Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy butle z Propanem są nieprzydatne do używania w lodówkach w klimatach powyżej 35st.

w Grecji przy 45st słoneczku w zamrażalniku 15st na plusie po podpięciu zwykłej butli Propan-Butan temperature spadła w przeciągu 3godzin do -10,5st I się utrzymuje.. :) Kolejny minus dla Propana i butli kompozytowych.

Przetestowane i potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem:35 stopni w cieniu, 45 w słońcu, w lodówce -10,5 ???? Fantazjujesz ... żadna firma lodówkowa nie wspomina o możliwości uzyskaniach takich parametrów. Można uzyskać ujemną temperaturę oczywiście, ale: a) lodówka nie stoi przodem do słoneczka, B) wentylatorek/ki wymusza/ją chłodzenie radiatorów tejże lodóweczki.

Chyba masz zły termometr ... ;) Stłucz pan go ... ;) A już serio: Jaka lodówka ? Ile ma lat ?

Edytowane przez Brat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ufolz Propan jest bardziej kalorycznym paliwem niż butan. Musiałeś w tej kompozytowej butli mieć jakieś paskudztwo, a nie propan. Z drugiej strony podczas używania czystego propanu jest zalecane inne ciśnienie na reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy butle z Propanem są nieprzydatne do używania w lodówkach w klimatach powyżej 35st.

w Grecji przy 45st słoneczku w zamrażalniku 15st na plusie po podpięciu zwykłej butli Propan-Butan temperature spadła w przeciągu 3godzin do -10,5st I się utrzymuje.. :) Kolejny minus dla Propana i butli kompozytowych.

Przetestowane i potwierdzone.

Właśnie od kilku dni mam lodówkę na propanie, nie zauważyłem problemu. Nie mam termometru żeby sprawdzić temperaturę w zamrażalniku ale potencjometr od gazu zmniejszyłem na 2 w 3 stopniowej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale nie testowano propanu na reduktorze 30mb, gdzie dla mieszanki gazów był reduktor 37mb. Tak jak wcześnie pisałem dla propanu należy obniżyć ciśnienie i zastosować inny reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała pomyłka w tym miejscu :skromny: Jest akurat odwrotnie :hmm:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wagowo propan jest nardziej kaloryczny. Natomiast objętościowo to butan będzie bardziej kaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że o tym właśnie pisałeś w kilku tematach. To jeden z nich:

http://forum.karawaning.pl/topic/19867-gaz-w-butli-11kg-może-być-trefny/?p=432078

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

....powraca temat lekkich butli jak bumerang, zakupiłem sobie butle Nano Gaz, i troszkę się zdziwiłem  :look:  po podłączeniu do instalacji , wpadłem na genialny pomysł żeby przeczytać sobie instrukcję do reduktora  :hmm:  wiem, wiem zaraz dostane na plecy, że powinienem zrobić odwrotnie najpierw czytać, a potem montować.

Podczas czytania moim oczom ukazała się taka informacja jak na zdjęciu:

post-7741-0-52792300-1443374767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat korzystam z butli kompozytowych BP. Lodówka nawet w Grecji podczas upałów dawała radę i i to przy ustawieniu pokrętła gazu na minimum. Zapewne na miesznce propna-butan byłoby lepiej, ale nie ma takiej potrzeby przy sprawnej lodówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobertino nie bardzo rozumiem czym jesteś zdziwiony:

- wszędzie na forum propagujemy, żeby w karawaningu używać reduktorów z odpowiednim przeznaczeniem a więc takich z symbolem kampera lub przyczepy.

- reduktor taki jest mocowany na połaczenie gwintowane a nie opaską zaciskową

- nie bardzo znam oryginalne urządzenia w jakiejkolwiek przyczepie na ciśnienie 37 mbar (powinno być 30 lub 50 mbar)

 

To rozwiązanie idealnie nadaje się do gazowego grilla w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.