Skocz do zawartości
maclew

Góry Świętokrzyskie

Rekomendowane odpowiedzi

maclew

Witam

Może znacie jakiś fajny kamping w górach świętokrzyskich (fajnie by było coś z placem zabaw dla dzieci - córka 3lata) .

Może coś nad jakąś wodą.

Wybieram się na weekend czerwcowy, proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pawel1o

W samych Górach Świętokrzyskich ( czyli okolice Łysicy, Świętej Katarzyny, Świętego Krzyża) to raczej trudno będzie o dobry kemping, który spełniałby Twoje oczekiwania. Ponoć jakiś kemping jest w Słupi. Z tamtąd też zaczyna się kilka tras w Góry Świętokrzyskie. W Świętej Katarzynie jest też kilka gospodarstw agroturystycznych gdzie można zostawić przyczepę, ale nie są to kempingi z placem zabaw.

Pozdr.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b.b tulipan

Witam

Wybieram się na weekend czerwcowy, proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję

Maciek

Maciek, a może tak Karawaningowe Świętojanki w Miedzianej Górze w dniach od 22.06 do 26.06. 2011r?warto.

jeśli coś to pytaj lub szukaj na forum, będzie tam kilka załóg m/i z dziećmi.

:pub::kawa::drink::biwak::jesc: i dla dzieciaków :piaskownica:

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
david_dv

witam odświeżając temat w górach świętokrzyskich polecam jeszcze park bałtowski http://www.juraparkbaltow.pl/ organizowaliśmy tam parę zlotów naprawdę fajne atrakcje dla dzieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

witam odświeżając temat w górach świętokrzyskich polecam jeszcze park bałtowski http://www.juraparkbaltow.pl/ organizowaliśmy tam parę zlotów naprawdę fajne atrakcje dla dzieci

dzięki za linka, nie wykluczone, że niedługo tam zawitam, ale jako, że cennik jest mało dokładny - rozumiem że osoba 10, przyczepa 20, prąd 5, dziecko do 3 gratis, dziecko starsze 5zł ?

jest tam w nocy cisza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
david_dv

kolego zlot robiliśmy dosłownie 800m dalej http://www.agrobalto...tery/u_zosi.htm ceny do uzgodnienia posiłki jak masz ochotę są podawane i to jeszcze ekologiczne z własnych wypieków powołaj się na karawaning jak będziesz dzwonił warto się kawałek przespacerować a ceny naprawdę atrakcyjne

http://forum.karawaning.pl/topic/7759-baltow-rodzinny-zlot-pozegnanie-lata/page__p__198471__hl__ba%C5%82t%C3%B3w__fromsearch__1?do=findComment&comment=198471

http://forum.karawaning.pl/topic/6583-majowe-spotkanie-rodzinne-baltow-woj-swietokrzyskie/page__p__170889__hl__ba%C5%82t%C3%B3w__fromsearch__1?do=findComment&comment=170889

Edytowane przez david_dv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Manin

Witam. Podbiję temat:

We środę wieczorem z kolegą zaczynamy przygodę z karawaningiem (carawaningiem?) więc wiecie już że jestem laikiem i proszę wszystkich o wyrozumiałość w tym co napiszę.

Plan jest taki:

1. mamy cztery dni wolnego + środa popołudniu na dojazd w Góry Świętokrzyskie

2. nie mamy zbyt wiele funduszy więc pożyczamy od znajomego starą Niewiadówkę + moje punto II w gazie (już się orientowałem i wypróbowałem, że przy mądrej jeździe da radę ale posłucham tez innych opinii)

3. każdą noc spędzamy gdzie indziej ponieważ jesteśmy maksymalnie nastawieni na zwiedzanie

4. z braku funduszy nie chcemy nocować na polach kempingowych tylko "na dziko", tzn. wyobrażam sobie to tak, że możemy się zatrzymać np.: na parkingu nad Wisłą w Sandomierzu- widok z Google Maps i Street View nam odpowiada ponieważ spędzimy tam tylko wieczór, noc i poranek.

Teraz prośba do was

Czy znacie podobne miejsca jak wymieniłem w pkt. 4, w całym obrębie gór świętokrzyskich? Dodam, że woleli byśmy się zatrzymywać w miarę blisko obszarów zamieszkałych lub wg was bezpiecznych nawet nocą i unikać odludzi, bo w obcym terenie to tak w 100% na dziko lekko strach spać. Pomogą mi adresy, opisy miejsc lub współrzędne z GPS czy dobrej mapy. 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielczanin

Witam. Podbiję temat:

We środę wieczorem z kolegą zaczynamy przygodę z karawaningiem (carawaningiem?) więc wiecie już że jestem laikiem i proszę wszystkich o wyrozumiałość w tym co napiszę.

Plan jest taki:

1. mamy cztery dni wolnego + środa popołudniu na dojazd w Góry Świętokrzyskie

2. nie mamy zbyt wiele funduszy więc pożyczamy od znajomego starą Niewiadówkę + moje punto II w gazie (już się orientowałem i wypróbowałem, że przy mądrej jeździe da radę ale posłucham tez innych opinii)

3. każdą noc spędzamy gdzie indziej ponieważ jesteśmy maksymalnie nastawieni na zwiedzanie

4. z braku funduszy nie chcemy nocować na polach kempingowych tylko "na dziko", tzn. wyobrażam sobie to tak, że możemy się zatrzymać np.: na parkingu nad Wisłą w Sandomierzu- widok z Google Maps i Street View nam odpowiada ponieważ spędzimy tam tylko wieczór, noc i poranek.

Teraz prośba do was

Czy znacie podobne miejsca jak wymieniłem w pkt. 4, w całym obrębie gór świętokrzyskich? Dodam, że woleli byśmy się zatrzymywać w miarę blisko obszarów zamieszkałych lub wg was bezpiecznych nawet nocą i unikać odludzi, bo w obcym terenie to tak w 100% na dziko lekko strach spać. Pomogą mi adresy, opisy miejsc lub współrzędne z GPS czy dobrej mapy. 

Z góry dziękuję

Myślę,że w miarę bezpiecznie jest na parkingu przed skansenem w Tokarni k.Kielc no i jest to dobra baza do zwiedzania zamku w Chęcinach, Jaskini RAJ, w.wym.skansenu oraz Centrum Nauki Leonardo Da Vinci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi