Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wymienilem dwie stalówki na 2x DomLight.
Operacja zajela 2 godziny i wizytę na dwóch stacjach oraz 7 telefonach do Amerigas.
Wymienilem 1:1 + cena gazu oczywiscie.

Teraz będę chciał wymienić jeszcze 2 stalów na DomLight i będzie git.


Dla mnie to zapas gazu na 10 lat. Zużyłem w zeszłym sezonie połowę Lighta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś słyszał o promocji wymiany zwyklej na DomLigh to proszę o informację.

Jeszcze nie musialem wymieniac ale i tak najblizej mam butlomat a OBI niestety nie po drodze i brak potrzeb zakupowych tam :(.

 

Oczywiscie sam śledzę stronę amerigas, co chwila frazę wymiany sprawdzam przez google ale nie m nic na razie.

 

Jedyna opcja na teraz to wymina na stachi na zasadzie: moja buyla zwykła + 49zł za 1 szt DomLight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się niedługo na wycieczkę po Europie + zahaczam o PL. Czy zielone kompozytowe butle BP sa do nabicia/ wymiany w PL czy już zupełnie zostały wycofane?

Jak sprawa wygląda w Europie zachodniej?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać daty produkcji butli gazowej (jeśli takowa jest?)? Czy małe butle gazowe (3kg) mogą być użytkowane więcej niż 10lat? 

Mam małą do nabicia 3kg ale nie wiem czy ogólnie jest sens jechać butla z 96r :P (jeśli dobrze odczytuje)

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma u nas, są u Niemców i Sloweńców (nie Słowaków)

Wysłane z Tapatalka


A jak wygląda ewentualnie temat wymiany 11kg stalowej butli na dom light ? Kosztuje to worek pieniędzy czy sztuka za sztukę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, lepiej kupić sobie nową butlę i mieć dwie bo pewnie wyjdzie podobnie jak wymiana. Zresztą dla paru kilogramów nie wiem czy warto. Jak coś to już kupić nano i mieć dwie mała na lato a 11 kg i mała na zimę.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, lepiej kupić sobie nową butlę i mieć dwie bo pewnie wyjdzie podobnie jak wymiana. Zresztą dla paru kilogramów nie wiem czy warto. Jak coś to już kupić nano i mieć dwie mała na lato a 11 kg i mała na zimę.
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Na codzień u siebie używam zielonych bp gas light. Wybieramy się jednak na 3 tygodnie na wycieczkę po Europie i liczę się z koniecznością dokupienia gazu w Polsce. Ponieważ domlight ma to samo złącze co kompozyt wydawało mi się to najlepsze rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana się średnio opłaca z tego co mi wiadomo można to zrobić na stacjach BP markety raczej nie wymieniają stalowej na nano. 
Na BP oddajesz stalową i dostajesz nano, płacisz za to 50zł + kaucja za butle nano chyba 200zł + koszt wymiany ok 50zł czyli cała zabawa to 300zł i zostajesz z jedną butlą :P Dlatego pisałem że lepiej kupić i wymienić w markecie wyjdzie pewnie ze 150zł i mamy dwie butle.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana się średnio opłaca z tego co mi wiadomo można to zrobić na stacjach BP markety raczej nie wymieniają stalowej na nano. 
Na BP oddajesz stalową i dostajesz nano, płacisz za to 50zł + kaucja za butle nano chyba 200zł + koszt wymiany ok 50zł czyli cała zabawa to 300zł i zostajesz z jedną butlą  Dlatego pisałem że lepiej kupić i wymienić w markecie wyjdzie pewnie ze 150zł i mamy dwie butle.
Obi wymieniał stalowe na Dom Light. Warto sprawdzić czy nadal wymieniają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.