Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem Westfalia- mały problem


fish

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Owszem tolerancję ma sporą ale wszystko się kiedyś kończy. U mnie SKK nie pracuje już jako stabilizator tylko jako klasyczny zaczep. Rozglądam się za nowymi okładzinami, ale ich cena jest porażająca. Któryś z forumowiczów dorabiał je we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rozglądam się za nowymi okładzinami, ale ich cena jest porażająca. Któryś z forumowiczów dorabiał je we własnym zakresie.

 

nie jest ta cena aż taka porażająca :-] 200zł to nie majątek a na bezpieczeństwie to bym nie oszczędzał :policja: i już napewno nie kombinował bym z dorabiankami i innymi tworami bo to jednak zaczep i w tek kwestji nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tolerancję ma sporą ale wszystko się kiedyś kończy. U mnie SKK nie pracuje już jako stabilizator tylko jako klasyczny zaczep. Rozglądam się za nowymi okładzinami, ale ich cena jest porażająca. Któryś z forumowiczów dorabiał je we własnym zakresie.

 

Jak coś znajdziesz w dobrej cienie to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-5219-0-36147300-1308211598_thumb.jpg

Po ostatnim wyjeździe w ogromnym upale, zablokowała się mi dźwignia (nie wiem jak ją fachowo nazwać) do rozczepiania zestawu. W momencie gdy podnoszę ją do góry i chce zdjąć przyczepa z haka, zostaje ona w położeniu górnym. Muszę delikatnie pyknąć od dołu w mechanizm aby wszystko wróciło na miejsce. Wiem że nie można tych zaczepów smarować, ale jest może miejsce gdzie jest to wymagane :niewiem:

 

 

Witam mam podobny zaczep"Westwalia" i podobnie działa tzn.gdy zaczep opuści kula dzwignia zostaje w górze gdy zaś wskoczy kula w zaczep dzwignia wskakuje na dół wystarczy zapiąć sbilizator i jest złączone do jazdy.Dodam dla jasności że gdy kula jest w zaczepie dzwignia wraca na dół samoczynnie przy pomocy sprężyny,rozłączenia jest możliwe ale musimy trzymać ręką dzwignie do góry,tak to działa u mnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Zakupiłem przyczepkę (wreszcie) najprawdopodobniej jak moja wiedza sięga z stabilizatorem jazdy. Ale oglądając zdjęcia zamieszczone takich zaczepów chyba u mnie czegoś brakuje. Powiedzcie mi czego tu brakuje i czy można takie coś dokupić ( naprawić) lub coś innego

post-3922-0-95463600-1311343832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep można kompletny kupić na allegro za 300 pozostaje jedynie kwestia stanu okładzin, to co masz działa jak zwykły zaczep i nie ma konsekwencji przepisowych. Jeśli nie zamierzasz go kompletować to odłącz te boczne uchwyty dla własnej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy takie krążki może wykonać gość który dorabia sprzągła , klocki itp.:hmm:

Cena za te okładziny jest straszna , nie wspomne juz o nowszych zaczepach ... Jesli ktos ma stare niepotrzebne to moge zapytać , musze mieć wzór.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy takie krążki może wykonać gość który dorabia sprzągła , klocki itp.:hmm:

Cena za te okładziny jest straszna , nie wspomne juz o nowszych zaczepach ... Jesli ktos ma stare niepotrzebne to moge zapytać , musze mieć wzór.

 

też tak kombinowałem, pytanie jak z dobraniem twardości/ścieralności :niewiem:

żeby nie było tak że tarczki znikną po jednym sezonie - za miękkie

albo w drugą stronę, będą wycierać kulę i nie tłumić - za twarde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc który sie tym zajmuje mają stary na wzór napewno cos dobierze , co za problem wyciąc krążek ,frezować i wkleić.Chyba nie jest to skomplikowane , moje narazie sa ok ale jak się zetrą... jeden kosztuje 200zł

Nawet fabryczne wycieraja kulę w takim samym stopniu jak klocek tarczę ,przy kempingu tego nie widać (maly przebieg) ale widziałem kulę od laweciarza.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.