Skocz do zawartości

Ford Galaxy DMC


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rowniez przekraczam 3500DMC... i raczej sklaniam sie ku alternatywnym drogom niz placeniu poprzez viatoll... pozatym w tym roku jeszcze troche dobrych drog zostanie darmowych... w tym roku DK11 z pominieciem odcinka S11 przed Poznaniem tez zapewni tym z poludnia darmowy dojazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za podpowiedzi i komentarze.Swoja pierwsza przyczepke kupilem pare tygodni temu i oczywiscie w ferworze zakupu nie zwrocilem uwagi na dmc jaki bede mial ze swoim ciągnikiem , tu zaplanowany wyja zd do HR no istalo sie bedzie problem.

Za mało czasu aby zrobic E a DMC zestawu za duze i jest problem.Chyba wakacje w Hr pojadą bez nas.Rodzinka sie zapłacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw 3570kg.

 

Hello!

Ja mam Seata Alhambrę 2450 DMC + przyczepa 1200 DMC, razem 3650.

 

rowniez przekraczam 3500DMC...

 

 

:hmm: jak na razie nie mam tego problemu :yay:

 

Ford Galaxy 7 osobowy DMC 2400 + DMC Hobby 1050 = 3450 :yay:

Edytowane przez ROBICAR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "trojaczki" to badziewie do ciągania przyczep - same problemy. Zostaw to auto żonie a sam kup coś sensownego.

 

 

no to podaj jakies inne sensowne auto ktore nie bedzie dostawczakiem ani suv-em...

 

przerobilem temat ciagania kombikiem... i do duzej cepki tylko van i to nie kazdy - c8,807 czy ullysse maja max 1500kg na haku a w wiekszosci te co byly z kratka maja 1300kg, amerykanie pala nieco wiecej i sa wieksze przez co trudniejsze do zaparkowania, a reszta nie ma jakis sensownych silnikow dajacych sobie rade spokojnie z duza cepka...

 

tak wiec jesli mamy cepke ciezsza niz 1600kg... to duzego wyboru na holownik nie mamy

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - a może jakiś konkret?

Do życzeń Bodzia dodam jeszcze - auto musi być minimum 6 osobowe i tanie w eksploatacji. Dobrze, żeby wózek też się mieścił i można było na mieście zaparkować.

 

Wkurza mnie takie uogólnianie: Ford - gówno wart, a Toyota to super bezawaryjne auto ..., a trojaczki to badziewie.

Wszystko zależy co się trafi.

 

Dodam tylko, że obiegowe opinie (te negatywne), które towarzyszą "trojaczkom" dotyczyły głównie aut I generacji (do 1999 roku). Potem jakość się poprawiła i w przypadku VW była na poziomie pozostałych aut tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swojego sharana 3 miesiace z ogonkiem... dostaje ostro bo grzbiecie...

napukalem mu juz prawie 10 000km /total prawie 230 000km/... i nic,

no moze wyjaca pompa wspmagania kierownicy prosi sie o wymiane... ale dziala wiec narazie zapasowa lezy w garazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od roku. Po zakupie miał 149 tys km (oryginał).

W pakiecie startowym musiałem

- oczyścić kierownicę turbiny (obyło się bez regeneracji),

- tarcze i klocki przód,

- naprawa (spawanie) przewodu metalowo-gumowego klimy (przetarł się),

- ekspolatacja (oleje filtry).

 

Po roku (przebieg nie duży bo 14 000 km więcej):

- tuleje tylne przednich wahaczy,

- jedna sztuka końcówki drążka kierowniczego,

- oleje, filtry,

- klima (dezynfekcja).

- sprzęgiełko alternatora.

Dodatkowo tylne tarcze, klocki, linka ręcznego i regeneracja zaciku hamulcowego.

Większość elementów wymienianych pamięta jeszcze fabrykę :-)

 

Ja w 3 letnią Corollę Verso wsadziłem 3-4x tyle w ciągu pierwszego roku. Miała przebieg 190 tys km.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ciągania przyczep to najlepsza jest ciężarówka :-] i to czym wieksza tym lepsza :ok: ale pozatym to prawie wszystkim pociągniesz budke :-] Wszystko zależy od podejścia, chęci i oczekiwań :ok: Każde auto ma plusy i minusy :ee: i każde auto mniej lub więcej przyczepe odczuje :bzik: złotego środka niestety nie ma :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że "trojaczki" to badziewie bo sam takie 2 lata temu kupiłem - Alhambra (chwila słabości). Na całe szczęście zestawem nie przekaraczam 3500 kg bo mam Niewiadówkę (800 kg).

Do ciągania przyczepy to jest OK ale na miast porażka - długi i ciężki.

A syneczek mówi, że to przedłużenie .... (nie kończę bo na forum jest tu kącik młodzieżowy).

W pakiecie startowym do wymiany prawie to samo co kol. gfizyk (przebieg 260kkm) + w tym roku cały wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

:hmm: jak na razie nie mam tego problemu :yay:

 

Ford Galaxy 7 osobowy DMC 2400 + DMC Hobby 1050 = 3450 :yay:

 

wroce jeszcce do tamatu

 

jakbym mial mozliwosc zrobienia E w ciagu paru dni to nie bylo by tematu a tak po prostu nowicjusz w karawaningu musi zaplacic tzw frycowe.No ale nadaza sie okazja zdobyc na te oczekiwane dwa tygodnie innego holownika no imam zestaw o DMC 3510 .No i jezeli mozna zapytac czy te 10 kg moze stworzyc problem na trasie. Jak do takiej róznicy podchądzą ewentualnie sprawdzający. Może ktoś ma jakieś doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż tu nawet nie chodzi o podejście sprawdzających co o ewentualne sprawy dotyczące ubezpieczenie - przy jakiejkolwiek stłuczce z Twojej winy całość szkody pokryjesz z własnej kieszeni - brak uprawnień do kierowania tego typu zestawem i tutaj bym widział większe problemy. ( oczywiście jak trafisz na dociekliwego kontrolującego to jak nikt nie ma B+E dalej jedziecie PKS-em)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam B+E, teraz nie zestawu powyzej 3,5t ale warto mieć to E

co do GALAXY, Sharana i Alhambry

DMC jest ustawione w zależności od mocy silnika, jego pojemnosć, i dopiero poźniej ilość osób i z którego roku, (zawsze z przedziału 2380 do 2550, szukałem auta ktore by miało 2660, aby spełnić polski warunek 1,33 a tak lawety choć wbite sharan ma w dowodzie 2t zapiąć takiej nie wolno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.