Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości jeszcze zapytam: zapłaciłem "kaucję", więc rozumiem, że butla jest moją własnością.

Zniszczę ją, ukradną, zgubię, czy sprzedam, to oczywiście nic mi po kwicie, ale to logiczne.

 

Nic z w/w zdarzeń nie nastąpiło, więc idę sobie z butlą i rzeczonym kwitem ("świadectwem") np. na stację BP i zgodnie z tym, co wcześniej napisano, zamieniam swoją własną butlę, na butlę "Nano" (mniemam, że kwit jedynie okazuję i dalej pozostaje w moim posiadaniu).

Według logiki, butla "Nano" staje się moją własnością np. w przypadku wyżej podanych zdarzeń 

lub

znudziła mi się, więc ją ze wspomnianym kwitem oddaję i otrzymuję zwrot wpłaconej kaucji.

 

Czy prawidłowo myślę :hmm: (i czy tak to wygląda w praktyce?)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej małej podlaskiej dziurze też stoi butlomat. Ależ to jest piekielnie wygodne  :yes:  :yes:  :yes:

Ja właśnie skorzystałem z takiej stacji w Norwegii. Masz racje jest to piekielnie wygodne, ja wymieniłem moją 5kg na 10kg wszystko jak na pierwszy raz trwało może 2 min. Z innych opcji to -zakup butli, sprzedaż i zwrot kaucji i zmiana wielkości nie wiem tylko czy można wymienić różne typy butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak,tylko często jest dopisek że oni są właścicielem butli i nie możesz jej zbyć

 

Ja pewne sprawy rozumiem, ale obydwie strony posiadają coś "nie własnego": ja posiadam od firmy butlę, a firma posiada moje pieniądze.

Jeśli "firma" nie będzie w stanie oddać mi moich pieniędzy, gdy będę tego chciał, to ja nie oddam firmie butli - czy tak?

Jeśli ja nie oddam butli, gdy "firma" będzie chciała, to zatrzymają sobie moje pieniądze - tak to rozumiem.

W świetle tego, obydwie strony stają się właścicielami tego, co w danym czasie posiadają.

Jeśli odsprzedam komuś butlę razem z kwitem, to przenoszę swoje prawa/obowiązki na nowego właściciela.

Teraz on będzie korzystał z usług tej firmy przy wymianie kolejnych butli.

Oczywiście rozumiem zastrzeżenia, które mówią, że logo na danej butli zobowiązuje do korzystania tylko z autoryzowanych punktów danej firmy przy wymianie butli pustej, na pełną.

Moim zdaniem, tak to powinno działać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na stacji w Bydgoszczy zaproponowano mi wymianę TYLKO na Dom Light.

Nie chodzi mi o kasę z kaucji . Do tego to oczywiście kwitek ......

 

Wymiana na Nano -za okazaniem kwitka kaucji. Bez kwitka z kaucji wymiana na Dom Light.

Dlatego Koledzy pytam o praktykę :)

 

 

Zapewniam, że bez świadectwa możliwa jest wymiana zarówno na butlę DOM LIGHT jak i na butlę NANO - być może pracownik tej stacji jeszcze takiej wymiany nie robił i stąd takie trudności.

W każdym razie w Bydgoszczy możesz takiej wymiany dokonać na którejś z poniższych:

BP: Fordońska 48/50

Shell: Św. Trójcy 34

Shell: Tałdykina 3

 

Gdyby na miejscu okazało się, że obsługa nie chce pozwolić na taką wymianę, to zadzwoń proszę na naszą infolinię - pomożemy od ręki rozwiązać sprawę.

Nr infolinii: 19 200 lub 22 16 17 017 - infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00.

 

Edytowane przez AGP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że bez świadectwa możliwa jest wymiana zarówno na butlę DOM LIGHT jak i na butlę NANO - być może pracownik tej stacji jeszcze takiej wymiany nie robił i stąd takie trudności.

W każdym razie w Bydgoszczy możesz takiej wymiany dokonać na którejś z poniższych:

BP: Fordońska 48/50

Shell: Św. Trójcy 34

Shell: Tałdykina 3

 

Gdyby na miejscu okazało się, że obsługa nie chce pozwolić na taką wymianę, to zadzwoń proszę na naszą infolinię - pomożemy od ręki rozwiązać sprawę.

Nr infolinii: 19 200 lub 22 16 17 017 - infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00.

 

Dziekuję KOlego !

Wcześniej napisałem o to samo na Waszą skrzynkę kontaktową na stronie www

Teraz tu mam czarno na białym.........pozdrawiam serdecznie

na Fordońskiej mieli właśnie takie dylematy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (do Kolegi Pawła), które mnie nurtuje.

Co dzieje się z butlami kompozytowymi BP, które są oddawane/wymieniane?

:hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję KOlego !

Wcześniej napisałem o to samo na Waszą skrzynkę kontaktową na stronie www

Teraz tu mam czarno na białym.........pozdrawiam serdecznie

na Fordońskiej mieli właśnie takie dylematy .

 

Jeszcze dziś skontaktujemy się z tą stacją, żeby dać im znać co robić w takim przypadku, więc mam nadzieję, że wymiana na NANO pójdzie gładko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś skontaktujemy się z tą stacją, żeby dać im znać co robić w takim przypadku, więc mam nadzieję, że wymiana na NANO pójdzie gładko :)

Ja wymieniłem na BP w Ciechanowie starą AmeriGas na na NANO bez zmiany kaucji:jeden za jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok jestem świeżo po wymianie butli stalowej na Dom Light. Wymieniłem w Obi i zapłaciłem 40 parę złotych. Przy wymianie nie spisuje się żadnej umowy, czy nie daje do podpisania żadnego regulaminu, nie płaci się żadnej kaucji. Jednym słowem nic. Na paragonie mam "napełnienie butli gazowej" i to wszystko. Oddałem starą butlę i w zamian dostałem Dom Light nabitego na full. Tak więc w mojej ocenie ta butla jest dokładnie tak samo moja jak poprzednia stalowa gazowa od Gaspola.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wygodnie ale nie masz nic do tej butli. Ja wolę wziąć butlę i dać kaucję z kwitem, dzięki temu mogę oddać butlę, wziąć drugą, zamienić nano na dom i odwrotnie, oddać je całkowicie i odebrać kasę. Ja, po sezonie oddaję nano i w zimie grzeje budę z 11 kg.

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wygodnie ale nie masz nic do tej butli. Ja wolę wziąć butlę i dać kaucję z kwitem, dzięki temu mogę oddać butlę, wziąć drugą, zamienić nano na dom i odwrotnie, oddać je całkowicie i odebrać kasę. Ja, po sezonie oddaję nano i w zimie grzeje budę z 11 kg.

 

Wysłane z telefonu

Ale w jakim sensie nic nie mam do butli? Przecież mogę iść do Obi i wymienić na stalową. A kwit można zgubić i co wtedy? Jesteś 100 zł w plecy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to działa w obie strony? Bo do niedawna było one way ticket B)

 

Wysłane z telefonu

Byłem w Obi na Puławskiej. Oni mają tam burdel i średnio się orientują ale niby można wymienić na stalową. Tak mówiła baba w informacji gdzie płaciłem. Na paragonie jest tylko info, że wymiana gazu. Z tym kwitem jedziesz po odbiór do ochrony, który wydaje Ci co chcesz. Mi chciał wydać zwykłą stalową i sam mu powiedziałem, że chce Dom Light i tak mi dał. Na nic nie patrzył. Czyli nawet jak się teoretycznie nie da to się da :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Obi na Puławskiej. Oni mają tam burdel i średnio się orientują ale niby można wymienić na stalową. Tak mówiła baba w informacji gdzie płaciłem. Na paragonie jest tylko info, że wymiana gazu. Z tym kwitem jedziesz po odbiór do ochrony, który wydaje Ci co chcesz. Mi chciał wydać zwykłą stalową i sam mu powiedziałem, że chce Dom Light i tak mi dał. Na nic nie patrzył. Czyli nawet jak się teoretycznie nie da to się da :-D

Ja obstawiam, że udał Ci się ten manewr w taki sposób dzięki "doskonałemu" przeszkoleniu obsługi.

 

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.