Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytajcie tutaj. http://www.polskicar...tan-czy-propan. Ciekawe są wyniki testów .

 

Witam, bardzo ciekawe i rozwiewający wątpliwości, ja również to samo twierdzę po własnych nie tak bardzo dokładnych obserwacjach.

Propan-butan - cięższa butla nie widać ile jest ( choć z tym można dać sobie radę bo sąmagnetyczne wskaźniki gazu przyklejane na butlę) przyłącze śrubowe :rolleyes: no i energetyczność większa.

Czysty Propan - lżejsza butla widać dokładnie ile gazu zostało , przyłącze bez śrubowe :) lecz niestety mniejsza energetyczność .

I jak widać zawsze są za i przeciw, więc decyzja jaką butlę kto załaduje do przyczepki należy do niego.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wymyślili w angli taką małą kompozytową ciekawe kiedy u nas się ona pojawi

 

Witam z tego co mi wiadomo nie szybko beksa.gif ponoć nie jest to opłacalne przy tak dużej dystrybucji butli stalowych, sam bym taką załadował od schowka w przyczepie zamiast obecnie używanej BP Gas light 11kg.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można ściągnąć taka butlę na własny użytek bez czekania aż zrobią to dystrybutorzy gazu smirk%281%29.gif

 

No ale czy jest sens? pytanie wogóle czy te kompozyty gdzieś u nas nabijają. Bo te większe butle to chyba jedynie na wymianę, a jak gdzieś za granicą gazu braknie to pewnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy jest sens? pytanie wogóle czy te kompozyty gdzieś u nas nabijają. Bo te większe butle to chyba jedynie na wymianę, a jak gdzieś za granicą gazu braknie to pewnie problem.

 

myślę, że da się to ustrojstwo napełnić - nawet bez żadnego kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy propan w kompozytach to nie jest czysty marketning. Dlaczego? Tak wytrzymałościowo patrząc to propan jest bardziej prężnym gazem a co za tym idzie pewnie butle do propanu mogły by mieć większe wymagania co do maksymalnego ciśnienia (tu tabelka http://forum.karawaning.pl/topic/2927-wczorajszy-wyjazd-z-przyczepa/page__view__findpost__p__65398 ) . Nie można powiedzieć że stal nie spełnia tych wymagań dla czystego propanu ponieważ BP sprzedaje również czysty propan w stalówkach. Wiec o co może chodzić? Chyba tylko o kasę - propan jest po prostu droższy. Handlując droższym gazem dystrybutorowi szybciej zwróci się inwestycja jaką poniósł wprowadzając na rynek nowy rodzaj butli....

 

 

Te małe butle ktoś już na forum wskazywał, zrobił zdjęcia na wyjeździe chyba do Skandynawii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, co do ciśnienia w butlach kompozytowych z czystym propanem to zrobiłem pomiar jakie ciśnienie tam jest, przy prawie pustej butli ( jakieś 2cm na dnie) i temperaturce około 7stopni ciśnienie w butli było 4,7atm. Kolega co używa czystego propanu do ogrzewania kurników powiedział że czysty propan powinien mieć 5 atm. wtedy wiadomo że jest to propan, butle z mieszanką mają 1,5-1,8atm. A tak całkiem na marginesie to bym chętnie zakupił małą butlę kompozytową Bp , gdyby ktoś przypadkiem miał na zbycie .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do ciśnienia w butlach kompozytowych z czystym propanem to zrobiłem pomiar jakie ciśnienie tam jest, przy prawie pustej butli ( jakieś 2cm na dnie) i temperaturce około 7stopni ciśnienie w butli było 4,7atm. Kolega co używa czystego propanu do ogrzewania kurników powiedział że czysty propan powinien mieć 5 atm. wtedy wiadomo że jest to propan, butle z mieszanką mają 1,5-1,8atm. A tak całkiem na marginesie to bym chętnie zakupił małą butlę kompozytową Bp , gdyby ktoś przypadkiem miał na zbycie .

Pozdrawiam serdecznie.

 

Zapuściłem wici u ludków, którzy bywają czasami w Albionie i może da radę zanabyć taka butlę jak w poście 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.