Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy nie zawór w butli a przejściówka lub reduktor wpinany na butle jest jednokierunkowy, aby napełnić butle z klikiem należy użyć zmodyfikowanej przejściówki czyli trzeba z niej usunąć kulkę u wylotu - jest to proste do wykonania gdyż należy przy użyciu imbusa odkręcić gwint gdzie się przykręca reduktor , wyjąć kulkę i sprężynkę i ponownie wkręcić gwint i po robocie. Po takiej modyfikacji przejściówka działa dwu kierunkowo, sam takież używam.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Dzięki, sprawdzę jak to działa, mam jeszcze pół butli gazu i kilka kartuszy do kuchenki,

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytasz czy to jest bezpieczne ( pewnie nie, bo producent tą kulkę tam w jakimś celu włożył).

Ja natomiast takowej używam już pewnie z 6 sezonów i niczym to nie wpływa na jej działanie :hmm: tak mi się wydaje.

Lecz należy pamiętać iż modyfikacje takich instalacji każdy robi na własną rękę i odpowiedzialność.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Wcześniej używałeś jedno kierunkowej i też działało tylko wolniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki. Akcja przeprowadzona w 5 minut na wydmach :)


Raczej 110 zł różnicy. Dolicz kaucję jeszcze :-P

nie wiem skąd te 110zł

 


 

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit-do-butli-kompozytowej-bp,3,5232,3200

 

Wykręciłem mosiężną redukcje i "kuleczka" (w tym wypadku mosiężny wałek z oringiem gumowym) zostaje nam w dłoni :)


A ile płacisz kaucji na BP za butlę?

 

Chodziło w rozmowie o cenę gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytasz czy to jest bezpieczne ( pewnie nie, bo producent tą kulkę tam w jakimś celu włożył).

Ja natomiast takowej używam już pewnie z 6 sezonów i niczym to nie wpływa na jej działanie :hmm:  tak mi się wydaje.

Lecz należy pamiętać iż modyfikacje takich instalacji każdy robi na własną rękę i odpowiedzialność.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Czy napełniasz propanem -czy propan butan .Chodzi o butlę NANO i na wagę czy na wyczucie -jak to napełnianie wygląda za rady dziekuję z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was koledzy. Dla kilku kg męczycie się z butlami nano, kombinujecie jak je napełniać, gdzie to robić itd.

 

Zwykła butla i wymiana dosłownie wszędzie, każda stacja, każdy market, każda wiocha w Polsce.

 

No ale jak te kilka kg robi aż taką różnicę to trzeba kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napełniasz propanem -czy propan butan .Chodzi o butlę NANO i na wagę czy na wyczucie -jak to napełnianie wygląda za rady dziekuję z gory

 

Na wyczucie  :look:  z pewnością NIE!

Z moich obliczeń wynika, że do "Nano" powinno wejść ok. 14,5 - 15,6 l max propanu lub wagowo 8 kg gazu.

Moim zdaniem, nie ma większego znaczenia, czy będzie to P, czy PB. :hmm:

 

PS

Najpewniejsza opcja, to waga (dla "Nano" nie może przekroczyć 8 kg gazu)

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was koledzy. Dla kilku kg męczycie się z butlami nano, kombinujecie jak je napełniać, gdzie to robić itd.

 

Zwykła butla i wymiana dosłownie wszędzie, każda stacja, każdy market, każda wiocha w Polsce.

 

No ale jak te kilka kg robi aż taką różnicę to trzeba kombinować ;)

 

 

Bardziej o design butli chodzi ... są ładniejsze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o design butli chodzi ... są ładniejsze !

 

:jump:        ... i nazwę mają taką bardziej futurystyczną ;)

Jak ktoś się zapyta: jaką masz butlę gazową?

Można wtedy dumnie odpowiedzieć:  :thank:  Nano!

Czy słyszycie to!?

Słyszycie, jak to brzmi?

To brzmi, jak "future"!

A jak brzmi:  :lol2:  stalowa? :pad:

Przy takiej nazwie, "biedna" stalowa butla, najchętniej zapadłaby się ze wstydu pod ziemię.

Jak tu mierzyć się z takim celebrytą, jak "Nano". :niewiem:

 

A jednak.

Poza mnóstwem różnych wad, ma jedną niezaprzeczalną zaletę: wymieni się ją niemal wszędzie, o każdej porze dnia i nocy i o tym chyba miał mówić post #400.

Tak już zupełnie poważnie, to dyskusja o wadach/zaletach poszczególnych butli już była i są one wszystkim znane, ew. można przeczytać.

Napiszę w ten sposób: jeśli potrzebuję zabrać do schowka dwie duże butle z gazem, to zabierając stalowe, mam ok 22 kg samego opakowania na gaz (ok. 44 kg z gazem).

Zabierając "Nano", mam już o ok. 10 kg mniej balastu (ok. 29 kg dwie butle z gazem, czyli 15 kg mniej, niż przy stalowych).

W przypadku wyważenia niektórych modeli przyczep, jest to wartość wręcz zbawienna, aby nie przekroczyć wymaganego nacisku zaczepu na kulę haka. Nie mówię już o przypadkach, w których waży się nawet łyżki, aby nie przekroczyć DMC przyczepy.

Czasem trzeba wybrać między potrzebami, a łatwością wymiany/napełnienia butli. :hmm:

IMHO

 

PS

Moim zdaniem, najlepszymi butlami, jakie dla nas były kiedykolwiek dostępne, były/są butle kompozytowe typu "BP".

Ich cechy zebrane razem, jak transparentność (widać zawsze ilość gazu), minimalna masa ok. 5,2  - 5,5 kg, genialne szybkozłącze oraz pojemność dla 11 kg gazu, nie mają sobie równych w modelach oficjalnie dostępnych obecnie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w poście #400 chodziło mi o łatwość wymiany vs. nano dla w sumie nie wiadomo czego.

 

Wagę oczywiscie rozumiem i nie ma co ukrywać że dla niej można się a wręcz trzeba męczyć ale inne powody chyba są niewarte tych zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Innych" powodów, to chyba nie ma, przynajmniej ja osobiście ich nie widzę.

No, chyba, że jeszcze wielkość (dla wersji "Nano") - są trochę mniejsze od stalowych, a stalowe 11 kilogramowe nie mieszczą się w niektórych przyczepach.

To, o czym pisał Artur (post #402) odebrałem raczej, jako żart :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.