Skocz do zawartości

Zachodnie wybrzeże Francji, plaże - pomiędzy Saint-Nazaire - Bayonne


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Interesują mnie informacje o zachodnim wybrzeżu Francji (Atlantyk), pomiędzy Saint-Nazaire, a Bayonne, ale tylko wybrzeże. Czy ktoś był, czy zna kempingi najbliżej plaż, jaka temperatura oceanu.

Czy ktoś był, lub zna np. te kempingi :

 

http://www.camping-grandecote.com/

 

http://www.camping-grand-corseau.asso.fr/

 

http://www.camping-amelie-plage.com/

 

http://www.trucvert.com/campinga.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kempingów nie znam , Atlantyk jak dla mnie raczej zimny w porównaniu do Sródziemnego i Adriatyku ,dla miłośników Bałtyku będzie ciepły ;)

Jechałem tamtedy do Portugalii ,przy samej granicy z Hiszpanią stacje benzynowe to prawie kempingi ,jest dużo przyczep i kamperów pełny węzeł sanitary alejki itp -jak kemping.Mało tego bezpłatne.Polecam zahaczenie o Irun SanSebastian i troszke dalej ,ogólnie Kraj Basków jest piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja planowałem 2 lata temu przez chwilę tamtejsze kampy ale ostatecznie nie dotarłem. Zniechęciła mnie temp wody i wybrałem morze śródziemne - plan w głowie wciąż jednak pozostał więc również chętnie coś poczytam. Z tego co pamiętam na plus można było zaliczyć znacznie niższe ceny niż na lazurowym wybrzeżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie wczoraj wróciłem z miesięcznego wypadu dookoła Francji i w okolicach Biarritz/Bayonne i Labenne spędziłem kilka dni. Woda ciepła jak zupa. Napiszę coś dzisiaj, lub na dniach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej części wybrzeża zachodniego nie dojechałem. Byłem w pólnocno-zachodniej, tj. w Bretanii. Jeśli chodzi o okres sierpniowy, to temperatury powietrza wahały się w okolicach 20-28 st. Woda w oceanie była ciepła. Nie tak ciepła jak w Morzu Śródziemnym. Ceny kempingów nie są wygórowane. Jeśli chodzi o *** to nawet tańsze niż polskie.

Wyjeżdżając tam należy pamiętać o właściwej końcówce podłaczenia do puszki elektrycznej. Wtyczka wygląda jak przyłacze do haka, ale ma tylko trzy bolce. Warto taką przejściówkę kupić w Polsce.

O cenach za wyżywiwenie pisałem w poście o moim wypadzie do Normandii i Bretanii.

Warto awaryjnie mieć papier toaletowy, ponieważ nie każdy kempin to oferuje, zwłaszcza te w Normandii.

Proponuję tankować paliwo na stacjach benzynowych przy marketach. Ale uwaga, nie każda polska karta płatnicza jest w tych automatach akceptowana. Jeżeli nie, to tankujcie w ciągu tygodnia w porach otwarcia marketu. Najczęcieje między 10 a 18.

To tyle, co mi na myśl w tej chwili przychodzi.

Życzę udanego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

generalnie jeżeli chodzi o tak duży obszar, to trudno jest generalizować. Na pewno nie należy się obawiać temperatury wody i warunków plażowania nad Atlantykiem. Jedyne czego należy się obawiać to rozsądnego plażowania i korzystania z wody. Fale są naprawdę grożne!!

Jeżeli chodzi o kempingi, to wyznaczyłem sobie standard *** lub **** gwiazdek i takich poszukałem.

Zaczynając od dołu, w rejonie Biarritz/Bayonne kempingów było kilka, standard taki sobie w porównaniu do kempingów na Lazurowym wybrzeżu, ale czysto i schludnie. Miasteczka baskijskie przypominają miasteczka niemieckie. Nie są typowo południowe.

Trochę wyżej w rejonie Labenne kempingi są nastawione na surferów i amatorów sportów wodnych, a nie na wypoczynek stacjonarny. Posiadają w ofercie baseny i inne rozrywki typu dyskoteka, czy fitness club. Wszystko zależy od oczekiwań.

Jeszcze wyżej w okolicy Bordeaux mamy liczne rezerwaty i np. wydmę najwyższą w Europie, a kempingi są przygotowane na turystę chcącego obejrzeć przyrodę. Mniej rozrywki, ale za to zaplecze czyste, sklepy.

W rejonie La Rochelle kempingi są nastawione na osoby szukające wypoczynku stacjonarnego, trochę sztywne, ale bardzo przyzwoita baza.

Ceny są bardzo podobne na całym wybrzeżu. Zwierzęta są tolerowane na większości kempingów, pod warunkiem sprzątania po nich.

Jeżeli zapytania byłyby bardziej konkretne, to oczywiście służę pomocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj Tomekk i PATI73

Wygląda na to , że mamy podobne plany.

Naszym celem w przyszłym roku jest okolica Lacanau.

Podobno dobre miejsce do wypadów rowerowych

Jeżeli i woda jest zdatna do kąpieli /obawiam się tylko ,

że może być płytka przy plaży / to byłoby świetnie.

Pozdrawiam sympatyków tego wybrzeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetnie jakby kto odpowiedział - w przyszłym roku planuję właśnie tam wyprawę z przyczepą. tomekk i ja prosimy o info!

 

Ja tam się zapuszczam od wielu lat, konkretnie Normandia i Bretania. W tym roku było w lipcu chłodno i deszczowo. Lepszy bywa sierpień, ale znowu są sztormy. Tereny piękne, ale aura dla napaleńców. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.