Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Kompozytowe butle gazowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#406 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3903 postów
  • SkądSosnowiec
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 22 lipiec 2017 - 21:26

"Innych" powodów, to chyba nie ma, przynajmniej ja osobiście ich nie widzę.

No, chyba, że jeszcze wielkość (dla wersji "Nano") - są trochę mniejsze od stalowych, a stalowe 11 kilogramowe nie mieszczą się w niektórych przyczepach.

To, o czym pisał Artur (post #402) odebrałem raczej, jako żart :]

Nie to nie był żart, poważnie traktuję ją jak gadżet, mam kolorową butlę, łatwy zawór w camperficie, jest nowocześniejsza to wystarczy. Akurat nie miałem pieniędzy na nic droższego w tej chwili do przyczepy to podjechałem do Obi. 

Swoją drogą zaczynam szukać gdzieś tej dawnej przeźroczystej z BP :( ... nie wszędzie je wycofali, Duńczycy, Niemcy nadal je mieli przy grilach, nawet w wersji niższej ... muszę poszukać po ebayach.

#407 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2735 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 23 lipiec 2017 - 18:45

Dokładnie w poście #400 chodziło mi o łatwość wymiany vs. nano dla w sumie nie wiadomo czego.

Wagę oczywiscie rozumiem i nie ma co ukrywać że dla niej można się a wręcz trzeba męczyć ale inne powody chyba są niewarte tych zabiegów.

Nie wymienisz ani nano ani stalowej wszędzie i o każdej porze :P
Np na węgrzech, Grecji, Chorwacji.

Ale dzięki pomysłowości i odpowiednim adapterom napełnisz każdą i wszędzie

NANO jeszcze nie napełniałem, będę próbował jak wrócę z wakacji, narazie z brakiem gazu poradziłem sobie małymi katruszami i kuchenką na nie plus lokalna butla gazowa i adapter.

Wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 23 lipiec 2017 - 18:51

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#408 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8660 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 23 lipiec 2017 - 19:28

Krzysiu, jak pisałem o możliwości napełniania/wymiany niemal o każdej porze dnia i nocy, to miałem na myśli wyłącznie standardowe butle stalowe i obszar Polski, ponieważ zagranica, to zupełnie inny temat, jeśli chodzi o butle gazowe.

Co do kartuszy, to niezależnie od kuchenki i butli w przyczepie, też zawsze mam z sobą małą kuchenkę na takie kartusze i powiem szczerze, że wiele razy się przydawała. Jedynie gaz w tych kartuszach dosyć szybko się kończy, jeśli chce się przygotować jakieś "poważniejsze" posiłki. Dodatkowo potrzebna jest dobra osłona od wiatru dla takiej kuchenki, bo inaczej mocno traci sprawność podgrzewania, jednak warto mieć taką w odwodzie.

Użytkownik Kristofer edytował ten post 23 lipiec 2017 - 19:30

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#409 kornak

kornak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 postów
  • Telefon:516080649
  • SkądStolica-kujaw zach- CIN
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:poszukiwana N-lub do750kg
  • Holownik:Mercedes-2,5td

Napisano 24 lipiec 2017 - 10:23

Nie wymienisz ani nano ani stalowej wszędzie i o każdej porze :P Np na węgrzech, Grecji, Chorwacji. Ale dzięki pomysłowości i odpowiednim adapterom napełnisz każdą i wszędzie NANO jeszcze nie napełniałem, będę próbował jak wrócę z wakacji, narazie z brakiem gazu poradziłem sobie małymi katruszami i kuchenką na nie plus lokalna butla gazowa i adapter. Wysłane z telefonu

Masz rację  nie na wszystkich stacjach są butle NANO-cos słabo z tą dystrybucją a i rozrzut cenowy jest tez dosc duzy

kornak20

#410 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2735 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:35

Co do kartuszy, to niezależnie od kuchenki i butli w przyczepie, też zawsze mam z sobą małą kuchenkę na takie kartusze i powiem szczerze, że wiele razy się przydawała, warto mieć taką w odwodzie.

Mam 4kg gazu w kartuszach plus opanowane dostawy gdyby się kończył i jeszcze zasilanie awaryjne z butli. Na przyszły rok będzie możliwość przelewania gazu do NANO z dowolnej butli w Europie.
Właśnie uruchomiłem lodówkę na 230V po awarii grzałki, nowa grzałka przyjechała i zmieniona grzeje aż miło, więc zużycie gazu spadnie.

Wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 24 lipiec 2017 - 11:36

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#411 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8660 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 24 lipiec 2017 - 19:37

Nie to nie był żart, poważnie traktuję ją jak gadżet, mam kolorową butlę, łatwy zawór w camperficie, jest nowocześniejsza to wystarczy.

Nigdy nie oceniałem butli gazowej od tej strony, zawsze liczyły się parametry techniczne, dlatego pomyślałem, że z tym jej wyglądem żartujesz. Teraz muszę swój pogląd zweryfikować, bo po tym, co napisałeś, widzę, że nawet w przypadku butli, design może mieć znaczenie. :skromny:

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#412 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8660 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 28 lipiec 2017 - 17:24

Swoją drogą zaczynam szukać gdzieś tej dawnej przeźroczystej z BP :(

http://allegro.pl/bu...6902861265.html

#413 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3903 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 lipiec 2017 - 18:50

http://allegro.pl/bu...6902861265.html

Dzięki ! Tylko drogo ja ją chyba oddałem na BP za 100 zł ? Wydawało mi się, że powinno ich się pojawić sporo w cenie sporo niższej od kaucji (od tych co zgubili kwity). Szkoda, że oddałem swoją pozostaje mi korzystać z bieżących rozwiązań.

#414 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8660 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 28 lipiec 2017 - 20:54

Mnie się wydaje, że niedrogo, zwłaszcza, jeśli miałbym kupić stalową, której cena jest podobna, ale podobnych zalet już nie posiada. Dziwię się, że jeszcze jej ktoś nie kupił, pewnie dlatego, że nie jest w dziale "butle gazowe" - tylko przypadek sprawia, że można na nią trafić. No i butlę masz w Polsce, nie trzeba szukać za granicą.

DL.jpg

Od dłuższego czasu obserwuję zjawisko bardzo niechętnego pozbywania się tych butli (jeśli koś ma). Wcale się nie dziwię, bo butla dla karawaningu jest najlepsza, lepsza od wszystkich, z którymi mieliśmy i mamy do czynienia. Teraz bardzo trudno ją kupić, co sam również zauważyłeś. Jeśli czasem widzę gdzieś podobną ofertę, to stan butli jest taki, że chyba nie chciałbym jej nawet za dopłatą. Zdjęcia świadczą o tym, że ta jest w stanie, którego raczej się nie spotyka. Biorąc to wszystko pod uwagę, cena moim zdaniem jest nawet atrakcyjna.
W każdym bądź razie, ja swojego kompozytu z pewnością się nie pozbędę i na szczęście szukać nie muszę, a zalety doceniam w każdym sezonie.
Jedynie mam w niej zmieniony zawór na standardowy. Teraz myślę, że chyba całkiem niepotrzebnie, jeśli wziąć pod uwagę kilka wcześniejszych postów. :hmm:

#415 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3903 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 lipiec 2017 - 21:13

Mnie się wydaje, że niedrogo, zwłaszcza, jeśli miałbym kupić stalową, której cena jest podobna, ale podobnych zalet już nie posiada. Dziwię się, że jeszcze jej ktoś nie kupił, pewnie dlatego, że nie jest w dziale "butle gazowe" - tylko przypadek sprawia, że można na nią trafić. No i butlę masz w Polsce, nie trzeba szukać za granicą.

http://forum.karawaning.pl/public/style_images/master/attachicon.gif DL.jpg

Od dłuższego czasu obserwuję zjawisko bardzo niechętnego pozbywania się tych butli (jeśli koś ma). Wcale się nie dziwię, bo butla dla karawaningu jest najlepsza, lepsza od wszystkich, z którymi mieliśmy i mamy do czynienia. Teraz bardzo trudno ją kupić, co sam również zauważyłeś. Jeśli czasem widzę gdzieś podobną ofertę, to stan butli jest taki, że chyba nie chciałbym jej nawet za dopłatą. Zdjęcia świadczą o tym, że ta jest w stanie, którego raczej się nie spotyka. Biorąc to wszystko pod uwagę, cena moim zdaniem jest nawet atrakcyjna.
W każdym bądź razie, ja swojego kompozytu z pewnością się nie pozbędę i na szczęście szukać nie muszę, a zalety doceniam w każdym sezonie.
Jedynie mam w niej zmieniony zawór na standardowy. Teraz myślę, że chyba całkiem niepotrzebnie, jeśli wziąć pod uwagę kilka wcześniejszych postów. :hmm:

Ja swoją oddałem bo nie umieli jej u mnie napełnić, więc była bezużyteczna :( może niepotrzebnie się pospieszyłem :( ... no nic pomęczę się z lekką stalową.

#416 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • SkądKraków
  • Model:Niewiadów: N126NT, N132T, N260
  • Holownik:Scenic

Napisano 29 lipiec 2017 - 10:48

Tak czytam i oczom nie wierzę jak to z biegiem czasu potrafi się świadomość ludzi o 180 stopni zmienić jeszcze z 2 lata temu osoba wykorzystująca "niestandardowo" butle Bp musiała siedzieć w podziemiu w obawie przed linczem i spaleniem na stosie. Uff także można się ujawnić. Ja Wodnik wszem i wobec oznajmiam użytkuje butle Bp light/nano w sposób niestandardowy i koniec gazu w zielonym kompozycie od dawna nie jest dla mnie problemem. Jeszcze tydzień temu miałem 4 butle Bp light... Została jedna... A cena kosmos wiem wiem pazerny jestem przepraszam. Screenshot_2017-07-29-11-40-42.png Ogłoszenie z Facebooka

Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 29 lipiec 2017 - 11:01

#417 Dpong

Dpong

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 443 postów
  • SkądRokietnica
  • Model:Adria Adora 502
  • Holownik:Volkswagen Passat B6 2.0TDI DSG

Napisano 31 lipiec 2017 - 17:12

Panowie jak myślicie, czy istnieje jakiś ważny techniczny powód (dotyczący samej butli), dla którego butle zielone z BP były napełniane tylko propanem, a nie propan-butanem ?

#418 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8660 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 31 lipiec 2017 - 17:37

Moim zdaniem i gdzieś to kiedyś czytałem, chodziło wyłącznie o względy typowo użytkowe (niższe temperatury zewnętrzne).

Jedną ze swoich kompozytowych butli mam napełnianą dwa, trzy razy w sezonie PB od co najmniej kilku lat i wszystko jest OK.

Trzeba jedynie pamiętać, aby napełniać je ok 10 kg gazu.

Użytkownik Kristofer edytował ten post 31 lipiec 2017 - 17:38

#419 czyś

czyś

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 392 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 17:42

Jedyne logiczne uzasadnienie to to, że propan jest gazem, hmmm, zimowym (odparowuje z fazy ciekłej w temp. ujemnych). I w takich warunkach super byłoby wiedzieć, ile go faktycznie jeszcze zostało (np. przy ogrzewaniu). Organizacyjnie przy tym nie było problemu, co rzeczywiście jest w butli (zwróćcie uwagę, że stalówki zwykle oznaczone są P-B, mało jest propanowych, mieliby przemalowywać oznaczenia zanim napełnią?). Ze względu na skalę działalności, chyba najłatwiej było zróżnicować "opakowania" gazu - PB - stalówki, P- kompozyt.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych