Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Ufolz pisze propan, Kornak butan.

 To który w końcu ? I czy po przejściu na czysty gaz należy wymienić dysze ?

A może wozić jedna butle z propanem i drogą z butanem i mieszać ze sobą ? Jak i w jakich proporcjach ?

Taki żart oczywiście.    :laugh:

 

Kol. Kornak się po prostu przejęzyczył i z pewnością w butli będzie propan. Oczywiście żadnych dysz  się nie wymienia i nic nie miesza. Piszę to, aby ktoś nie pomyślał, że faktycznie "coś w tym jest", a z gazem żartów nie ma ;)

No to tak.

1. Butle BP kompozytowe będą wycofywane z rynku w nabliszym okresie 1-2lat.

 

Czy to oznacza, że transparentne "BP" będą zamienione na nietransparentne "AG" ?

Jak będziesz miał możliwość, to sprawdź, czy faktycznie ta konstrukcja jest taka, jak w opisie reklamowym :hmm:

5. Waga pustej butli wynosii 6,2KG + 8KG Propanu = 14,2Kg (hmmmm)

 

Czy mowa o tej mniejszej butli ? :look:

Chyba nawet duży kompozyt mniej waży :hmm:

6. Reduktor jest taki sam klik on jest pasujący (identyczny) jak do butli kompozytowej BP

 

Czyli z reduktorem i pasującym "Kamperfitem" miałem rację :skromny:

Dobrze, że przynajmniej tu nic nie namieszali.

Cena za reduktor klik on - 25zł

Kaucja za butle NANO - 99zł (przy rezygnacji z stalowej 49zł) promocja przez rok.

 

Czyli tego reduktora raczej nikt nie potrzebuje, przynajmniej do zastosowań karawaningowych.

Kaucja jest za małą, dużą butlę, czy to bez znaczenia ? No i czy są w ogóle małe / duże ? :hmm:

Mnie np. wymiary butli nie ograniczają, ale masa już tak, więc jeśli mniejsza butla miałaby ważyć tyle, ile waży duża "BP", to nie widzę sensu stosowania u siebie mniejszej. Teraz rodzi się kolejne pytanie: jeśli wycofają butle "BP" (dla 10 - 11 kg), a wprowadzą butle "AG" również dla 10 - 11 kg. gazu, czyli porównywalne, to o ile ta ich butla będzie cięższa, jeśli przyjąć, że konstrukcja będzie z płaszczem stalowym :hmm:

Gdyby tak było, to tracimy dwie istotne cechy tych butli: transparentność i dużo mniejszą masę (różnica w stosunku do stalowej może nie być już tak znacząca) :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem macałem i różowo nie jest..

butla netto waży od 6,55kg do 6,80kg w zależnosci od czego nie wiem.. :( wiec razem z gazem daje około 15kg.

moja butla 11kg bez kołnierza waży 9,4kg (wiec niespełna 3kg wiece a nie mam zabawy i ewentualnych problemów za granicami kraju)

jak widać butle są w obiegu bo są już delikatnie sfatygowane poobdzierane reduktory też widać jak by już były używane po malowaniu.. :(

pudełka podniszczone (opakowania) przy szczegółowych pytaniach gość z stacji się strasznie motał.

jak najpierw  byłem napalony to wziąłem w ręke jedną i w druga stalową to powiem ze 5kg dla mnie nie zrobiło wrażenia zresztą to jakieś 3kg gazu mniej w AG.. :)

 

AAA zapomniałem napisac jeszcze że będa 10kg propanowe butle.. ile wtedy będą ważyć :thank:  nikt nie umiał mi odpowiedzieć..

ale wydaje mi się że to się nie przyjmie tak jak BP.. za dużo kombinacji.

post-5064-0-21281000-1421682057_thumb.jpg

post-5064-0-36079700-1421682068_thumb.jpg

post-5064-0-76294700-1421682081_thumb.jpg

post-5064-0-79556800-1421682106_thumb.jpg

post-5064-0-90359800-1421682112_thumb.jpg

post-5064-0-22293300-1421682122_thumb.jpg

post-5064-0-65920800-1421682131_thumb.jpg

post-5064-0-65315700-1421682148_thumb.jpg

post-5064-0-97449200-1421682163_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP - Rondo Solidarności

BP - Rydza Śmigłego - Przybyszewskiego

AG - Jordanów,

AG - Zgierz ul.Konstantynowska (przy rondzie Boruty) Stacja LPG (wiza wi serwisu TURBOSPRĘŻAREK)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem macałem i różowo nie jest..

butla netto waży od 6,55kg do 6,80kg w zależnosci od czego nie wiem.. :( wiec razem z gazem daje około 15kg.

moja butla 11kg bez kołnierza waży 9,4kg (wiec niespełna 3kg wiece a nie mam zabawy i ewentualnych problemów za granicami kraju)

jak widać butle są w obiegu bo są już delikatnie sfatygowane poobdzierane reduktory też widać jak by już były używane po malowaniu.. :(

pudełka podniszczone (opakowania) przy szczegółowych pytaniach gość z stacji się strasznie motał.

jak najpierw  byłem napalony to wziąłem w ręke jedną i w druga stalową to powiem ze 5kg dla mnie nie zrobiło wrażenia zresztą to jakieś 3kg gazu mniej w AG.. :)

 

AAA zapomniałem napisac jeszcze że będa 10kg propanowe butle.. ile wtedy będą ważyć :thank:  nikt nie umiał mi odpowiedzieć..

ale wydaje mi się że to się nie przyjmie tak jak BP.. za dużo kombinacji.

 

Ufolz, zrobiłeś bardzo wartościowe rozeznanie w sprawie butli "AG". :bravo:

W zasadzie, to do chwili Twojego posta (#113) , nawet o nich nie wiedziałem.

 

Teraz, po tym, co już zostało tu napisane i pokazane (dzięki Twoim fotkom) wiem, że nowy typ butli nie będzie miał tak znaczącej przewagi nad standardowymi - stalowymi, a biorąc pod uwagę mogące wystąpić problemy z dostępnością w rożnych miejscach, posiadanie butli stalowej może być bardziej sensownym rozwiązaniem. jak już pisałem, stracimy możliwość kontroli poziomu (ilości) gazu w butli, co dla wielu osób miało b. duże znaczenie.

Kwestia masy zaczyna schodzić na drugi plan. Jeśli butla "AG" dla 8 kg. gazu posiada masę własną nawet ok. 6,8 kg., to ta dla 10 kg. gazu, może ważyć nawet ponad 8, do 8,5 kg. (licząc proporcjonalnie). Jak to się ma do dużej butli stalowej o mw 10 kg. ? Dla wielu osób będzie to gra nie warta świeczki.

Ta reklama lekkości "nowej butli", porównując do masy butli kompozytowych "BP", zupełnie nie przekonuje.

post-8228-0-20172900-1421696294_thumb.jpg

 

I jeszcze jedno: do mojej dużej butli kompozytowej (tak samo do stalowej) wchodzi ok. 11,5 kg gazu.

Po napełnieniu taką ilością gazu, kompozytowa waży brutto 17,5 kg., natomiast stalowa 21,5 kg.

Wspomniana tu mniejsza butla "AG" waży brutto ok. 14,8 kg. i może zawierać jedynie 8 kg. gazu, natomiast w tej większej będzie tylko 10 kg. gazu.

Wychodzi na to, że między dużą stalową, a dużą "AG" miałbym oszczędność jedynie ok. 2 kg., więc nie pokuszę się na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie w Łodzi dostaniesz czysty propan w butli stalowej.

Podzwoń po firmach parających się napełnianiem, wymianą itd., Powinieneś znaleźć miejsce, w którym napełnią Twoją butlę propanem bez domieszek :hmm:

http://panoramafirm.pl/gaz_nape%C5%82nianie_butle_wymiana/%C5%82%C3%B3dzkie,,%C5%82%C3%B3d%C5%BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobra informacja IMO. Od początku (czyli od 3 lat mniej więcej ;)) używam butli kompozytowych BP (11 kg!) i jestem bardzo zadowolony. Notabene - ostatniego zakupu dokonywałem na BP Puławska (Wawa) i z nalepek na butli wynikało, że napełnienie - Amergas ...

Wróciłem właśnie ze zlotu w Uniejowie, gdzie byliśmy ponad 3 doby. Przez cały czas ogrzewanie było włączone (plus gotowanie oczywiście - w miarę potrzeb ;)), zużycie gazu to ok. 50 % zawartości butli (bo widać, jak wiadomo ... ;() Oczywiście można było wyłączać na okres wyjścia z kampera ale mi się nie chciało, bom leniwy ;)

Pomysł powrotu do butli de facto stalowych, w dodatku z mniejszą zawartością propanu, średnio mi się podoba. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napaliłem się na te nowe butle ale czytając Wasze posty stwierdziłem ze na dzien dzisiejszy są trudnosci z dystrybucją a i waga tej butli tez nie powala wiec zaczełem szukac czystego propanu w butli typowej (zelaznej) i co się okazało na zadnej stacji paliwowej nie ma takiego -,zadna dystrybucja  tego rodzaju gazu  nie  ma na składzie ale drąząc temat dotarłem do składu gazow technicznych spawalniczych gdzie mieli czysty propan -cena zeszłoroczna 56zł ale np w Czestochowie tylko 45zł tak wujek google pokazał a pani potwierdziła  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.