Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

OK. A powiedz kolego, kiedy to załatwiałeś?

Ile płaciłeś za butle.

Czy to ta stacja między Górą Kalwarią a Grójcem po prawej stronie jadąc do Góry Kalwarii?

 

Tak, to ta stacja,

Co do ceny - to butla 200 (kaucja) i reduktor 29. No i oczywiście jeszcze cena za gaz, ale niestety nie pamiętam ile to było - wydaje mi się, że coś koło 50-60.

Kupowałem w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, że śmiałem się odezwać.

 

Primo, nikt nie broni Ci się odzywać. Jeśli nie chciałeś dyskutować, to w jakim celu cytowałeś mój post :niewiem:

Trzeba było napisać co chciałeś i tyle. Jeśli cytujesz, to nie dziw się, że odpowiedziałem.

Dałem link z ofertą reduktorów w sklepie (bez umowy), a Ty cytujesz i piszesz, że reduktory są przecież na stacjach BP, gdzie kupiłeś.

Teraz się dziwisz, że napisałem Ci kilka słów wyjaśnienia.

Nie obrażaj się, bo nie ma powodu :hmm: i odzywaj się jak najczęściej.

 

Jeśli kogoś interesuje przejściówka tzw. "Kamperfit" (ogólne oznaczenie: adapter na butlę typ 513), to można ją kupić za 96zł. np. tu:

 

http://www.sklep.elcamp.pl/adapter-na-butle-gazowa-bp-typu-513.html

 

:hej:

 

P.S.

Instrukcja z BP do takiej przejściówki:

 

kamperfit_instrukcja.pdf

 

Do normalnego 3,7 bara

Wstawię foty naszej butelki , wszystko pali i grzeje.

 

No i reduktor na klick na butlę - super rozwiązanie.

 

Z ciekawości zapytam:

czy reduktor, który masz u siebie, to dokładnie taki, jak jest w tym sklepie:

http://go-market.pl/Sale/Sale/BP1003,ga09,Reduktor_do_butli_kompozytowej,ga,products.xml

Czy masz do niego wąż wkręcany, czy normalnie zakładany na króciec wylotowy i zaciśnięty opaską zaciskową (cybantem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, nikt nie broni Ci się odzywać. Jeśli nie chciałeś dyskutować, to w jakim celu cytowałeś mój post :niewiem:

Trzeba było napisać co chciałeś i tyle. Jeśli cytujesz, to nie dziw się, że odpowiedziałem.

Dałem link z ofertą reduktorów w sklepie (bez umowy), a Ty cytujesz i piszesz, że reduktory są przecież na stacjach BP, gdzie kupiłeś.

Teraz się dziwisz, że napisałem Ci kilka słów wyjaśnienia.

Nie obrażaj się, bo nie ma powodu :hmm: i odzywaj się jak najczęściej.

 

Jeśli kogoś interesuje przejściówka tzw. "Kamperfit" (ogólne oznaczenie: adapter na butlę typ 513), to można ją kupić za 96zł. np. tu:

 

http://www.sklep.elcamp.pl/adapter-na-butle-gazowa-bp-typu-513.html

 

:hej:

 

P.S.

Instrukcja z BP do takiej przejściówki:

 

kamperfit_instrukcja.pdf

 

 

 

Z ciekawości zapytam:

czy reduktor, który masz u siebie, to dokładnie taki, jak jest w tym sklepie:

http://go-market.pl/Sale/Sale/BP1003,ga09,Reduktor_do_butli_kompozytowej,ga,products.xml

Czy masz do niego wąż wkręcany, czy normalnie zakładany na króciec wylotowy i zaciśnięty opaską zaciskową (cybantem) ?

Wygląda tak samo. Wąż nakładany z opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak samo. Wąż nakładany z opaską.

 

Primo, moje pytanie było do "eeik-a" (zacytowałem jego post #18 tego tematu), ale :ok: za odpowiedź.

Dzięki temu mamy teraz większą jasność odnośnie mocowania węża na reduktorach z różnych źródeł zakupu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, moje pytanie było do "eeik-a" (zacytowałem jego post #18 tego tematu), ale :ok: za odpowiedź.

Dzięki temu mamy teraz większą jasność odnośnie mocowania węża na reduktorach z różnych źródeł zakupu.

Korzystam z tableta i mam chyba jakąś mobilną wersję forum i ciężko czasami zauważyć cytaty-ale to moje przeoczenie.

:)

 

Primo, moje pytanie było do "eeik-a" (zacytowałem jego post #18 tego tematu), ale :ok: za odpowiedź.

Dzięki temu mamy teraz większą jasność odnośnie mocowania węża na reduktorach z różnych źródeł zakupu.

Korzystam z tableta i mam chyba jakąś mobilną wersję forum i ciężko czasami zauważyć cytaty-ale to moje przeoczenie.

:)

 

Primo, moje pytanie było do "eeik-a" (zacytowałem jego post #18 tego tematu), ale :ok: za odpowiedź.

Dzięki temu mamy teraz większą jasność odnośnie mocowania węża na reduktorach z różnych źródeł zakupu.

Korzystam z tableta i mam chyba jakąś mobilną wersję forum i ciężko czasami zauważyć cytaty-ale to moje przeoczenie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tableta i mam chyba jakąś mobilną wersję forum i ciężko czasami zauważyć cytaty ...

:)

 

No, to teraz zaszalałeś - po trzykroć :jump:

 

... ale to moje przeoczenie.

:)

 

Nic się nie stało, bo tak, jak pisałem - dzięki temu, mamy teraz większe wyobrażenie na temat istniejących wariantów podłączania węży do tych reduktorów.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje przejściówka tzw. "Kamperfit" (ogólne oznaczenie: adapter na butlę typ 513), to można ją kupić za 96zł. np. tu:

 

http://www.sklep.elc...p-typu-513.html

 

 

 

 

Ktoś wie czy można gdzieś taniej? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu rozumieć skora ma tak być, lepiej skupić się na kontemplacji widoków lub obiadku.

 

Może jaśniej. Chciałbym wiedzieć dlaczego mam kupić droższy a nie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nadal nie rozumiem dlaczego nie można w karawaningu stosować tego reduktora z GoMarket

 

Każda przyczepa ma przewód z reduktorem (końcówka z gwintem na klucz 22), do której podłączasz butlę stalową.

Zamiast stalówki do istniejącego reduktora WKRĘCASZ "reduktor" czy raczej przejściówkę do butli kompozytowej a jak chcesz stalówkę, to przejściówkę wykręcasz i pozostaje reduktor do butli stalowej. (wszystko obsługujesz kluczem 22)

Ciśnienie reguluje istniejący reduktor, którego " nie ruszasz!

Natomiast ten z GoMarket czy sprzedawane na BP mają inne ciśnienia, po za tym musisz "strugać" przewód gazowy aby go podłączyć, a to chyba nie ten standard i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozumiem. Dobre wyjaśnienie.

Ale już wiem, że u mnie dobry będzie też ten tańszy.

U mnie nie było reduktora więc mam zwykły taki do blaszanej butli kupiony w Castoramie.

Więc ten będzie ok, zostają tylko formalności z butlą kompozytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.