Skocz do zawartości

Klasy emisji spalin naszych pojazdow


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

No i jakie kroki podjąłeś ? Jak zdobyłeś homologację ?

 

 

 

Pojechałem do ASO, poprosiłem o świstek dotyczący specyfikacji mojego auta z dokładnym wyszczególnieniem spełnienia danej normy emisji spalin, postawili pieczątkę pod tym i to wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W najbliższym mi salonie rozkodowali VIN i powiedzieli jakie EURO , a zarazem, ze żadnego zaświadczenia mi nie wystawią i pieczątki również nie

 

Może napisz do producenta albo do głównego przedstawiciela marki w PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem. Tak więc nie jest wymagany żaden twardy dowód rejestracyjny - może chodzi, że w twardym DR w noworejestrowanych autach wpisuje się już normę Euro. Natomiast aby być przypisanym do kategorii euro innej niż euro 2 należy, zgodnie z art 6. rozporządzenia w sprawie wnoszenia i rozliczania opłat elektronicznych, przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające normę Euro.

 

art 6.

W przypadku gdy użytkownik nie przedstawi dokumentów umożliwiających określenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu lub klasy EURO, pojazd zostanie przyporządkowany przez pobierającego opłatę elektroniczną do najwyższej stawki opłaty elektronicznej dla danej kategorii pojazdów zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 13ha ust. 6 ustawy. Zmiana przyporządkowania pojazdu do danej stawki opłaty elektronicznej następuje po przedstawieniu przez użytkownika odpowiednich dokumentów.

 

Tak więc do potwierdzenia klasy EURO wystarczy jakikolwiek dokument potwierdzający.

 

W najbliższym mi salonie rozkodowali VIN i powiedzieli jakie EURO , a zarazem, ze żadnego zaświadczenia mi nie wystawią i pieczątki również nie 

 

To niech Ci wydrukują to co rozkodowali z danymi Twego auta. Wg tego co powyżej wkleiłem powinno wystarczyć.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wyrabiałem Viatoll to pani powiedziała, że od rocznika 2010 jest klasa Euro 5

 

W teorii tak jest, w praktyce niekoniecznie. Moje auto zostało wyprodukowane w drugiej połowie 2010 i ma Euro 4. Mimo, że były modele starsze z "piątką". Być może auta "na Polskę" musiały już mieć Euro 5, na zachodzie niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak jest, w praktyce niekoniecznie. Moje auto zostało wyprodukowane w drugiej połowie 2010 i ma Euro 4. Mimo, że były modele starsze z "piątką". Być może auta "na Polskę" musiały już mieć Euro 5, na zachodzie niekoniecznie. 

 

U mnie auto z polskiego salonu, wyprodukowane pod koniec 2010 roku i też mam Euro 4. Więc chyba nie do końca prawdą jest, że od rocznika 2010 jest Euro 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wprowadzono obowiązkowe spełnianie normy, były dostępne (zarówno w PL jak i na zachodzie) modele spełniające wyższe klasy norm emisji niż wymagane w danym czasie przepisami. Auta te miały (na zachodzie, u nas chyba nie) rozmaite proekologiczne dotacje lub ulgi podatkowe lub ulgi przy opłatach drogowych, stąd część nabywców się decydowała na zakup modelu spełniającego wyższe normy, bo mogło to być opłacalne. (osobiście jeździłem iveco euro 5 (z adBlue) w 2005 roku, czyli 4 lata przed wprowadzeniem tej normy. Auto to płaciło wówczas znacznie niższe stawki na autostradach i dlatego firmie się opłacało go zakupić) Były też odchyłki w drugą stronę, niektóre koncerny miały zaklepane czasowe odstępstwa i sprzedawały silniki spełniające niższe klasy jeszcze przez kilka miesięcy po dacie w której dana norma zaczęła obowiązywać - ostatnio taką ulgę miał fiat, który sprzedawał auta z multijetem euro 5 jeszcze przez prawie rok po wejściu euro 6.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej ćwiczę :) Z homologacją nic nie ustaliłem, znalazłem jakiś artykuł z 2015, to co w DE nijak ma się do nas i ogólny zonk...

 

http://www.auto-swiat.pl/prawo/zakaz-wjazdu-dla-starych-aut-juz-w-2016/x4tzsm

 

  • Klasa1  - bez żadnej nalepki – to taka, z którą trzeba się będzie trzymać z daleka od centrów miast – trafią do niej benzyniaki zarejestrowane po raz pierwszy przed 1993 rokiem (!) i diesle zarejestrowane przed 1997 rokiem.
  • Klasa 2 - klasa „czerwona” – z nią też do ścisłego centrum nie wjedziemy –  dla diesli z pierwszą rejestracją w latach 1997- 2000. Może to zmartwić wielu właścicieli Passatów B5 i Golfów IV „w tedeiku” – oni też czasem wjeżdżają do miast!
  • Klasa 3 - klasa „żółta” – obejmuje diesle z lat 2001-2005. Według żyjących z naszych podatków posłów to są stare auta, których należy się pozbyć!
  • Klasa 4 - klasa, „zielona” – obejmuje benzyniaki zarejestrowane po raz pierwszy od 1993 do 2000 roku. Dla diesli przepisy są znacznie bardziej restrykcyjne – zieloną nalepkę otrzymać będą mogły ropniaki z lat 2006-2009
  • Klasa 5 - klasa „niebieska” – dla benzyniaków zarejestrowanych od 2001 roku i diesli od 2010 roku.

 

Czyli jak w Polsce jak w artykule : nieudolne kopiowanie tego co już gdzieś jest

 

Idąc po viabox nic nikogo nie obchodzi, diesel, benzyna czy LPG :) Niech żyje Polska

 

Dzwoniąc do DEKRA Polska- mogę sobie kupić wg tego co w strefach ekologicznych w DE jest czyli nalepkę EURO4 ( zielona) za 89 PLN, u nas nic ma to do rzeczy do określania stawek viatoll :)

 

https://www.dekra.pl/Article/31/Nalepka%20ekologiczna/Formularz%20zgloszeniowy

 

Dlatego najlepiej kupować auto w DE z koniecznie określoną klasą emisji spalin i dopiero wtedy kupując VIABOX stawkę określa się na podstawie tego co już w naszym twardym DR jest. O matko !!  :blagac:  :blagac:  :blagac:  

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto w PL, mam w dowodzie rejestracyjnym od zawsze wpis:

 

 

--- (V.9) POZIOM EMISJI SPALIN - EURO 6 --

Być może istnienie tego wpisu jest od jakiegoś czasu dopiero, więc tak jak radził kolega wyżej: trzeba biec do wydziału komunikacji, niech Ci wpiszą.


W drugim, starszym samochodzie - też kupiony w PL (ma teraz 9 lat), w dowodzie wpisu nie ma, ale było dołączone do dokumentów samochodu świadectwo homologacji, w którym też jest wpisana norma (w tym przypadku Euro-4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.