Skocz do zawartości
bodzioklb

Klasy emisji spalin naszych pojazdow

Rekomendowane odpowiedzi

Boorbon

Ja w/g rocznika mam E5 a w homologacji E4 ,kupowałem auto bez filtra cząstek.Czyli jak go zarejestrują w Viatolu ?

Norme emisji spalin może na drodze próbować sprawdzić Inspekcja Transportu Drogowego,dla nich ważne jest to co zapisane w homologacji,natomiast kara za podanie nie zgodnych ze stanem faktycznym danych to min.3000pln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Wczoraj odbierałem VIABOX i według rocznika napisali mi E0.

Bez żadnych świadectw :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciej_p

Norme emisji spalin może na drodze próbować sprawdzić Inspekcja Transportu Drogowego,dla nich ważne jest to co zapisane w homologacji,

Ale sprawdzic moga tylko na podstawie danych producenta, badan laboratoryjnych pezeciez na drodze nie zrobia.

Co ciekawe u mnie w oryginalnej homologacji widnieje EUR4, Viatoll'om z rocznika 2009 tez wychodzilo EUR4. VIN po rozkodowaniu podal EUR5 (mam filtr).

Napisalem do producenta prosbe o interpretacje i ... wydali korekte swiadectwa homologacji juz z EUR5.

MAciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Niby nie problem z tym wszystkim. Najśmieszniejsze jest to,że w 3 OSK  nie potrafili tego zrobić, salon VW też nie, a w punkcie zakupu viabox tylko po roczniku i już :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

bo tam zawsze jest po roczniku :niewiem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

bo tam zawsze jest po roczniku :niewiem:

Niby to wiedziałem, ale jak to ja drążyłem i męczyłem bułę tu i tam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Dla mnie to i dobrze że jest po roczniku bo jakby trzeba było jeszcze załatwiać jakieś  homologacje i inne papierzyska

to dopiero był by cyrk, tym bardziej że jak rejestruje na moim koncie nie swoje auto lub auto sprowadzone z zagranicy

gdzie wjeżdżam  w Polsce na stacje benzynową i po kilu minutach mam pudełeczko. :]

Edytowane przez Cezarr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ale najśmieszniejsze że kupując pudełeczko na nowe auto, które ma miękki dowód dostajesz euro0 i max stawki. Dopiero jak masz twardy dowód to zmieniają na euro6. Taki numer wymyślili :)

Edytowane przez jacekzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

I kasiorka wpada do kasy :]  i już sa budowane nowe drogi i remontowane stare :yay:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Słabe to wszystko i tak ( jak wiele w tym kraju) :) Mając staruszka holownik i dostając normę EURO 2/3 z automatu niekoniecznie będzie to zgodne z rzeczywistością. Szukać i załatwiać homologację to konieczność :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

A jaka jest przyznawana klasa emisji "z automatu po roczniku" dla rocznika 2011? Chodzi mi o diesla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

A jaka jest przyznawana klasa emisji "z automatu po roczniku" dla rocznika 2011? Chodzi mi o diesla.

WG wszystkich norm rocznikowych z tego co widać w tabelach EURO 6

Edytowane przez AgaMar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

Faktycznie chyba będzie Euro 5, ale z punktu widzenia opłat via toll i tak nie najgorzej.

A swoją drogą to Euro 6 bardzo znacznie obniża dopuszczalną emisję tlenków azotu, co automatycznie wymusza obniżenie temperatury spalania. Czyli EGR musi podać więcej spalin, a wtryskiwacze dają bogatszą mieszankę. W efekcie zużycie paliwa rośnie, osiągi spadają, a zanieczyszczenie kolektora dolotowego rośnie. Bez sensu to, ale pseudoekologia tryumfuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dla viatoll euro 5 i euro 6 ma taką samą stawkę, 20gr/km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi