Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Nieuważnie patrzycie. Hexagon Ragasco faktycznie ważą po napełnieniu 21 kg, ale to są butle wyłącznie do wózków widłowych.

Nas interesowałyby butla Romgazu "PLUS Kompozyt", czyli ta z ulotki, którą Piotrek zaprezentował kilka postów wcześniej. Jeśli rzeczywiście te butle są gdzieniegdzie fizycznie dostępne, to problem legalnego napełniania/wymiany wciąż jednak istnieje. No chyba, że ekspansja Romgazu będzie na tyle silna i szybka, że butle zaczną się pojawiać na większości stacji benzynowych. To byłby silny cios dla AmeriGas. Moim zdaniem, butla kompozytowa (dawna BP), to jedyny słuszny wybór w karawaningu (gdyby była ponownie wszędzie dostępna). Jej zalety są trudne do pobicia.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

Szukając lekkiej butli trafiłem na mniejsze, takie na 5kg gazu (praktycznie go nie używam, więc to dla mnie ideał ;) ) - ale niestety nie w naszym kraju. W Holandii\Belgii mają, ale nie wyślą do nas :D 

Na OLX jest coś takiego
https://www.olx.pl/oferta/butla-kompozytowa-super-lekka-i-bezpieczna-butla-gazowa-kompozytowa-CID628-IDrfkRt.html#8e1188caad
Pomijając cenę butli - nadaje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się produktem o nazwie Safefill. Butle można legalnie nabijać na stacji z LPG w całej Europie.

Cena jest dość zaporowa ale przed komfort posiadania zawsze pełnej butli może to zrekompensowaćad2af1b51bb8f9f8367cfaf449e23ddc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja, nawet niby podają dystrybutora w Polsce - zapytam.
Dla mnie może być to jednak drogo - napełnię raz i długo już nie, ktoś kto używa namiętnie będzie bardziej zainteresowany.
No i napełnianie - w Polsce można tak po prostu "tankować" sobie do butli? To i do najzwyklejszej butli by się dało, ale jakoś chyba nigdy nie widziałem, żeby ktoś to robił...

Ale jak cena butli nie będzie zaporowa, to czemu nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłej butli nabijanie na stacji jest conajmniej nielegalne. Te butle Safefill mają wbudowany zawór taki jak w zbiornikach LPG w autach. Po napełnieniu do 80% odbija pistolet.

Fajna sprawa jeśli ktoś dużo używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała Polandia.

W UK butla z dostawą £159 co daje jakies 800pln.

Podrzucam pomysł bo wg mnie jest to ciekawa alternatywa dla kompozytów BP których w PL chyba już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma... Zastanawiam się czy nie mam kogoś, kto jedzie do Holandii i mógłby mi przywieźć taką jedną :D 
A jeszcze tak zapytam - jak jest z legalizacją takich butli kompozytowych? Też jest wymagana? Jak się to odbywa?

Zerknijcie jeszcze na tą z OLX - to się nadaje do czegoś?

 

18 minut temu, jacekzoo napisał:

A jaki to ma zawór? Pod camperfita? To do tankowania podłącza się osobno?

Patrząc na zdjęcia i filmy, to jak w zwykłej butli, plus adaptery do tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grajza napisał:

 

 

Patrząc na zdjęcia i filmy, to jak w zwykłej butli, plus adaptery do tankowania.

Jeśli normalny gwint jak w stalowych to lipa i cały czar poszedł w piz.. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli normalny gwint jak w stalowych to lipa i cały czar poszedł w piz.. :no:
Na pewno nie jest to clip on. W UK butle mają gwint taki jaki ba zdjęciu, przy czym tankowanie nie wymaga redukcji do pistoletu.

Jak wygląda dystrybucja butli na kontynent nie potrafię powiedzieć

39e93017d34b11607669d593209f3cf8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, danielpoz napisał:

Jeśli normalny gwint jak w stalowych to lipa i cały czar poszedł w piz.. :no:

Z ciekawości - dlaczego? 

 

16 godzin temu, Misio napisał:

Każda butla musi mieć legalizację...

Laminatowe butle też są we Francji...

A wiecie może jak się legalizuje takie butle?
Zastanawiam się nad z OLX, ale nie chcę, żeby się okazało, że co chwila będę musiał kupować nową i nie wiadomo co zrobić ze starą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłej butli nabijanie na stacji jest conajmniej nielegalne. Te butle Safefill mają wbudowany zawór taki jak w zbiornikach LPG w autach. Po napełnieniu do 80% odbija pistolet.

Fajna sprawa jeśli ktoś dużo używa
Do takiej też jest nielegalne w PL. Nie mam pod ręką konkretnych "przykazań" ale w regulaminach stacji i zapisach prawnych nie ma rozgraniczenia na butle zwykle i niezwykle...
Nie bardzo widzę tu powód do podniecania się.

Przy obecnej dostępności na wymianę Nano i home. Możliwość napełniania można potraktować jako rozwiązanie w sytuacjach kryzysowych, które przy odpowiednim zarządzaniu"gospodarką gazową" na wyjeździe zdarzają się naprawdę rzadko. Korzystam i ze starych zielonych BP light i nowych nano i tego nie zmienię. Kamperfit wraz przejściówką leżą awaryjnie w kufrze. A napełniać moje obecne butle miałem okazję dosłownie kilka razy w przeciągu ostatnich 5? lat.

Te nowe butle to gra nie warta świeczki.

Wysłane z mojego C103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.