Skocz do zawartości

Węgry północno-wschodnie


ed1611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżeństwo serdecznie

 

W tym roku, wspólnie z małżonką i dorosła córką zamierzamy udać się z przyczepą na Węgry. Startujemy 9.07 (sobota) z W-wy aby dotrzeć na miedzylądowanie w Sromwcach Niznych. W zalezności od sił, albo 10, albo 11 ruszamy do Egeru przez Kezmarok - Poprad - Rożnava - Tornala - Ozd - do Egeru, na Kemping Tulipan. W Egerze zamierzamy znaleźć dzień na Miskolc Tapolca i wizytą w skalnych termach. Po kilkudniowym pobycie w Egerze zamierzamy ruszyć do Tokaju, a następnie do Sarospatak. Potem powrót do kraju. Mam wielką prośbę do Szanownego Koleżeństwa o wszelkie porady, opinie , sugestie i dobre rady. Są one niezwykle przydatne.

 

Bardzo dziękuję. ed1611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest Twój pierwszy wyjazd na Węgry ?. Moja skromna uwaga dotyczy planowanego przez Ciebie głównego pobytu w Egerze. Zamiast w Egerze zatrzymałbym się w Bogacs na kempingu z basenami termalnymi b. blisko Egeru i z tego miejsca wybierał się na zwiedzanie Egeru, Miszkolca i innych miejsc. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest Twój pierwszy wyjazd na Węgry ?. Moja skromna uwaga dotyczy planowanego przez Ciebie głównego pobytu w Egerze. Zamiast w Egerze zatrzymałbym się w Bogacs na kempingu z basenami termalnymi b. blisko Egeru i z tego miejsca wybierał się na zwiedzanie Egeru, Miszkolca i innych miejsc. Pozdrawiam Lucek.

 

Nie wiem co masz do miejscowości Eger, jest na pewno ciekawsza od wioski Bogacs, w której na dodatek remontowane są teraz baseny. Wszystko zależy od tego jak spędzacie czas. Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ed1611! kemping Tulipan w Egerze jest bardzo fajny ale ma jedną wadę - do kapieliska termalnego jest ok. pół godzinki na piechotkę albo konieczność płacenia za parkowanie przed termami. Ale w zamian do Doliny Księżnej Pani (same piwniczki winne!!!!) rzut beretem!

Pozdrwaiam kubryk1

Witam koleżeństwo serdecznie

 

W tym roku, wspólnie z małżonką i dorosła córką zamierzamy udać się z przyczepą na Węgry. Startujemy 9.07 (sobota) z W-wy aby dotrzeć na miedzylądowanie w Sromwcach Niznych. W zalezności od sił, albo 10, albo 11 ruszamy do Egeru przez Kezmarok - Poprad - Rożnava - Tornala - Ozd - do Egeru, na Kemping Tulipan. W Egerze zamierzamy znaleźć dzień na Miskolc Tapolca i wizytą w skalnych termach. Po kilkudniowym pobycie w Egerze zamierzamy ruszyć do Tokaju, a następnie do Sarospatak. Potem powrót do kraju. Mam wielką prośbę do Szanownego Koleżeństwa o wszelkie porady, opinie , sugestie i dobre rady. Są one niezwykle przydatne.

 

Bardzo dziękuję. ed1611

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz do miejscowości Eger, jest na pewno ciekawsza od wioski Bogacs, w której na dodatek remontowane są teraz baseny. Wszystko zależy od tego jak spędzacie czas. Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

Najbliżej z Cieszyna jesli sie rozchodzi o termy wegierskie to Komarom. Autocamping jest na terenie term i można sie kąpac do woli .Byłem tam wiele razy i nigdy nie narzekałem .Własnie w tą niedziele znów tam zawitam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sporo informacji. Lucek 26 - tak to rzeczywiście moja pierwsza wyprawa z przyczepą na Węgry. Owszem, bylem na Węgrzech parokrotnie, ale dawno temu, no i na wycieczkach. kubryk1 i jacol - dzieki Wam dowiedziałem sie basenach termalnych - w sumie pół godzinki to niewiele, zawsze to jakiś spacer, - po kąpieli winko smakuje podwójnie. Rozważałem wariant z Bogacs, ale jednak sa tam znacznie posunięte remonty term. Eger to jednak Eger.

 

Bardzo prosiłbym Koleżeństwo o podpowiedzi w zakresie podróży opisaną przeze mnie trasą, czy nie ma gdzieś po drodze niespodzianek, o których wiadomo wczesniej. Chciałem jechać inną trasą przez Piwniczną, ale tam może przejechać pojazd do 2,5 t i niestety ta trasa jest najbardziej optymalna.

 

Może też jakieś informacje o samym Egerze, gdzie można napić sie dobrego winka za przyzwoita cenę, a które miejsca omijać wielkim łukiem. Może jakieś informacje o mieścince Tokaj, czy Sarospatak. Pozdrawiam ed1611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym Bogacs ? jest remont czy jest normalnie czynne ?

 

Jeszcze jedno pytanie ... Czy zna ktoś fajny camping z darmowym wstępem na baseny jak najbliżej Cieszyna ?

 

Jeśli ja bym wybierał wg odległości od Cieszyna to na 100% Buk ( język obowiązujący - niemieckibrawo.gifi wszędzie standard wymuszony przez klienta z Austrii) ale wstępy jednak niestety trochę kosztują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja bym wybierał wg odległości od Cieszyna to na 100% Buk ( język obowiązujący - niemieckibrawo.gifi wszędzie standard wymuszony przez klienta z Austrii) ale wstępy jednak niestety trochę kosztują .

 

Jak wybierzesz camp przy basenach,to wejście jest w cenie campingu :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że do Buk od Cieszyna jest 400 km a do Komarom 273 km

 

Tak - tylko, że ja z tn24camping.gif jeżdżę właściwie tylko autostradami i tu już nie ma tak wielkiej różnicy. Jeździłem też po Węgrzech i Słowacji zwykłymi drogami i mimo wszystko wolę dołożyć parę kilometrów, ustawić tempomat, dać odpocząć prawej nodze - wiem wygoda trochę więcej kosztuje ale się człowiek starzeje i "wygodnieje" waytogo.gif

 

Cholerka , wbiłem w nawigację Komarom i z Bielska -B pokazała mi 360 km. :niewiem:

 

Ps. Próbuje się do Ciebie dodzwonić na tel. podany na CT i ten podany na K.PL bez skutku :oslabiony:

 

Wbij najkrótszą drogę to Ci wyjdzie wiele krócej - coś koło 300km

Edytowane przez gluszec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sporo informacji. Lucek 26 - tak to rzeczywiście moja pierwsza wyprawa z przyczepą na Węgry. Owszem, bylem na Węgrzech parokrotnie, ale dawno temu, no i na wycieczkach. kubryk1 i jacol - dzieki Wam dowiedziałem sie basenach termalnych - w sumie pół godzinki to niewiele, zawsze to jakiś spacer, - po kąpieli winko smakuje podwójnie. Rozważałem wariant z Bogacs, ale jednak sa tam znacznie posunięte remonty term. Eger to jednak Eger.

 

Bardzo prosiłbym Koleżeństwo o podpowiedzi w zakresie podróży opisaną przeze mnie trasą, czy nie ma gdzieś po drodze niespodzianek, o których wiadomo wczesniej. Chciałem jechać inną trasą przez Piwniczną, ale tam może przejechać pojazd do 2,5 t i niestety ta trasa jest najbardziej optymalna.

 

Może też jakieś informacje o samym Egerze, gdzie można napić sie dobrego winka za przyzwoita cenę, a które miejsca omijać wielkim łukiem. Może jakieś informacje o mieścince Tokaj, czy Sarospatak. Pozdrawiam ed1611

 

 

 

Kolego, jeśli mogę coś podpowiedzieć to przejazd przez Piwniczną na Słowację to"droga przez mękę". Dużo osuwisk, ruch wahadłowy etc. Polecam przekroczenie granicy w Muszynie/Leluchów przez most Wyszechradzki. Droga o niebo lepsza po naszej i Słowackiej stronie.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baretek 2ab - witaj - nie zamierzam przekraczać granicy w Piwnicznej, a w Sromowcach (chyba) Wyżnych. Po lekturze i róznych podpowuedziach postanowiłem włączyć jeszcze pobyt w Tiszaujvaros. Wydaje mi się, że miejsce zacne.Pozdrawiam wszystkich , którzy zainteresowali się moim tematem, dziękuję za dotyczczasowe podpowiedzi i posty, prosze także o dalsze. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.