Skocz do zawartości

Węgry północno-wschodnie


ed1611

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz pewnie było by fajnie ale urlop mamy dopiero od 15.08 tak więc może wy jeszcze raz sie wybierzecie ?????

a gdzie byliście dokładnie ??

ile się czeka na taki paszport lub dowód wie ktoś ?

dam rade załatwić do 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Piotruś że dojechałeś w całości :palacz:. Dawid-byliśmy tydzień w Hajduboszormenach k.Debreczyna a potem tradycyjnie na tydzień do Bogacsa.Pierwsza lokalizacja to rewelacyjny camping z basenami,tylko okolica jakaś taka mało ciekawa.W temacie paszportu to zacznij załatwiać bo jest sezon i kolejki w urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Temat powyższy cieszył się sporym zainteresowaniem. Po moim prawie 3 tygodniowym pobycie w północno-wschodnich obszrach Węgier - powiem krótko - było suuuuper. I to zarówno pod względem pogody (sloneczko), jaki i turystycznych atrakcji, jakich doświadczyłem. Krótko je opiszę, może komuś jeszcze się przydadzą.

 

1. Eger i kemping Tulipan.

 

Extra. Miasto cudowne. Baseny termalne cudowne i tanie. Polacy wszechobecni. Jedzenie smakowite. Kemping Tulipan bardzo fajny, szczególnie ważna kwestia - wlaściciel mówi po polsku i wielka chwała dla Niego. Szkoda tylko, że turyści z Polski - rejestracje RZE - to podkarpackie , (sąsiedzi z namiotów obok) , kiedy widzieli, że jeden facet i dwie drobne panie (żona i córka) - siłują się z ustawieniem przyczepy, nawet się nie ruszyli, całe szczęście, że byli inni - z Niemiec i Szwecji i oni pomogli, tak jak na kempingach bywa, No cóż - bylo mi przykro. Dolina Pięknej Pani - to przepiękne i smakowite miejsce. Win egerskich - bialych i czerwonych - hektolitry, a jakie smakowite. Poza tym, można w piwniczkach winnych kupić winko do własnego szklanego pojemnika, a potem delektować się. 2 litry szlachetnego trunku - 900 forintów. Piwniczka nr 17 z fantastycznym panem dziadkiem - mająca ponad 200 lat miała chyba najsmaczniejsze winko. Warto z tego miejsca pojechać na małą wycieczkę do Egerszalok. Fantastyczne i nowoczesne SPA - wstęp 2500 Ft. Warto też zobaczyć Góry Bukowe i urokliwe wioseczki. Żal było opuszczać Eger.

 

2. Tiszujvaros.

 

Kemping bez drzew, ale bardzo fajny. Można zrobić wycieczki do Miskolca Tapolki. Baseny termalne w skałkach to bardzo fajna atrakcja. Polecam.

 

3. Tokaj

 

Kemping tuż za mostem na Cisie. Troszkę gorsze sanitariaty, ale w Polsce widzialem dużo gorsze. Restauracyjka na miejscu, dobra zupka halaszlo, dobry gulasz, no i dobry trunek - tokajski trunek. Misteczko sliczne, domki stareńkie, wszystkie oyginalne, bo nie było potrzeby odbudowy, co krok piwniczki, winnice i różne rodzaje tokaju. Kiedy podsumowałem winne doznania smakowe, jednak bardziej skłaniam się ku typom win egerskich, ale to tylko moje wrażenia.Bardzo polecam

 

4. Sarospatak

 

2 kempingi naprzeciw siebie. Ten, na którym byłem, był bardzo zadbany, czysty, z własnym basenem (nietermalnym) no i droższym. Po przecinej stronie ulicy był drugi kempin, gorzej urządzony, ale z dostępem do wód termalnych. Trochę tańszy. Zaplecze w Sarospatak bardzo dobre, można bardzo miło spędzić czas, zjeść, Piwniczek niestety brak. Trunek należy nabywać w okolicznych sklepach. Ceny raczej jak w Polsce, a może troszkę taniej. Fantastyczne pomidory, papryka, kukurydza arbuzy, śliwki, mandarynki, i w ogóle, cudownie było w płn-wsch Węgrzech. Polecam. Slowo - na prawdę warto.

 

ed1611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też już po urlopie dowód dla małej Majki udało się załatwić w dniu wyjazdu.

wakacje na Węgrzech można zaliczyć naprawdę do udanych pod względem wypoczynku no i pogody.

miasteczko bogacs naprawdę fajne i do okoła jest co zwiedzić, baseny po remoncie ok.

troszkę się bałem że moje stare autko nie da rady objechać ale się udało 1500 km zaliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najogólniej rzecz biorąc - powiedzieć należy, że fajny to kawalek Węgier, a ja w przyszłym roku wrócę tam, no może jeszcze poszerzę znajomość tego regionu o kilka miejscowości. pozdrawiam wszystkich. :kawa:

 

ed1611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.