Skocz do zawartości

Ford Galaxy DMC


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problemik

Mianowicie czy jest mozliwosc obnizenia mego DMC w Galaxy.Obecnie mam wpisane 2510 kg. Moja przyczepa 1200 DMC no i jest problem.Chciałbym zejsc na 3500 DMC dla calego zestawu.

Jak to zalatwic szybko.Holownik zajerestrowany na 7 osób. Może spróbowac go zmienic na 5 da coś to?? .Od kogo zacząc. Czyja potrzebna jest dobra wola aby to przeskoczyc. Może ktos ma juz jakies doswiadzcenia w zalatwianiu takich spraw.

Z góry dziekuje za dobre informacje.

 

jasiekz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie rozumiem Kolego. Należało o tym pomyśleć przed zakupem budki/holownika.:niewiem:

To logiczne, że mając dmc holownika 2510 kg jesteś skazany na BE. Chyba, że znalazłbyś budkę 990 kg (raczej z Anglii). Teraz kombinujesz.

dmc pojazdu jest nie do ruszenia. Jeżeli zmienisz liczbę miejsc, to nic nie zyskasz. Może obniżysz masę własną, bo fotele ważą około 20kgx2. Ale przez to zwiększysz ładowność. Bo dmc zostanie takie same.

 

BE to jedyne rozwiązanie. Przyda Ci się. Poćwiczysz jazdę z przyczepką przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze,że jak przekracza 3,5 t ,to łapie się kolga pod viatool i inne tego typu badziewie i trzeba będzie płacić za przejazd .

Ja mam sharana 1,9/110 z 98 roku i masa DMC 2400 kg

Edytowane przez riko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Ja mam Seata Alhambrę 2450 DMC + przyczepa 1200 DMC, razem 3650. Kategorie prawa jazdy mnie nie martwią bo mam wszystkie, tylko te cholerne opłaty... :klnie: Już tak sobie myślałem że przy następnej zmianie pojazdu będę zwracał uwagę na to aby zestaw nie przekroczył 3500kg. A na razie pojadę drogami nie płatnymi bo nie zakupiłem tego dziadostwa do uiszczania haraczu Viatool!

Edytowane przez paulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez viatol zrezygnowałem z poszukiwania ciężkiego holownika. Jak zacząłem robić kurs jeszcze nie wczytałem się w te nowości. Uważam, że dla mnie są to zbędne koszta. Ale jakbym miał zmieniać auto to raczej bym pozostał przy starym i dorobił E. Zmiana auta czy budy to jeszcze większe koszta :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek - powód nie ma tu znaczenia. Jest temat w tym temacie. Ja mam zestaw 3570kg. trudno się mówi. Płacić nie muszę. mam alternatywę. mogę jechać po innych drogach.

Ale BE zrobiłem.

 

Dla kogo nie ma dla tego nie ma. Mam wrażenie, że autorowi chodziło o próbę obniżenia masy w związku z opłatami, a nie z koniecznością dorobienia B+E. Tymczasem wszyscy mu radzą zrobienie nowej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj w fordzie o świadectwo homologacji , Galaxy zapewni mają różne DMC w zalezności od ilości siedzeń.Niestety jest to duży problem jak wszyscy piszą, najlepiej B+E rezygnacja z polskich podróży, wyjdzie taniej i przyjemniej.

Jesli chcesz jeździć po polsce to tylko zestaw poniżej 3.5t , chyba,że ktoś poprawi ustawę w co wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - wyrzucenie siedzeń wpłynie na masę własną i zwiększenie ładowności. Obawiam się, że dmc nie uda się ruszyć. Chyba, że identyczne auto miało w homologacji niższe dmc. Ale wątpię. Zresztą - tu chodzi o zmianę rzędu ponad 200 kg....

 

Petek - a jakie znaczenie ma powód, skoro nie uda sie tego wykonać? Warto było się zastanowić przed zakupem. Ja w ubiegłym roku jak kupowałem Sharana, to nie wiedziałem o viaToll. Czy teraz mam zmieniać holownik? Mam alternatywę - jazdę drogami gorszej jakości. Sprawdzałem. Trasa nad nasze morze przez Grójec będzie kosztować około 40-60 zł, przez Warszawę 20-30 zł. 20 kilometrów dłuższą mam za darmo. Wybór należy do mnie.

 

A niezależnie od trasy - kat. BE trzeba mieć.

 

Kolega Jasiekz nie podał powodów zmiany. Stąd należy brać pod uwagę obydwa powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.