Skocz do zawartości
eeik

Kompozytowe butle gazowe

Rekomendowane odpowiedzi

eeik

Tak ale kompozyty na każdej BP :bzik:)

I w Europie też i to mi wystarcza :bzik:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Na pewno na każdej BP ??

Do jakiego ciśnienia w końcu zbija reduktor??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eeik

Do normalnego 3,7 bara

Wstawię foty naszej butelki , wszystko pali i grzeje.

No dobra może nie na każdej BP ale w większości- BP Light :jump:

Zresztą widać poziom w butli i nie ma zaskoczenia że się kończy.

No i reduktor na klick na butlę - super rozwiązanie.

post-18517-imported-c503f79e-d4bd-45ae-ba32-2e7f7528daf2_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mrsulki

eeik, napisz ile Cię to kosztowało, tzn ile reduktor (i gdzie go kupiłeś), butla itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Ewcia z tym ciśnieniem to coś nie tak :jump: - 3,7 bara to ja w oponach w przyczepie nie mam to co dopiero jak bym w instalacji gazowej miał takie :hop1:.

Może chodziło Ci o 37 mbara ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eeik

Tomii no jak wolisz 37 mbara ja tam się nie zagłębiałam w czytanie tych jednostek.

My kupiliśmy w rozlewni gazu :jump:

Reduktor 29 zł,

za wymiane nie płaciliśmy nic!!!!!!!!!!!! :jump: tylko za gaz 39 zł.

Ale koszty dodatkowe to dwie nowe butle z obi na wymiane :jump: po 80 zł :hop1: metalowe bo takowych nie mieliśmy

wężyk z reduktora do wężyka w kamperze z mufka taka z gwintem 48 zł w

sklepie z osprzętem karawaningowym :jump:

No i hula.

Jak byśmy mieli te matalowe to koszt wymiany zero, na stacjaćh BP z tego co pamiętam 60 zł dopłaty do kompozytów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cosin

widziałem na własne oczy zestawik u "eeików" :-]

zmieniam na butlę kompozytową a powodem są dwie rzeczy: waga i wizualna kontrola ilości propanu w każdej chwili :jump: nie wnikam w ciśnienie i inne tam sprawy, jak to działa w kamperze eeików to i w mojej przyczepie też zadziała :ok:

potwierdza się powiedzenie, że podróże kształcą !! gdyby nie spotkanie w Brennej to dalej woziłbym ciężką stalową butlę !!!

dzięki eeik :swieca:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adi

Będąc teraz w Norwegii nie zapomniałem o kolegach z Forum.To co zauważyłem, to że kompozytowe butle gazowe to wcale nie nowość, a na niektórych stachach benzynowych innych nie było. Drugą rzecz jaką widziałem, to właśnie wymiana wyłącznie na stacjach benzynowych (może jest i gdzie indziej ale nie widziałem)

Przywiozłem też ciekawostke - butle połówki, których u nas w PL nie widziałem, a są one rewelacyjnym rozwiązaniem, dla kogoś kto nie jeździ na 3 miesiące :niewiem:

post-23570-imported-1b7eefb2-f666-4d60-8de6-9e8dae45e59a_thumb.jpg

post-23570-imported-0aa3e782-3030-4db9-8fdc-01334dcde489_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ptaku

jestem nawet bardzo zadowolony :serducha:

jako podstawowy plus to szybko złączka reduktora (brak uszczelek,lewych ,prawych, jakichkolwiek gwintów )

widać stan (ilość gazu w butli ) bez ważenia :hehe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NICKT

Robiłem w Bieruniu przegląd gazowy Adrii przed wyjazdami do Czech i Francji (a nóż tam wymagają naklejki na kempingach?).

Wąż gumowy, który był mocowany do reduktora i wylotu z przyczepy za pomocą ściśniętych pierścieni metalowych (nie wiem jak to się fachowo nazywa) został zastąpiony mocowaniami gwintowanymi (musiało tak być wg niemieckich certyfikatów,aby dostać naklejkę przeglądu gazowego). Później pomyślałem o zmianie butli na lekką BP, a tam... reduktor jest mocowany tak, jak mi przed chwilą usunęli. Więc albo wbity przegląd gazowy na 2 lata, albo lekka butla gazowa BP.

Chyba, że się mylę?

Pozdrawiam

PS. Nie wymagali przeglądu tam gdzie się zatrzymywałem :serducha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California

jestem nawet bardzo zadowolony :serducha:

jako podstawowy plus to szybko złączka reduktora (brak uszczelek,lewych ,prawych, jakichkolwiek gwintów )

widać stan (ilość gazu w butli ) bez ważenia :hehe:

Witam, ja bym jeszcze dodał do tych "+" jeden "-" to znaczy gaz w tych butlach czyli Propan jest troszeczkę mniej energetyczny niż mieszanka Propan -Butan.

Inną zaletą jeszcze tego gazu jest to że w minusowych temperaturach wypala się do końca butli i nie zamarza tak ja kto się dzieje z mieszankami propan-butan.

Ja używam już 3 rok tego gazu i również jestem zadowolony, a jeśli wprowadzą do sprzedaży butle 5kg to będzie super.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cosik3

Później pomyślałem o zmianie butli na lekką BP, a tam... reduktor jest mocowany tak, jak mi przed chwilą usunęli. Więc albo wbity przegląd gazowy na 2 lata, albo lekka butla gazowa BP.

Chyba, że się mylę?

Mozna zastosować "przejsciówkę", którą wkręca się w reduktor - połaczenia są gwintowane oraz, w razie potrzeby, zostaje nam mozliwość zastosowania zwykłej butli.

Czy grono posiadaczy butli kompozytowych się powiększyło ?

Interesuje mnie czy jesteście z nich zadowoleni oraz jakie są plusy (oprócz wagi) z użytkowania takich butli ?

Jestem bardzo zadowolony. Plusy takie jak pisali ptaku i California + u mnie jakby łatwiej odpalała lodówka niż na butli propan-butan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California

Jestem bardzo zadowolony. Plusy takie jak pisali ptaku i California + u mnie jakby łatwiej odpalała lodówka niż na butli propan-butan.

Witam, to jest racja sam propan lepiej się zapala i mniej kopci niż mieszanka propan - butan.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
macieku

Witam, to jest racja sam propan lepiej się zapala i mniej kopci niż mieszanka propan - butan.

Pozdrawiam serdecznie.

I sam propan wypala się do końca w niskich temperaturach a z mieszanki zawsze niby coś w butli zostaje a palić się już nie chce. kompozytowa butla jest generalnie lepsza bo widać ile jest jest lżejsza podłączenie na "klik" a nie gwint plus uszczelki. Felerem jest cena kaucji i cena przejściówki. Gaz niby też troszkę droższy bo BP i czysty propan ale różnica nie jest jakaś straszna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi