Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Zgubiłeś jedynkę przed "2kg" :]  Wiem, że to niezamierzone, ale jak ktoś przeczyta i pomyśli, że jedna waży 1 kg  :jump:

Mam też kompozyty, też ze standardowym zaworem - jedna waży właśnie 6 kg (oczywiście pusta).

 

dokładnie ;-) jak ważyłem to 5,5 i 5,7 ważyły ;-) pewnie z zaworem naszym bedzie cieższa, bo ten ich zawór to jakis taki malutki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie z zaworem naszym bedzie cieższa, bo ten ich zawór to jakis taki malutki ;-)

Tak, nasz zawór dobije masę do 6 kg.

Kurcze, szukałem jakiejś fotki tych butli, ale mam tylko taką, a zaworu na niej prawie nie widać:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytam w tym dziale - mam 2 nowe butle kompozytowe ale z zaworami duńskimi - czy ktoś może się orientuje czy jest możliwość dokupienia redukcji pod nasze reduktory - lub czy można gdzieć wstawić polskie zawory w te butle?

Spokojnie możesz zmienić zawory na te z PL

 

Koszt zaworu plus taśmy teflonowej do uszczelnienia. Za 2 butle wyjdzie Cię coś koło 80 zł. Chyba że nie lubisz takich zabaw to można zlecić komuś kto zrobi to za ciebie

Patrz pw

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz w Obi można zakupić butlę nano za 119, i wymienić stalówkę na nano za cenę gazu 45 zl.

Jak zwykle przegapiłem, wczesniej dorzucali reduktor za piątaka.

Uległem. I tak miałem pustą, a 2 nano wazą tylko tyle co 11 i 3 razem. Kuchnia i grill z jednej, druga pod instalke w cepie z bakisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Obi można zakupić butlę nano za 119, i wymienić stalówkę na nano za cenę gazu 45 zl.

Jak zwykle przegapiłem, wczesniej dorzucali reduktor za piątaka.

Uległem. I tak miałem pustą, a 2 nano wazą tylko tyle co 11 i 3 razem. Kuchnia i grill z jednej, druga pod instalke w cepie z bakisty.

Skąd masz info o takiej promocji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi Łódź Rokicińska, wczoraj kupiłem (nano 119 z gazem) Mówili że można tez wymienić stalkę w cenie gazu (45) na nano. Miałem dzisiaj podjechać wymienić stalkę, ale sie nie wyrobię Reduktory w zwyklej cenie, 29,99, do grilla i kuchenki się nadadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Butla nano 8kg do przyczepy jest odpowiednia? Oczywiście z redukcja, to wiem, ale chodzi mi, że potrzebuję coś lekkiego bo muszę budę odchudzić :(

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nano wagowo nie jest idealnie, ok. 14,3-14,5 kg na pełno, plus kamperfit, ale zawsze mniej od pełnej 11-ki (21-22,5 kg zależy od wagi butli). Zresztą, butla będzie pełna przez chwilę, a nano z połową gazu waży pi razy oko tyle co pusta 11-ka stalowa, i mniej więcej tyle, co 5-ka z tą samą ilością gazu.

Można dać butlę 5-kę stalową, ale pusta waży 6 kg+5 kg gazu =11 kg (pusta nano to ok. 6,3-6,5 kg). Np. w obi nadal wymiana 11-ki stal na pełną nano w cenie samego gazu (na stacjach BP trzeba zapłacić kaucję, nie wymienią tak), więc jak masz 11-ki, to chyba prostsza sprawa, niż kupowanie 5-ki na wymianę, zostanie [prawie] na kamperfita.

 

Z tego co widzę, nano są na bieżąco, czy to na BP, czy przy marketach, chyba lepiej dostępne niż z Gaslightem. I mam wrażenie, że łatwiej wymienić na pełną nano, niż 5-kę stalową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.