Skocz do zawartości

Góry Świętokrzyskie


maclew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może znacie jakiś fajny kamping w górach świętokrzyskich (fajnie by było coś z placem zabaw dla dzieci - córka 3lata) .

Może coś nad jakąś wodą.

Wybieram się na weekend czerwcowy, proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samych Górach Świętokrzyskich ( czyli okolice Łysicy, Świętej Katarzyny, Świętego Krzyża) to raczej trudno będzie o dobry kemping, który spełniałby Twoje oczekiwania. Ponoć jakiś kemping jest w Słupi. Z tamtąd też zaczyna się kilka tras w Góry Świętokrzyskie. W Świętej Katarzynie jest też kilka gospodarstw agroturystycznych gdzie można zostawić przyczepę, ale nie są to kempingi z placem zabaw.

Pozdr.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się na weekend czerwcowy, proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję

Maciek

 

 

Maciek, a może tak Karawaningowe Świętojanki w Miedzianej Górze w dniach od 22.06 do 26.06. 2011r?warto.

 

jeśli coś to pytaj lub szukaj na forum, będzie tam kilka załóg m/i z dziećmi.

 

:pub::kawa::drink::biwak::jesc: i dla dzieciaków :piaskownica:

 

 

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam odświeżając temat w górach świętokrzyskich polecam jeszcze park bałtowski http://www.juraparkbaltow.pl/ organizowaliśmy tam parę zlotów naprawdę fajne atrakcje dla dzieci

 

dzięki za linka, nie wykluczone, że niedługo tam zawitam, ale jako, że cennik jest mało dokładny - rozumiem że osoba 10, przyczepa 20, prąd 5, dziecko do 3 gratis, dziecko starsze 5zł ?

 

jest tam w nocy cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zlot robiliśmy dosłownie 800m dalej http://www.agrobalto...tery/u_zosi.htm ceny do uzgodnienia posiłki jak masz ochotę są podawane i to jeszcze ekologiczne z własnych wypieków powołaj się na karawaning jak będziesz dzwonił warto się kawałek przespacerować a ceny naprawdę atrakcyjne

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7759-baltow-rodzinny-zlot-pozegnanie-lata/page__p__198471__hl__ba%C5%82t%C3%B3w__fromsearch__1?do=findComment&comment=198471

 

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/6583-majowe-spotkanie-rodzinne-baltow-woj-swietokrzyskie/page__p__170889__hl__ba%C5%82t%C3%B3w__fromsearch__1?do=findComment&comment=170889

Edytowane przez david_dv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. Podbiję temat:

We środę wieczorem z kolegą zaczynamy przygodę z karawaningiem (carawaningiem?) więc wiecie już że jestem laikiem i proszę wszystkich o wyrozumiałość w tym co napiszę.

Plan jest taki:

1. mamy cztery dni wolnego + środa popołudniu na dojazd w Góry Świętokrzyskie

2. nie mamy zbyt wiele funduszy więc pożyczamy od znajomego starą Niewiadówkę + moje punto II w gazie (już się orientowałem i wypróbowałem, że przy mądrej jeździe da radę ale posłucham tez innych opinii)

3. każdą noc spędzamy gdzie indziej ponieważ jesteśmy maksymalnie nastawieni na zwiedzanie

4. z braku funduszy nie chcemy nocować na polach kempingowych tylko "na dziko", tzn. wyobrażam sobie to tak, że możemy się zatrzymać np.: na parkingu nad Wisłą w Sandomierzu- widok z Google Maps i Street View nam odpowiada ponieważ spędzimy tam tylko wieczór, noc i poranek.

 

Teraz prośba do was

Czy znacie podobne miejsca jak wymieniłem w pkt. 4, w całym obrębie gór świętokrzyskich? Dodam, że woleli byśmy się zatrzymywać w miarę blisko obszarów zamieszkałych lub wg was bezpiecznych nawet nocą i unikać odludzi, bo w obcym terenie to tak w 100% na dziko lekko strach spać. Pomogą mi adresy, opisy miejsc lub współrzędne z GPS czy dobrej mapy. 

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podbiję temat:

We środę wieczorem z kolegą zaczynamy przygodę z karawaningiem (carawaningiem?) więc wiecie już że jestem laikiem i proszę wszystkich o wyrozumiałość w tym co napiszę.

Plan jest taki:

1. mamy cztery dni wolnego + środa popołudniu na dojazd w Góry Świętokrzyskie

2. nie mamy zbyt wiele funduszy więc pożyczamy od znajomego starą Niewiadówkę + moje punto II w gazie (już się orientowałem i wypróbowałem, że przy mądrej jeździe da radę ale posłucham tez innych opinii)

3. każdą noc spędzamy gdzie indziej ponieważ jesteśmy maksymalnie nastawieni na zwiedzanie

4. z braku funduszy nie chcemy nocować na polach kempingowych tylko "na dziko", tzn. wyobrażam sobie to tak, że możemy się zatrzymać np.: na parkingu nad Wisłą w Sandomierzu- widok z Google Maps i Street View nam odpowiada ponieważ spędzimy tam tylko wieczór, noc i poranek.

 

Teraz prośba do was

Czy znacie podobne miejsca jak wymieniłem w pkt. 4, w całym obrębie gór świętokrzyskich? Dodam, że woleli byśmy się zatrzymywać w miarę blisko obszarów zamieszkałych lub wg was bezpiecznych nawet nocą i unikać odludzi, bo w obcym terenie to tak w 100% na dziko lekko strach spać. Pomogą mi adresy, opisy miejsc lub współrzędne z GPS czy dobrej mapy. 

 

Z góry dziękuję

Myślę,że w miarę bezpiecznie jest na parkingu przed skansenem w Tokarni k.Kielc no i jest to dobra baza do zwiedzania zamku w Chęcinach, Jaskini RAJ, w.wym.skansenu oraz Centrum Nauki Leonardo Da Vinci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Camping nr 140 w Suchedniowie jest czynny. Jesli nic sie nie zmieni ze wzgledu na obostrzenia covidove lub brak frekwencji po sezonie, to jak na razie dzialaja caly rok. My jesteśmy dzis tutaj sami.default_smile.png Jutro zamierzamy wybrac sie na Lysicę i zdecydujemy czy zostajemy na jeszcze jedną noc zeby polazic po pobliskich lasach swieradowickiego parku krjobrazowego czy się gdzieś przemiescimy. Ale genralnie teren zadbany, toalety i prysznice swiezo po remoncie, wiec wyglada to calkiem fajnie.

 

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

6484de1fae28967e8d93866f5b667a1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wróciliśmy na camping Suchedniów. Rano pojechalismy do Sw. Katarzyny i stamtąd zrobiliśmy wycieczke na Łysicę i dalej do kapliczki Św.Mikolaja. Fajny szlak, ludzi ne za wiele a pogoda byla dzis wymarzona. Camping jest dzis również calkowicie pusty ale widze, toalety i prysznice wysprzątane. Cena za te luksusy i spokój za taki sklad jak nasz ( CamperVan, dwie osoby i prąd) to...60 złotych. :)a4b5f0d4f4ced1f3206ace462f5a906b.jpg2b992193d7847a5c18b1ad151e8e2fba.jpge6e884c1f3b846535f6a13632e0f4ff7.jpg32df8ffd7ac44236b89f7819acee4579.jpg29d3f5ff8a685a160866bf6004a54432.jpg070a2b289cd85fecf96c8aeb1739b427.jpg

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, mamy Świętokrzyskie w planach, a długi weekend się zbliża.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, mamy Świętokrzyskie w planach, a długi weekend się zbliża.
No to tutaj w nadchodzą cy wwekwnd bedzie na pewno otwarte. No. I widzę, że nie jestesmy juz samibo wlasnie przyjechal jakis kamperek

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.