Skocz do zawartości

Dodatkowe zabezpieczenie


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie. w tym sezonie mam zamiar zacząć jeździć przyczepą. naszły mnie jednak myśli, iż zwiedzając Polskę można sięnatknąć na nieuczciwych. wpadłęm na pomysł, iż mozna wyposażyć przyczepę w sejf jakich pełno na allegro. można go umocować na stałe p rzyczepie w mniej dyskretym miejscu na tyle silnie że nie pozwoli go na wyrwanie ani na otwarcie( w miare oczywiście mozliwośći i pomysłowości nieuczciwego). poprostu nie mam zamiaru chodzić zdokumentami i pieniązkami kluczykami z samochodu na plaże. wolałbym iść np tylko z kluczykami od przyczepy.

swoją drogą nad zabezpieczeniem przyczepy też musze pomyśleć bo mam zamiar wozić radio, które troche kosztuje i może kusić.

prosze zatem o opinie lub może inne sugestie wprawionych w turystyke kolegów.

pozdrawiam, tommi, rybnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Były przyczepy w których fabrycznie montowano małe sejfy - jednak wydaje mi się, że jedynym miejscem gdzie można by było taki sejfik solidnie przyocować jest podłoga, o reszcie nawet nie ma co myśleć - jest to wszystko za dalikatne.

Druga sprawa to taka, czy prędzej nie ukradną całej przyczepki niż okradną przyczepę :D.

 

Jeśli zdecydujesz się na taką skrytkę, to ja dołozył bym jeszcze autoalarm do przyczepy :D z czujkami ruchu. Myśle, że on mógłby wystraszyć złodzieja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myśle, że sam sejf to za mało... lepiej coś pomyśleć nad lepszym zamkiem w drzwiach przyczepy, albo jak Tomii wspomniał nad alarmem. To najprędzej odstraszy złodzieja, nawet próbując całą przyczepe kradnąć. Dodatkowo jakieś zabezpieczenie na zaczep przyczepy... a wtedy i mała skrytka wystarczy we wnętrzu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde powiedziawszy jeszcze przyczepy nie mam , ale myśle to sie zmieni w poniedziałek.

jak dostane przyczepę na plac to coś pomyśle nad zamknięciem dodatkowym drzwi, natomiast zabezpieczyć hak przed ciągnięciem przyczepy treż dla mnie nie ma większe problemu, ale musze mieć najpierw hak na placu i troche :D w twoarzystwie mojego serdecznego kolegi Heńka, który w takiej sytuacji sprawdza sie wyśmienicie.

gdy tylko coś wymyśle zaraz sie pochwale.

w kwesti alarmu jeste też wiele do wykombinowania, ale jeszcze o tym napisze jak rozeznam sytuacje w alarmach.

pozdrawiam, tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Jaro za wyszukanie alarmów :) Tylko ja bym poszukiwał coś na 12V, bo mam baterie słoneczną i z niej bym czerpał darmowy prąd zamiast zmieniać baterie co jakiś czas. Jakąś samochodówkę może wmontuję, albo motocyklowy alarm( reaguje na wstrząsy). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem - alarm ma z boku wejście na zasilacz (nie pamiętam ile volt). Sprawdź w opisie może jest napisane.

 

Z autopsji wiem że sufitowy działa nieźle :) Bateria (4xR14) wytrzymuje około pół roku). Jest sygnalizacja potrzeby wymiany baterii - jak sygnalizuje to podziała jescze z miesiąc (sprawdzone), może dłużej.

 

Jak włączysz masz ok. 30 sek na wyjście. Jak Cię czujka zobaczy wydaje pik i masz ok. 5 sek na wyłaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele co wysłałeś linki działały na baterie R14 lub na 6V. W sumie za cenę 120zł można już jakiś samochodowy najprostszy znaleźć...na allegro są takowe. W sumie tylko kasa i wszystko można mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pomysł z sejfem na jaki wpadłem jeszcze w zeszłym roku nie jest pozbawiony sensu skoro i Wy o tym myślicie. Sejf mam już zakupiony i czeka na montaż. Jest to w zasadzie skrzynka na kasę i drobne dokumenty (na urlop jak znalazł). Ma podwójne dno. Jedno przykręca się do podłoża i na nie wsuwa się całą skrzynkę. Po zamknieciu kluczem wszystko trzyma się razem. Zaletą tego jest to, że skrzynkę można zabrać do samochodu bez demontażu czegokolwiek.

Drzwi:

zakupiłem cos takiego (czekam na dostawę):

http://sklep.campotur.pl/szczegolytowaru.php?idtow=17037&kategoria=201&od=0&idk=60680&idpp=0&hasid=viwycase

Oprócz zabezpieczenia drzwi ma to jeszcze funkcję poręczy. Cena duża, ale ze względu na dwie funkcje zdecydowałem się na to. Są jeszcze Security 46 i Security 31, ale do nich trzeba dokupić zamek montowany na drzwiach i wychodzi wtedy drożej.

Okna:

Są (również na allegro) alarmy montowane na oknach (mozna wykorzystać również do drzwi) proste i tanie (2-3 złote), ale tam gdzie serwisowałem przyczepę poradzono mi jeśli już to centralną sufitową czujkę taką jak zaproponował Jaro.

Zaczep:

Wg mnie najlepsze sa te które zabezpieczają przyczepę zarówno odczepioną jak i przyczepioną do samochodu.

 

Wszystkie zabezpieczenia służą tylko jako utrudnienie złodziejowi, jak przesadzimi to sami będziemy się męczyć. Niestety nie ma dobrych zabepieczeń, tzn. w 100% pewnych i "niezauważalnych" przez właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy - nie wiem co masz na myśli pisząc sejf, ale chodziło Ci chyba o zwykłą kasetkę - jak np. te co tu są http://www.metalkas.com.pl/kasety-dno2.html.

 

Podwójne dno to faktycznie świetny pomysł. Kastekę można przykręcić w dowolnym miejscu (nawet niezbyt wygodnym do "grzebania") i na czas załadunku/rozładunku po prostu wyjmować.

A tą górną blachę można wywalić. :)

 

Mamy takie cudo zamontowane. Był to gratis otrzymany kiedyś z czymś i właściwie do niczego nie potrzebny - aż do momentu znalezienia zastosowania w przyczepie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.