Skocz do zawartości

Klasy emisji spalin naszych pojazdow


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale to tylko wg rocznika- a załatwiał ktoś sobie faktyczne dane swoich emisji spalin w aucie? Bo znam przypadki, ze rocznikowo auto jest EURO 3 , a nadaną klasę EURO4 bo homologacja na to pozwoliła ( ileś katalizatorów i coś tam jeszcze  i dane z BRIEF niemieckiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Płaciłem za euro6 jak za euro zero bo nie miałem twardego dowodu. Nie pomagają tłumaczenia ze to nowy model samochodu, tylko euro6. Brak twardziela = euro0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem za euro6 jak za euro zero bo nie miałem twardego dowodu. Nie pomagają tłumaczenia ze to nowy model samochodu, tylko euro6. Brak twardziela = euro0

Ciekawe czy ma to jakieś odzwierciedlenie w przepisach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa emisji spalin wpisana jest w DR. Przynajmniej u mnie

U mnie w twardym nie ma nic wpisane. Auto kuponie w 2011 a w zeszłym roku wykupione z leasingu i przerejstrowane, więc jest nowy DR.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wpisanej w żadnym z dowodów, naklejek żadnych nie mam- stąd moje pytanie, czy ktoś w tym temacie działał i ma doświadczenie w zdobyciu certyfikatu, homologacji czy jak to się zwie. 

I wybaczcie, ale szukam konkretnych Waszych doświadczeń  :) Umiem korzystać z google i czytać też potrafię.

 

Jutro podzwonię trochę i napiszę co znalazłem- jak znajdę. Polska to dziki kraj...

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to tylko wg rocznika- a załatwiał ktoś sobie faktyczne dane swoich emisji spalin w aucie? Bo znam przypadki, ze rocznikowo auto jest EURO 3 , a nadaną klasę EURO4 bo homologacja na to pozwoliła ( ileś katalizatorów i coś tam jeszcze i dane z BRIEF niemieckiego).

Miałem podobną sytuację, tylko odwrotną. Musiałem przy rejestracji viatolla mieć wyciąg z homologacji, bo nie potrafili ustalić normy wg swoich danych. Mam wersję auta miedzyliftową, występująca z euro 4 i 5. I trzeba było udowodnić 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wbita jest norma euro... chyba teraz to juz standard.

 

No ja mam DR wydany w zeszłym roku, normę mam chyba Euro 5 (nie pamiętam), i niczego mi do DR nie wbijali :D W dowodzie z 2011 roku też niczego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, tylko odwrotną. Musiałem przy rejestracji viatolla mieć wyciąg z homologacji, bo nie potrafili ustalić normy wg swoich danych. Mam wersję auta miedzyliftową, występująca z euro 4 i 5. I trzeba było udowodnić 4.

 

No i jakie kroki podjąłeś ? Jak zdobyłeś homologację ?

 

 

U mnie tez wbita jest norma euro... chyba teraz to juz standard.

 

Może i tak być w chwili kiedy chodzi o nowe auta, a jeżeli mówimy o dziadkach nastoletnich to już tak nie jest :)

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to że od 2011 roku można dopisać normę emisji spalin do DR

 

Znalazłem taki artykuł może Ci pomoże.

 

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/art/7213960,o-emisji-spalin-w-dowodzie-rejestracyjnym-samochodu,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.