Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem Westfalia- mały problem


fish

Rekomendowane odpowiedzi

...Nawet fabryczne wycieraja kulę w takim samym stopniu jak klocek tarczę ,przy kempingu tego nie widać (maly przebieg) ale widziałem kulę od laweciarza.

 

to już nie była kula tylko jajo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gośc który sie tym zajmuje mają stary na wzór napewno cos dobierze , co za problem wyciąc krążek ,frezować i wkleić.Chyba nie jest to skomplikowane

 

tak jak pisałem, samo wykonanie to pewnie pikuś, pytanie czy okładziny będą spełniać swoje zadanie

zaoszczędzi się stówe a stabilizator będzie dział, albo i nie

 

a może mają jakiś sposób na określenie twardości :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stówę ? takie klocki to prawie 400zł , jesli zrobii to gośc od regenarecjo sprzegieł to zapłacisz 50-100zł.

Nie ma co przesadzać , karawaning to nie tajne technologie NASA, watpie aby był to dedykowany materiał cierny , kule haka sa różniej twardości i co wtedy ?

Jesli działają regenerowane sprzęgła i hamulce to będzie działał stabilizator , wysoka cena wynika tylko z braku zamienników i niszowego rynku , takie klocki powinny kosztować nie więcej jak 20ÔéČ za komplet.

Szczęście ,że moje sa jak nowe na wskaźniku mam na samej górze + , mam WS 3000

 

Trochę popsułem moje klocki bo założyłem zaczep na nowa pomalowaną kulę a nie można ,teraz musż echyba wyczyściec paierem i odtłuścic spyrolem...

 

4. Maintenance

4.1 Coupling ball 50 mm ├ś on towing vehicle

It should be dimensionnaly correct, undamaged, clean and free of grease.

On coupling balls with dacromet coating ( mat silver anti-corrosion coating ) as

well as on painted couplings, the coating must be completely removed using

emery cloth, grain size 200 – 240, prior to the first journey so that it does not

accumulate on the surfaces of the friction pads. The surface of the coupling ball

must be „ bright metal ÔÇť. A damaged or dirty coupling ball causes increased

wear of the friction pads; a greasy coupling reduces the stabilising effect

significantly. Thinners or spirits, for example, are suitable for cleaning the ball.

4.2 Ball coupling

The interior of the ball coupling in the area of the friction pads is to be kept clean (

Fig. 8 ). If the friction pads are dirty, the surface can be cleaned using emery

cloth, grain size 200 – 240. Subsequently clean the surface with benzine or spirit.

All movable bearings and bolts must be slightly oiled. Regular maintenance and

care will serve to improve the service life, function and safe use of your WS 3000

ball coupling.

 

http://www.winterhoff.de/Bilder/WS3000-02_GB.pdf

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stówę ? takie klocki to prawie 400zł , jesli zrobii to gośc od regenarecjo sprzegieł to zapłacisz 50-100zł.

 

jak pisałem miałem tłoczki w ręce, cena 180zł za kpl, licząc że ktoś to zrobi za 100zł, oszczędzam 100zł :hmm:

bez kombinacji i zastawiania się jak to zrobi, ile wytrzymają itd ...

http://www.preisroboter.de/ergebnis1490036.html ciekawe jak z wysyłką do PL, ew można przez kogoś w D załatwić

 

za 400zł to można kupić stabilizator alko, nawet bym się nie zastawiał nad tarczkami w tej cenie :bzik:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zł stabilizator? To chyba używany niewiem.gif.

 

bywały takie oferty, nie dam głowy ale właśnie kwota ok 400zł mi się przypomina :hmm:

http://forum.karawan...post__p__160550

są tam linki do aukcji, ale wygasły i nie wiem ile płacili koledzy :hmm:

http://webcache.goog...e=www.google.pl

wychodzi ze 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak była taka okazja :-], niestety one zdarzają się sporadycznie oslabiony.gif. Cena sklepowa to 650zł za AKS 1300 lub 700 zł za AKS 3004.

 

ano, trza polować :-]

zima się zbliża, koniec roku, więc jest szansa na wietrzenie magazynów ;)

 

można by zapytać z ciekawości np tu robią takie cuda http://sklep.komtek.pl/category.php?id_category=542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie u kolegi w przyczepie jest zaczep Westfalia ale po ostatnich oględzinach coś mi nie pasowało. Dlaczego przyczepa jest z 2001r i nie posiada zaczepu alko tylko westfalie jak z roku 1992. Kto mi odpowie do którego roku były montowane westfalie mk2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Kupiłem Hobby 440 z zaczepem Winterhoff W300h. Okazało się że poprzedni właściciel tak bardzo dbał o przyczepę, że zaczep aż kipi od smaru. Wiem już tyle z lektury forum, że czyszczenie odpada. Mam zatem pytanie do doświadczonych kolegów (i koleżanek też) - czy zainwestować w okładziny  - 150 zł sztuka (nie mylę się że potrzebne są dwie sztuki?), czy kupić nowy zaczep AKS1300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Kupiłem Hobby 440 z zaczepem Winterhoff W300h. Okazało się że poprzedni właściciel tak bardzo dbał o przyczepę, że zaczep aż kipi od smaru. Wiem już tyle z lektury forum, że czyszczenie odpada. Mam zatem pytanie do doświadczonych kolegów (i koleżanek też) - czy zainwestować w okładziny  - 150 zł sztuka (nie mylę się że potrzebne są dwie sztuki?), czy kupić nowy zaczep AKS1300?

Witam kolego jeśli masz zaczep WINTERFOFF W300H do roku produkcji 2000 to nie dostaniesz dwóch okładzin , jest w sprzedaży tylko ta przednia okładzina co się ją wkręca od przodu zaczepu , wiem bo też mam problem z tym zaczepem ktoś nasmarował i tak używał tego zaczepu , na razie wymyłem zaczep beznyną i tak go używam ale w planach mam wymianę na AKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie wątpliwości odnośnie DMC, bo AKS ma 1360 więc 10kg więcej niż moja przyczepa, a po przewertowaniu tematu o przeładowywaniu naszych przyczep boję się czy wytrzyma. Na dzień dzisiejszy chyba zdecyduję się na kąpiel w benzynie plus wymiana przedniej okładziny. Nie rozumiem tylko dlaczego nie można kupić obu... Dziękuję w każdym razie za dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie wątpliwości odnośnie DMC, bo AKS ma 1360 więc 10kg więcej niż moja przyczepa, a po przewertowaniu tematu o przeładowywaniu naszych przyczep boję się czy wytrzyma. Na dzień dzisiejszy chyba zdecyduję się na kąpiel w benzynie plus wymiana przedniej okładziny. Nie rozumiem tylko dlaczego nie można kupić obu... Dziękuję w każdym razie za dobre rady.

Bo druga okładzina jest już nie produkowana, dzwoniłem do tylu sklepów z częściami i niestety nikt tej tylniej okładziny nie produkuje ja mam zamiar kupić AKS 3004 BO AKS 1300 też się nie nadaje do mojej cepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.