Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym jeździł tylko latem to mam piątke, która na samo gotowanie wystarczy na dwa sezony. napełnianie mam 20km od domu. a jadąc zimą jest dużo lepiej z dom light czy kompozytem niż ze zwykłą jak braknie gazu w nocy i "w gaciach" trzeba przepiąć butle, zanim męczyć się z nakrętkami, jeden ruch ręki i przepięte

Przyczepę użytkuję latem co mnie skusiło do zmiany z metalowej na NANO to waga. Butla Nano jest lżejsza wiem ze zamontowanie reduktora na opaskę jest niewłaściwe ale się sprawdziło.    

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl co byś zrobił przejeżdżając przez Francję, Włochy, Chorwację do Grecji - inny standard w każdym kraju a czasem dwa w jednym  :hehe:

 

Zabrałbym ze sobą pełną zwykłą 11  i przejechałbym tak Francję, Włochy, Chorwację jak i Grecję. Przed chwilą ktoś pisał , że na 6 tygodni starczy zwykła 5. Więc o co chodzi?

A tak na marginesie - akurat w Grecji maiłem najmniej problemów z butlą, za pierwszym rogiem jakiś Leonidas nabił mi na podwórku i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o ciśnienie wyjściowe , przez dwa miesiące użytkowałem butle z tym reduktorem i nie miałem problemów. Mój kolega ma taki sam zestaw i tez bez problemów mu działał  

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałbym ze sobą pełną zwykłą 11  i przejechałbym tak Francję, Włochy, Chorwację jak i Grecję. Przed chwilą ktoś pisał , że na 6 tygodni starczy zwykła 5. Więc o co chodzi?

A tak na marginesie - akurat w Grecji maiłem najmniej problemów z butlą, za pierwszym rogiem jakiś Leonidas nabił mi na podwórku i po krzyku.

 

nieważne  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o ciśnienie wyjściowe , przez dwa miesiące użytkowałem butle z tym reduktorem i nie miałem problemów. Mój kolega ma taki sam zestaw i tez bez problemów mu działał  

 

Z pewnością nie tylko. Ciśnienie, to nie jedyny powód, ale gdyby nawet, to kiedyś podawałem taki przykład:

zasilasz w tym przypadku odbiorniki, o 24 % wyższym ciśnieniem. Czy gdybyś wiedział, że w gniazdku sieciowym masz teraz napięcie ponad ~285 V, zamiast 230, to też tak bezkrytycznie podłączałbyś do niego telewizor i inne sprzęty?

Było już o tym pisane na forum tak wiele i w tak wielu tematach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnego 3,7 bara

Wstawię foty naszej butelki , wszystko pali i grzeje.

No dobra może nie na każdej BP ale w większości- BP Light :jump:

Zresztą widać poziom w butli i nie ma zaskoczenia że się kończy.

No i reduktor na klick na butlę - super rozwiązanie.

Kolega ma takie samo rozwiązanie i tez się u niego sprawdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nadal swoje...

To tak jak byś twierdził że jazda z prędkością ponad 200km/h po polskich publicznych drogach (mniejsza o to jakich) jest bezpieczna i legalna - bo Ty jechałeś i nic się nie stało!

1) Nieodpowiednie ciśnienie gazu - pewnie 80% urządzeń, które powinny pracować na 30mbar uruchomią się przy reduktorze 50mbar i będą "na oko" pracować prawidłowo... ale tylko "na oko"...

2) Instalacja gazowa w przyczepie czy kamerze nie może może być wykonana na połączenia "na opaskę" - tylko połączenia gwintowane...

Jak chcesz nadal z tym polemizować to sorry - ja już nie mam nic więcej do dodania...

I proszę - nie pisz takich bzdur bo ktoś przypłaci to życiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.