowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Przeryłem swoje papiery zakupu ostatniego auta- rocznik 2004, w papierach z DE i tłumaczeniu jest info o EURO 3, niestety nikt tego nie wpisał do DR i Karty Pojazdu. na tym akurat aucie mi nie zależy, żeby mieć to wbite, ale w kolejnym już tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Po roczniku tego auta dostaniesz właśnie taką klasę emisji spalin do Viatolla czyli euro 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Po roczniku tego auta dostaniesz właśnie taką klasę emisji spalin do Viatolla czyli euro 3

To wiem...i pisałem wcześniej. Dywagacje dotyczą innej sprawy i innych przypadków

Najgorsze jest to, że ktoś przeczyta ostatni post dwa i pisze swojego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi