Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

:thank:

:piwo:

 

 

 

Kolego, post #9 tego wątku :skromny:

Nie na każdej :nono: , a na dodatek nie zawsze są takie, jakie potrzebujemy, a potrzebujemy najczęściej ok. 30 - 40 mbar.

 

:hej:

 

Kolego Kristoferze,

kolega w #9 napisał o 700, ja pisałem że kupiłem taki jak potrzebujemy (nawet sprawdziłem przed chwilą) - 37 , więc z mojej strony to uzupełnienie postu #9 a nie powtarzanie :skromny:).

Sprawdziłem też cenę (29 PLN) - zakup w listopadzie )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kristoferze,

kolega w #9 napisał o 700, ja pisałem że kupiłem taki jak potrzebujemy (nawet sprawdziłem przed chwilą) - 37 , więc z mojej strony to uzupełnienie postu #9 a nie powtarzanie :skromny:).

Sprawdziłem też cenę (29 PLN) - zakup w listopadzie )

Pozdrawiam

 

No to kolego, podziel się, gdzie, co i jak? OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego, podziel się, gdzie, co i jak? OK?

Kupiłem na pierwszej z brzegu, czyli koło domu (przy 50-tce koło Góry Kalwarii). Stacja raczej mała-mieli tylko jedną taka butlę.

Cena jest zapisana w warunkach wynajęcia butli (na umowie, którą podpisałem) - więc chyba powinna być taka sama wszędzie.

 

Niestety nie wiem, czy jak sie nie podpisuje umowy najmu butli, to cena jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kristoferze,

kolega w #9 napisał o 700, ja pisałem że kupiłem taki jak potrzebujemy (nawet sprawdziłem przed chwilą) - 37 , więc z mojej strony to uzupełnienie postu #9 a nie powtarzanie :skromny:).

Sprawdziłem też cenę (29 PLN) - zakup w listopadzie )

Pozdrawiam

 

Napisałeś: "Reduktor można nabyć na stacji BP. Nie wiem czy na każdej, ale jak brałem butlę kompozytową, to od razu kupiłem reduktor."

Od samego początku tego tematu jest mowa o stacjach BP (post wcześniej #8, też). To, że można nabyć reduktor na stacjach BP, było.

Sęk w tym, że tak jak było omawiane: nie na wszystkich, nie zawsze taki, jak potrzeba i na dodatek tylko przy podpisywaniu umowy.

Dałem link, gdzie można kupić na własność bez jakiegokolwiek problemu i podpisywania umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wtrącę swoj grosz odnośnie rekuktora kupowanego na BP razem z butlą kompozytową.

Kilka miesięcy temu zanim wziąłem butle i reduktor, zadzwoniłem do Truma Polska, (nie pamietam teraz dlaczego) stanowczo odradzono mi zakup reduktora z BP, tylko wyłącznie w sklepach "karawaningowych"... W moim przypadku to klaja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu dostałem taki reduktor w promocji na BP za 1 pln, niestety nie sprawdził się - lodówka ledwo chodziła na nim a kuchenka miała bardzo mały płomień.

Chodzi prawdopodobnie o ciśnienie i wydajność przepływu gazu. Dopiero po zastosowaniu przejściówki do normalnego reduktora (kamperfit) sytuacja uległa zmianie.

Jedynym problemem przy stosowaniu kompozytowych butli BP jest nieraz brak możliwości wymiany butli w danej okolicy.Ze stalowymi 11 kg nie raczej problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś: "Reduktor można nabyć na stacji BP. Nie wiem czy na każdej, ale jak brałem butlę kompozytową, to od razu kupiłem reduktor."

Od samego początku tego tematu jest mowa o stacjach BP (post wcześniej #8, też). To, że można nabyć reduktor na stacjach BP, było.

Sęk w tym, że tak jak było omawiane: nie na wszystkich, nie zawsze taki, jak potrzeba i na dodatek tylko przy podpisywaniu umowy.

Dałem link, gdzie można kupić na własność bez jakiegokolwiek problemu i podpisywania umów.

 

Bardzo przepraszam, że śmiałem się odezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, że śmiałem się odezwać.

 

Masz rację absolutną . Jak brałem pierwszy raz taka butlę na stacji BP w Ciechanowie to nawet kierownik z właścicielem stacji nie mieli zielonego pojęcia o sposobie podłączenia i proponowali róznego rodzaju "szlauchy".

 

Bardzo przepraszam, że śmiałem się odezwać.

 

Masz rację absolutną . Jak brałem pierwszy raz taka butlę na stacji BP w Ciechanowie to nawet kierownik z właścicielem stacji nie mieli zielonego pojęcia o sposobie podłączenia i proponowali różnego rodzaju "szlauchy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na pierwszej z brzegu, czyli koło domu (przy 50-tce koło Góry Kalwarii). Stacja raczej mała-mieli tylko jedną taka butlę.

Cena jest zapisana w warunkach wynajęcia butli (na umowie, którą podpisałem) - więc chyba powinna być taka sama wszędzie.

 

Niestety nie wiem, czy jak sie nie podpisuje umowy najmu butli, to cena jest taka sama.

 

OK. A powiedz kolego, kiedy to załatwiałeś?

Ile płaciłeś za butle.

Czy to ta stacja między Górą Kalwarią a Grójcem po prawej stronie jadąc do Góry Kalwarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten reduktor który pokazał Kristofer to można se w domu do kuchenki wykorzystać oslabiony.gif. W przyczepach i samochodach kempingowych połączenia muszą być gwintowane. Pokazany wcześniej reduktor ma wąż wciskany na króciec reduktora (oczywiście na to zakłada się jeszcze cybant) - takie połączenie uważa się za ryzykowne w pojazdach kempingowych. Druga sprawa to ciśnienie 37 mbar. W pojazdach kempingowych mamy do czynienia z odbiornikami na 30 i 50 mbar. Ja bym był jednak za "normalnym" reduktorem i przejściówką kamperfit skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten reduktor który pokazał Kristofer to można se w domu do kuchenki wykorzystać oslabiony.gif. W przyczepach i samochodach kempingowych połączenia muszą być gwintowane. Pokazany wcześniej reduktor ma wąż wciskany na króciec reduktora (oczywiście na to zakłada się jeszcze cybant) - takie połączenie uważa się za ryzykowne w pojazdach kempingowych. Druga sprawa to ciśnienie 37 mbar. W pojazdach kempingowych mamy do czynienia z odbiornikami na 30 i 50 mbar. Ja bym był jednak za "normalnym" reduktorem i przejściówką kamperfit skromny.gif

 

Powiedz czemu taka interpretacja?

Czy różni się stojąca przyczepa od mieszkania w którym będziesz wykorzystywał butle?

Czy naprawdę 30 a 37 mbar to taka różnica, że może się kuku stać?

Tomii odpowiedz, bo nie wieże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka interpretacja zlosnik.gif bo nie wszystko co się nadaje do użytkowania w warunkach statycznych sprawdzi się w warunkach dynamicznych czyli:

- zapewne łatwiej w połączeniu na cybant o rozszczelnienie instalacji

- reduktor może nie być przystosowany do wstrząsów

 

Kolejna rzecz reduktor może nie być przystosowany do pracy w temperaturze innej niż pokojowa.

 

Kuku się nie stanie - pytanie czy będzie odpowiednie spalanie. Ktoś kiedyś pokazywał na forum palnik trumy który chodził na złym reduktorze. Generalnie palnik do niczego się nie nadawał po kilu latach. Przy czym tam była różnica 20 mbar. Jaki wpływ będzie miało 7 mbar różnicy - zapewne niewielki. Ktoś tu już napisał że dzwonił do Trumy i mu odradzali. Trzeba by ich o interpretację zapytać, chociaż nie trzeba brać tego za pewnik (w końcu to Truma jest producentem przejściówki kamperfit zlosnik.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.