Skocz do zawartości

Etykieta Karawaningowa


robin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

CZEŚĆ

- przejazd pojazdem lub zestawem po kempingu bardzo powoli - dla bezpieczeństwa innych, oraz aby się nie kurzyło .

- nidopałki - pety -własne popiołki

- "łacina" Polak potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałby by to co napisał Robin było nie tylko na papierku ale także w życiu na codzień,fajnie by było liczyć na pomoc,i odpowiednie zachowanie sąsiadów ,ale przede wszystkim zacznimy od siebie i może to my dajmy przykład ,przecież skąd wzieło się te 300 osób razy XXXX :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba pomysł tych zasad, wszyscy je tak naprawdę znamy, ale pewnie każdy gdzieś tam jakieś małe odstępsto zrobił. Najciekawsze jest i myśle bardzo godne wprowadzenia wzajemna pomoc na drodze. To się wzięlo z starej anglii i kierowców ciężarówek.

Miałem kiedyś taką sytuację, że przyjechałem późnym wieczorem na camping w Trokach pod Wilnem i jedyne miejsce jakie na szybko znalazłem było w takiej niszy. Rano spadł deszcz i po śliżkiej trawie nie mogłem przez długi okres czasu wyjechać. Obok stał RODAK który nawet palcem nie kiwnął by mi pomóc, i jak to oczywiście bywa pierwsi przyszli niemcy ..... i jak już szli udało sie za nastym razem z tego wyjechać. Tak sobie wtedy pomyślałem, że źle sie dzieje w naszym kraju - zawiść, złośliwośc - nie wiem, nie rozumiem - jest mi to obce.

 

Jedyne co mnie zastanwawia, to stawanie w taki sposób, by drzwi nie patrzyły na siebie - to jest często niemożliwe, bo albo z przyczpą nie da sie wjechać inaczej, albo na polu typu BORKI wszyscy staja losowo i jak sie nie stanie to sie komuś patrzy w drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Pisze sie o dobrym zachowaniu na kempingu a w zyciu codziennym nikt tego nie przestrzega.smieci wszedzie na kempingu,libacje do 4 rana, nie wspomne juz aby ktos pomogl ustawic przyczepe czy rano powiedzial magiczne slowo ,,dzien dobry". Jak wreczylem ten regulamin dobrego zachowania jednemu panu (wiek okolo 65-70 lat) to sie na mnie pogniewal, poniewaz chcial nagminnie wejsc do naszej przyczepy.zwracajac uwage sasiadom o godzinie 2.30 aby wylaczyli radio i zachowywali sie nie co ciszej dostalem wiazanke ze oni tez zaplacili i moga robic co chca ! Tak to wyglada na kempingach w naszym kraju.sa to doswiadczenia z tego roku z 4 kempingow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny że na każdym kempingu może się przydarzyć komuś taka właśnie sytuacja, każdy z nas jest inny i dlatego
inaczej podchodzimy do takich sytuacji, mnie osobiście nie przeszkadza jeżeli ktoś się bawi głośniej,co nie oznacza
że popieram takie coś :nono:  chodzi mi tylko o to że jeżeli każdy z nas wymieni jakiś kemping to może się okazać że nie będzie
zaraz gdzie jechać :puk:  być może taka sytuacja to jakiś incydent i zdarzył się tylko raz, a wiec ja przez taką opinię mam tam nie jechać ?
Każdy niech robi jak uważa ale jedna opinie nie powinna zaważyć na tym czy pojechać gdzieś czy nie, no chyba że takich opinii jest więcej.
Ja też z chęcią poznam nazwy tych kempingów na których były takie balangi, tak więc kolega somebody67 podaj jeżeli możesz te kempingi. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada nr 3 i 16 już prawie w dzisiejszych samolubnych czasach nie działa. Przynajmniej na molochach. Inaczej jest z porannym dzień dobry na małych campingach.

Cisza nocna w Polsce nie obowiązuje wcale. Chyba że od 4-5rano do max 6-7 jak już towarzystwo ma po 4 promile i brak siły do podniesienia kolejnego kieliszka.

Na zagranicznych campingach raczej cisza nie działa do 7, ale do 6. Przynajmniej tam gdzie byłem tak zaobserwowałem. I zdarza mi się często nie spać przed 6, cisza jest absolutna, że aż boję się obracać bo mi łóżko skrzpi, ale już 6 z minutami i zaczyna się festiwal odpalania silników, palenia garami, spacerów itd.

Osobiście uważam, co zreszta juz pisalem, że w Polsce jest masa ludzi, którzy jadąc na kemping zachowują się jakby zerwali się z łańcucha po 30-letnim poście alkoholowym i takim samym czasie spędzonym bez muzyki disco polo. Takich ameb umysłowych szkoda nawet upominać, że zachowują się niestosownie, bo przecież skoro się tak zachowuje, znaczy że to dla nich normalne, codzienne zachowanie. Odpuściłem sobie branie po 2-3 dni urlopu i wyjazdy po Polsce, na rzecz pracy ile się da w ciągu roku a następnie pojechania 2 razy po 2 tyg za granicę. Polecam ten stan. Przepaść kulturowa i obyczajowa. Zauważyłem że na zachodzie karawaning uprawiają ludzie bogaci. Stać go, nie wie co robić z pieniędzmi to kupuje kampera za 200tysiecy euro, zapina do tego skutera za kolejne 10 tysięcy i się bawi. W Polsce w większości przyczepy kosztują mniej niż ten skuter, a użytkownicy tych przyczep to niekiedy umysłowa bieda, która wyrwala się z m2 z bloku z wielkiej płyty odziedziczonego po zmarlej babci i jedzie sie odchamić za miasto na kemping bo w bloku bardzo sie niesie i policja interweniowala juz za duza ilosc razy i troche strach ze zaloza nam na stałe kartoteke na pobliskim komisariacie. 

I taka jest moja opinia. Możecie się z nią nie zgadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tyle bym dodał do tego co piszesz Tharule że ta bieda umysłowa dotyka też nowobogackich . Przyczepka lub kamper wypasiona i myślenie typu " kto bogatemu zabroni " . Ale nie ma sensu nawet o tym pisać za wiele . Po postach na forum widać ze ci "biedni umysłowo ' maja swoją publikę . Zjawisko projekcji działa . Jak ktoś się podobnie zachowuje to będzie udawał że problemu nie ma . Że może jest ale znikomy . Ze nie przeszkadza . Może jakieś imieniny ........Ja jakoś sobie radze z postawieniem przyczepy w miejscach mniej uciążliwych i po Polsce jeżdżę   . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, somebody67 napisał:

Tak to wyglada na kempingach w naszym kraju.

Trzeba brać przykład z zachodu: Masz telefon? Dzwonisz na 112, nagrywasz filmik dla bezpieczeństwa. przyjeżdża odpowiednia służba i robi porządek. Tak to działa na zachodzie. Ludzie się nie szczypią. A u nas dzwonienie na policję, żeby zrobiła porządek to jest jakiś temat tabu. Komunizm minął i od tego płacimy podatki, żeby policja takich typów pacyfikowała. To już nie jest donosicielstwo! Jeśli za każdym takim przypadkiem ktoś by zadzwonił, patologia przestała by jeździć na campingi po paru mandatach lub nocach na izbie. Nie dzwonicie - sami nakręcacie patologię.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,widzę ,że po raz kolejny znaleźliście sobie temat do obrażania innych.Zgadzam się,chamstwo bywa  na kempingach,sam tego roku tego doświadczyłem kilkukrotnie ,ale nie macie prawa obrażać ludzi mieszkających w blokach i posiadających dzieci.Co to za kultura ,nazywanie dzieci bandą pincsetplusów? Czyli mieszkaniec bloku ,a zarazem rodzic kilkorga dzieci to patologia,tak? Dajcie sobie spokój .... Pozdrawiam serdecznie kulturalnych.

Edytowane przez ampere (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Commander napisał:

Marek...nie bierzesz 500 + na 2 dziecko? U... szacun za postawę.

No nie tak szacun, bo jeśli by się należało, to rezygnacja jest działaniem na szkodę dziecka i należałoby poinformować o fakcie sąd opiekuńczy;-)

A tak na serio to znam takich, którzy 500+ biorą i odkładają w całości dziecku na koncie na studia;-)

Jak by tak liczyć od zera, to do pełnoletności uzbiera się 108 tys. zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zablokował(a) ten temat
  • Tomii odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.