Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopy używajcie, a nie zastanawiacie się co będzie jak Wam nie będą potrzebne. W grze jest jakieś niecałe 50 zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Ja mam wszystko na gębę. I kto mi odda za butle? emoji39.png

Ma u Ciebie dożywocie :)

6 minut temu, mktr napisał:

Chłopy używajcie, a nie zastanawiacie się co będzie jak Wam nie będą potrzebne. W grze jest jakieś niecałe 50 zł emoji12.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to poważna sprawa :brawo:

co otwieram bakiste to myślę co będzie jak obi nie przyjmue z powrotem za 10 lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Takie pytanie.
Czy butla Nano i reduktor quick-on+ mogą być używane w przyczepach??
W instrukcji reduktora jest napisane, że nie może on być używany w przyczepach i camperach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten standardowy nie, kupujesz adapter do butli nano, a dalej dajesz normalnie reduktor do przyczep ten który miałeś/masz

https://center-camp.pl/pl/p/Adapter-butli-gazowej-BP-NANO/2940

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Takie pytanie.

Czy butla Nano i reduktor quick-on+ mogą być używane w przyczepach??

W instrukcji reduktora jest napisane, że nie może on być używany w przyczepach i camperach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To teraz pomyśl co napisałeś i wyciągnij z tego daleko idące wnioski, a może jakieś konsekwencje również ?

 

Skąd tacy ludzie się biorą

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mktr napisał:

Chłopy używajcie, a nie zastanawiacie się co będzie jak Wam nie będą potrzebne. W grze jest jakieś niecałe 50 zł emoji12.png
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli miałyby być niepotrzebne, to owszem, będę w plecy, ale to oznaczałoby, że pozbędę się budy, a zakładając że ją sprzedam, co najwyżej użyję butli jako elementu przetargowego przy negocjowaniu ceny o parę złotych. A i jest jeszcze grill.  Ot, i tyle. 

A póki co, poza sezonem, mając budkę pod nosem, śpię spokojniej wiedząc że nawet zimą w dwóch nano ładnych parę kilo gazu rezerwy strategicznej jest, czyli zupełnie na chłodno i głodno nas nie wezmą, zakręcając na wschodzie kurek z ziemnym :)  Gdyby co, kuchenka i butle na wierch, kanka z bimbrem i po puszce grochówy i szpeku na stół, i się żyje :)

39 minut temu, mktr napisał:

Hmmm. Takie pytanie.
Czy butla Nano i reduktor quick-on+ mogą być używane w przyczepach??
W instrukcji reduktora jest napisane, że nie może on być używany w przyczepach i camperach emoji853.png

Krótko i po żołniersku: nie mogą.

Primo, nie może być w przyczepach/kamperach łączenia węży gazowych z reduktorem na cybanty (patrz: quick-on - nasuwasz wąż, plus opaska zaciskowa), tylko gwinty, czyli adapter kamperfit i do tego nakręcony na gwint adaptera reduktor karawaningowy

Secundo, jest inne ciśnienie gazu. Kamperfit - 37 mbar (instalacje domowe, grille gazowe, większość kuchenek przenośnych), a urządzenia w przyczepach wymagają 30 (przeważnie) lub 50 mbar (rzadziej) - do sprawdzenia w instrukcji urządzeń w cepie/na tabliczkach znamionowych lub duuużej żółtej wlepie w przyczepie w pobliżu butli, o ile ktoś jej nie zdrapał).

I teraz po "zaprawie" możesz spokojnie czytać inne tematy podlinkowane przez Kristofera.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za szybką i konkretną odpowiedź. Przeczytałem kilka stron dziś, ale ja widać za mało.
Szczególne dzięki dla chris_66.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś jadąc z Ustki do Poznania, zatrzymlem się na stacji "Total" a na szybie znlazlem info jak na zdjęciu.

Firma Romgaz dystrybuuje butle kompozytowe, transparentne (BP).

Sorry za jakość zdjęcia ale reklama przyklejona do szyby i nie było jak inaczej zrobić.

Ta stacja znajdowala się na ich terenie.

IMG_20180621_172515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W masy już nie wnikałem ale cen za kopmpozyt transprentny całekiem ok.

Ostatnio widziałem na OlX ogłoszenie gdzie za kompozyt było 200zł.

Tutaj zakładając że trzeba by kupić dowolną stal na OLX za 50zl + dla nich kaucja za 69zł to sumarycznie i tak całkiem dobra cena.

 

Problemem pozostaje tylko kwestia jej wymiany (pomijam samonapełnianie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.