Skocz do zawartości

Ford Galaxy DMC


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !

 

czy to 1.33 czasem nie dotyczy samego "B"??

 

Nie. Dla kat B MW holownika jest ważne i do niej porównuje się masę przyczepy. Te 1.33 jest takie trochę mityczne, takie mam wrażenie i co jakiś czas ktoś coś takiego pisze. Podobno także nie dotyczy to SUVów, ale tak jak pisze, nigdzie nic takiego nie przeczytałem, poza Forum i gazetą motoryzacyjną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym 1,33 chodzi bodaj o hamulec najazdowy, tak w kilku miejscach znalazłem

a wracając do sedna tematu, dobrze że mam budkę DMC 900kg bo również w najbliższym czasie planuję zakup jakiegoś trojaczka z uwagi na potrzebę zapakowania 3-jki dzieciaków do auta... ;)

co do wybitnej ustawy o opłatach za zestawy ponad 3,5t to żona mi właśnie mówi że coś w TV słyszała że miało się to oczywiście tyczyć transportu ciężarowego ale wyszło jak zwykle, mają podobno ustawę zmieniać ale do 1 lipca i tak nie zdążą, pożyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

warunek 1,33 dotyczy kazdego, (tz nas PL wymysł polskich przepisów) nie tylko kat B. wynika to z warunku użytego hamulca najazdowego, nie wystepuje on jesli przyczepa hamowana jest z miejsca kierowcy, wiadomo takiego hamowania w osobówkach nie ma.

Mając BE to mozemy zestaw miec o DMC 6125kg i jest ktos w bledzie jak powie ze 7t (3,5t samochód i zachowanie warunku 1,33) i nie obowiązuje nas że MW samochodu musi być wieksza niż DMC przyczepy, bo przy B warunek ten obowiązuje.

i jak pisze koleg wyżej że warunek ten jest mitem to niestety nie, ITD daje za to mandaty :) (znajmody dostał wlasnie przy sharanie i lawecie 2t, 100zł za brak odpowieniego hamulce czy coś takiego)

wiec kolega przy 2600 DMC holownika DMC przyczepy max 1954kg niestety taka jest prawda. Pradoksalnei dopowiem że w niemczech nie ma takiego problemu i przy kontrolach z laweta 2t i sharanem co mial 2500kg nie ma problemu jeśli na hamu ma wpisane 2t, problemu też nie spotkałem z polską policją ich interesuje to co mamy w dowodzie (ale nie pogadamy z ITD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiązując do tematu :)

dziś w necia znalazłem goscia co dostał za to mandat.

mandat za: "NARUSZENIE WARUNKÓW ZASTOSOWANIA HAMULCÓW W PRZYCZEPIE ART 97KW"

 

więcej info tutaj:

http://forumprawne.o...-zobaczcie.html

 

tak że Piotrekbb nie wolno bo 1,33 nie spelniasz :) 60kg Ci brakuje :lol:

Edytowane przez demko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko - mnożyliśmy już to i pisaliśmy o tym. Wszystko się zgadza. Dziwi tylko ździwienie autora tamtego tematu. Przecież policjant podał mu podstawę prawną. Wystarczyło przeczytać kawałek ustwy.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Chcąc przejechać z taką przyczepą przez połowe Polski omijając viatolla to duże utrudnienie bo większość krajowych dróg jest obstawiona . Poza tym trzeba by dołożyć kilometrów omijając viatolla i jazda po jakichś zadupiach spowoduje że autko więcej spali . W takim razie proponuje przekalkulować to sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.